Чернігівщина: 4 райони замість 22?

2020-04-17 10:20

15 квітня в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відбулася зустріч голови ОДА з керівниками фракцій обласної ради, її головою та заступниками

Під час цього заходу на розгляд присутніх представниками адміністрації було подано варіант поділу області на райони. І при цьому варіанті Чернігівщина має бути поділена саме на чотири великі райони з центрами в Чернігові, Ніжині, Прилуках. З четвертим центром, який має об’єднати навколо себе північні території, поки остаточно не визначилися (один із вірогідних варіантів — Новгород-Сіверський).

За словами першого заступника голови Чернігівської ОДА Віталія Загайного, «це, власне, саме та пропозиція, яку було напрацьовано від адміністрації. У нас райони досить великі, виконують норму 150 тисяч». Також в адміністрації зазначили, що виходили з критеріїв, котрі пропонує Міністерство регіонального розвитку: цілісність району, кількість населення не менше як 150 тисяч і відстань райцентру до крайніх точок не більше ніж 60 кілометрів.

Запропонований варіант поділу Чернігівської області отримав негативну оцінку практично всіх запрошених для його розгляду. По-перше, є невідповідність критерію по щільності населення – в деяких районах територія велика, а людей мало. А по-друге, чотири райони для такої області, як наша, теж замало. Про це говорили представники громад, додаючи, що економічно все не до кінця визначено, і законодавчо остаточно не прописано. А ще чомусь варіант із більшою кількістю райцентрів узагалі не розглядався. Хоча такі пропозиції та зауваження були. І лунали ще минулої осені, під час проведення круглого столу «Громадське обговорення пропозицій з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Чернігівської області», участь у якому брали громадські експерти, представники міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівня Чернігівської області, працівники ЧЦРМС, очільники районних державних адміністрацій, районних рад та об’єднаних територіальних громад.

До кінця цього тижня пропозиції щодо формування районів мають бути надіслані до Міністерства розвитку громад та територій України. Тож, враховуючи обставини, ми слідкуватимемо за розвитком ситуації та тим, чи врахує влада заперечення представників громад – обласних депутатів. Продавження теми читайте в наступних номерах "Деснянської правди".

Підготував Степан Руденко

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57