З 1 липня пенсіонерам збільшили пенсії

2019-07-11 11:01

Як повідомив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму збільшення отримають 172,3 тис. пенсіонерів області. Середній розмір підвищення становить 50,3 грн. 

1 липня поточного року, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», збільшується розмір прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили праце­здатність, з 1497 грн до 1564 грн, що є підставою для зміни розміру пенсійної виплати й надбавок, які визначають виходячи з прожиткового мінімуму. 

Крім цього з 1 липня проведено перерахунки пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №543. 

Пенсії підвищили

- особам, які мають страховий стаж 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки) – пенсійну виплату збільшили до 2000 грн. Доплату отримають 87,3 тис. громадян, середній розмір підвищення становить 248,4 грн.
- інвалідам ЧАЕС із числа військовослужбовців та військовозобов’язаних, у разі доцільності, пенсія обчислена із п’ятикратного розміру мінімальної зарплати, що склалося на початок року; інвалідам війни всіх груп та учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років. Підвищення отримають 3,3 тис. інвалідів війни та ЧАЕС. Середній розмір підвищення становить 2700 грн.

Загалом на підвищення пенсії додатково спрямовано понад 40 млн грн.

Перерахунки пенсій проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано за документами, які містяться в пенсійній справі.

Органи Пенсійного фонду області повністю виконали перерахунки пенсії для пенсіонерів і скерували виплатні документи до пошти та банків, щоби підвищені пенсії пенсіонери в липні одержали згідно з відповідними графіками.

Підготував Ігор СТУЖУК

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31