Владислав Атрошенко звернувся до вірян напередодні Великодніх свят

2020-04-16 07:36

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко закликав усіх вірян відзначати цього року Пасху вдома.

— Дійсно, зазвичай Воскресіння Христове ми святкуємо в храмах, освячуємо паски. І коли ми йдемо в храм — ми йдемо до Бога. Але Господь віддав своє життя в ім’я життя людей. А сьогодні максимальне скупчення людей, в тому числі під час богослужінь — це надзвичайно висока загроза зараження, загроза їх життю. Очевидно, ця хвороба, яка є диявольською, — не від Бога. А значить, якщо ми підемо на богослужіння і будемо скупчуватися, то підграємо дияволу і його бажанню знищити людей. Тож ми відповідально повинні віднестися до цього питання. Це прохання і до священників, — публічно звернувся міський голова до віруючих християн 14 квітня під час наради, яка відбувається з трансляцією онлайн.

— У нас завжди двері церкви, особливо під час будь-якої біди, повинні бути відкритими. Але не під час епідемії. Вже є приклад Києво-Печерської Лаври, де вже більше 100 заражених людей. Священнослужитель і на західній Україні помер від COVID-19, а по світові — й не один. Подивіться: масові богослужіння у Франції, Південній Кореї, Індії призвели до надзвичайно серйозного спалаху епідемії та десятків тисяч смертей. Їх би було значно менше, якби не було масових скупчень під час богослужінь. Подивіться: у християнській церкві західного обряду зараз Папа Римський у соборі Святого Петра богослужіння відправляє один, без вірян. На сході Вселенський Патріарх Варфоломій також попросив, щоб зараз двері церков були закритими.

Я ще раз підкреслюю, завжди двері церкви є відкритими, але зараз, під час епідемії — не треба підігравати дияволу і наражати людей на надзвичайно серйозну небезпеку втрати життя. Людей, за яких в ім’я вічного життя віддав своє життя Ісус Христос. Якщо ми не будемо дослухатися до цих порад, то ми підіграємо диявольським силам у їх задачі знищити людство. Давайте не підігрувати цим злим силам.

Я думаю, що Господь зрозуміє цю ситуацію. Молитва і звернення до Бога в такій ситуації може бути і не в натовпі вірян. Кожен може окремо звернутися. А потім, коли буде спад епідемії, ми обов’язково підемо до храму. Кожен звернеться до Господа зі своїми питаннями. Коли ситуація буде більш безпечна. Ось таке величезне прохання у мене до відповідальних вірян, — підкреслив чернігівський міський голова.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21