На Великдень — у святковій сукні

2020-04-17 10:43

Напередодні світлого свята Великодня дуже хотілося б якихось традиційних святкувань, які мали ще наші бабусі, мами та, мабуть, багато років і ми з вами. Хочеться напекти запашних пасок, покласти їх у Великодній кошик, прикрашений святковою серветкою або рушничком, одягнути на голову хустину та піти до церкви святити пасочки. Але ж ні… карантин.

Однак я принципово вважаю, що свято має залишатися святом! Тож давайте напечемо, як і планували, чимало пасочок, зробимо всі приготування до свята і продумаємо своє святкове вбрання, щоби не зустрічати Великдень в улюбленій піжамі (що ми робимо останнім часом).

Не забуваймо про моду. Адже саме нині мода сприяє затишному святкуванню. Завдяки зручним фасонам, натуральним матеріалам, святковому мереживу, особливо ручної роботи! Тож готуйте свої вільні сукні. Наприклад, із квітковим принтом, які нині в моді. Або це можуть бути фасони, які носили наші мами чи навіть бабусі. Так-так, мода циклічна, і вона повернулася у своїх найкращих, наймиліших та найніжніших виявах. Можете сміливо відкривати скриньки з сімейними реліквіями, якщо такі залишилися, і діставати  тендітне мереживо, яке сплели ваші бабусі! Ви можете самі пришити його на свої улюблені сукні, які раніше вам дуже подобались, але нині їх уже хочеться якось освіжити. Буде доречним мереживо як ручної роботи, так і з фабрики, плетене, в’язане. Цей елемент зробить образ шляхетнішим, а прості речі — більш святковими.

Доречними будуть сукні у стилі бохо. Цей стиль включає багатошаровість, фактурність та елементи ручної роботи. Силуети здебільшого прямі або розширені донизу, а стан, за потреби, підкреслюється поясом.

Святковості образу додадуть поєднання мережива та прозорої тканини. Часто в стилі  бохо можна зустріти бахрому, в’язані елементи, лляні речі. Одяг бохо приємний до тіла, його хочеться торкатися. Саме те, що треба, для святкування вдома. Також цей стиль має на увазі певну «ляльковість», тож можна не обмежувати свою фантазію та створити нову атмосферу й чудовий настрій.

Гарних вам свят! І не забувайте вдягати усмішку. Вона — головний атрибут кожного свята!

Олена ХРУСТИЦЬКА
Фото з архіву авторки

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31