У Чернігові має з’явитися Хаб соціального партнерства та інституційного розвитку!

2020-04-14 08:08

Відповідний проєкт подано на участь у конкурсному відборі інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2021 році. Проєкт Хабу планується на базі обласного молодіжного центру, засновником якого є Чернігівська обласна рада.

Хаб – це сучасний, професійний, креативний та одночасно технологічний формат різнофокусної діяльності публічних місць, створений для залучення та об’єднання людей із різних сфер, котрі генерують нові ідеї, діляться практиками створення корисних проєктів, стартують та підсилюють суспільно важливі ініціативи.

«По-перше, проєкт стане новим етапом розвитку для громади. Це найважливіше, — вважає авторка проєкту Хабу директорка Молодіжного центру Ірина СІМОНОВА. — А по-друге, перетворення старого приміщення (колишній кінотеатр імені Щорса. – Авт.) на сучасний, відповідний до потреб молоді простір важливе з точки зору реалізації нових проєктів, нових програм, залучення нових партнерств».

Створений Хаб — це мультифункціональна та доступна платформа для організації інноваційного, професійного та підприємницького підходу до вирішення актуальних проблем Чернігівщини, підвищення ділової активності молоді. Це майданчик для реалізації програм/заходів КСВ-стратегій бізнесу, а також розвитку соціального діалогу з можливістю проведення від 5 до 7 різноформатних заходів одночасно, загальною кількістю до 800 осіб. А ресурсний центр та коворкінг Хабу окремо працюватиме з організаціями громадянського суспільства, підтримуючи й розвиваючи ідеї та кейси соціального підприємництва, організаційного та проєктного розвитку. Крім того стейкхолдерами Проєкту виступають установи, організації та підприємства всіх форм власності регіону, всеукраїнські, міжнародні фонди, холдинги та інші.

«Звичайно, ми говоримо не просто про приміщення, а головне — про наповнення, яке буде потім у цій будівлі, та зміни насамперед у свідомості людей, — зазначає Ірина Сімонова. — Ті нові проєкти в подальшому, нове навчання, нова освіта – це сьогодні важливо та актуально, тому більшість молоді, що їде з області, робить це, оскільки не знаходить місця, де можна реалізувати  свої ідеї, знання та можливості. А Хаб якраз буде простором для цього. Навіть для реалізації себе».

Як розповіла пані Ірина, ідею такого перетворення вона захищала на конкурсі на директорство. І формувала її на основі вихідних даних, що є таке приміщення, воно має такі кімнати і зали. Відповідно, що можна зробити  з цим, що буде актуально. Спочатку ця ідея переросла у презентацію проєкту в рамках конкурсу на директорство, а потім  лягла в основу  детально розписаного проєкту на конкурс  Державного фонду регіонального розвитку. 

Однією з найголовніших цілей Проєкту є перетворення будівлі старого кінотеатру в  доступний, сучасний, креативний та мобільний простір, який має потужний потенціал для розвитку ділового туризму, підвищення інфраструктурного потенціалу регіону, відповідає потребі сучасних ринків послуг/сервісів та слугуватиме розвитку громади Чернігівщини.

У Проєкті Хабу передбачається, що на його території буде кілька зал та зон. Перша конференц-зала «Конгрес Хол» — осучаснений, модернізований простір наповнюваністю 399 осіб із можливістю забезпечення високоякісних конференц-сервісів «під ключ» зі збереженням функції кінопоказів із сучасним обладнанням. Друга конференц-зала — трансформер, який легко перетворюється на дві мобільні зали з автономною аудіо- та медіаресурсною складовою, що дозволяє проводити декілька заходів одночасно. Зона коворкінгу з кімнатою для переговорів та додатковим ресурсним сервісом. З’являться тренінговий простір, прес-центр, кафетерій. Хол Центру перетворюється на сучасний виставковий простір, а внутрішній двір трансформується у зону відпочинку та арт-простір. Тощо. Також передбачено посилення ресурсної спроможності простору для забезпечення якісного надання сервісів, дотримання принципів енергозбереження та умов пожежної безпеки.

«Усі ті напрями, які перераховані в проєкті, мають бути реалізовані, оскільки це зараз актуально. — розповідає Ірина Сімонова. — Також ми не забуваємо, що ця платформа може працювати з будь-яким наповненням. Однак перш за все ми говоримо про те, що громаді зараз необхідний культурно-освітній центр. Котрий  об’єднуватиме, працюватиме на зміни і на розвиток громади». 

Проєкт заплановано втілити протягом 36 місяців – у 2021-2023 роках. За цей час, щоби досягти поставлених цілей, необхідно виконати ряд завдань, які передбачають діяльність двох категорій. Перша –  пов’язана з реставрацією та пристосуванням приміщень, орієнтована на створення Хабу соціального партнерства та інституційного розвитку в  Чернігівській області. Друга категорія — це програмна та поточна діяльність Хабу,  яку можна буде виконувати вже в сучасному просторі. Крім того адміністрування діяльності Хабу забезпечується кадровим потенціалом Чернігівського обласного молодіжного центру, заходи з підготовки та підвищення кваліфікації котрого проводяться з 2018 року й  дотепер. Розгалуження ж на соціальну та господарську діяльність простору та широкий спектр сервісів/послуг дають можливість диверсифікації бюджету.

Вартість реставраційних робіт за орієнтовним зведеним кошторисом витрат становить 55 мільйонів гривень. І відповідно до умов ДФРР вартість співфінансування з обласного бюджету — 10% вартості робіт. Наразі Проєкт вже  подано на платформу ДФРР на розгляд регіональної конкурсної комісії.  

 Для довідки: попередня вартість ремонтних робіт становила 41 млн 440 тис гривень. Підвищення відбулося за результатом перерахунку в частині збільшення заробітних плат у 2020 році (4 млн 850 тис гривень) і за рахунок зміни видів робіт з реконструкції на реставрацію, що збільшило вартість на 10 млн гривень.

 Що думають про створення Хабу соціального партнерства та інституційного розвитку в  Чернігівській області представники влади, підприємництва та громадських організацій?

Ігор ВДОВЕНКО, голова Чернігівської обласної ради: 

«Через певні суб’єктивні й об’єктивні причини розпочати процес створення Хабу соціального партнерства та інституційного розвитку на базі комунальної установи «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради минулого року не вдалося. Тому, аби не втратити унікальний шанс — створити на Чернігівщині єдину мультифункціональну і доступну платформу для реалізації стартапів соціального підприємництва й коворкінгу, підтримки інноваційних творчих і підприємницьких ідей молоді для вирішення актуальних соціальних проблем області, розвитку соціального діалогу та партнерства, впровадження КСВ-стратегій — було прийнято рішення подати цей проєкт на розгляд конкурсної комісії повторно. Окрім того втілення в життя цієї ініціативи передбачає проведення реставраційних та ремонтних робіт в будівлі колишнього кінотеатру імені Щорса, що дозволить організувати сучасний, зручний і мобільний ресурсний та освітній простір для молоді, а також повернути естетичний вигляд цій пам’ятці архітектури й стати окрасою центральної частини Чернігова.

Тож Чернігівська обласна рада як засновник комунальної установи «Чернігівський обласний молодіжний центр» підтримала цю ідею і виступила заявником участі закладу в конкурсному відборі інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2021 році.

Переконаний: створення в обласному центрі майданчика, де молодь Придесення матиме змогу вільно розвиватися, самовдосконалюватися і реалізовувати свої найсміливіші прагнення, значно сприятиме продукуванню та реалізації творчих і бізнесових ідей, наукових, соціальних та громадських ініціатив.

Вважаю, що підтримка таких проєктів стане потужною інвестицією в майбутнє, дозволить об’єднати зусилля молоді, бізнесу, громадських організацій і влади, буде сприяти розбудові соціального діалогу та партнерства.

Сподіваюсь, що Регіональна конкурсна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку підтримає ідею створення Хабу соціального партнерства та інституційного розвитку».

Костянтин ІВАНОВ, президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати:

«Ми всіляко підтримуємо проєкт, який написала Ірина Симонова. Адже одним із пріоритетів ЧРТПП є активізація технічної творчості креативних індустрій і всього, що стосується інноваційного змісту та інноваційних напрямків розвитку в нашій області.  Ми вітаємо таку ініціативу, що має реалізуватися на базі молодіжного центру. Оскільки молодь — це і є джерело креативу. Вона не зашорена, перебуває поза рамками стереотипів чи авторитетів.  А це є запорукою того, молоді люди мають свіжий погляд, більш сміливі та креативні ідеї.

Ми вітаємо цей проєкт і підтримуватимемо його не лише декларативно, а допомагатимемо в його форматуванні з позиції прямої співпраці між торгово-промисловою палатою та молодіжним центром. Ми вже попередньо погодили з його керівницею, Іриною Симоновою, співпрацю з точки зору менторів, лекторів, тренерів, спікерів — контактних людей з реального сектору економіки. У нас вони всі є: з легкої промисловості, з машинобудування, з біотехнологій, з аграрних технологій тощо. 

Тож ми будемо організовувати спільні проєкти, івенти. Для того, щоби молодь мала можливість прямого спілкування з тими, хто перебуває в середині реального сектору. Так молоді люди (старші школярі, студенти тощо) будуть у прямій комунікації з тими, хто може виступити для них і натхненниками, і, можливо, критиками, і менторами, і, не побоюся цього слова, інвесторами».

Олена ПЕКУРОВСЬКА, заступниця голови ГО «Спілка жінок Чернігівщини»:

«З Чернігівським обласним молодіжним центром ми співпрацюємо вже два роки поспіль. І нам сподобалося проводити заходи на цій території. У молодіжному центрі сьогодні зібрана дуже сильна команда спеціалістів та експертів, які розуміються на розвитку, перш за все, підприємництва, в соціальних питаннях,  молодіжній проблематиці. 

Тут зручно проводити заходи ще й тому, що молодіжний центр розташований у самому центрі, на Красній площі. 

Такий центр важливий для молоді — на його базі слід проводити якомога більше заходів з обміну досвідом. Наприклад, коли вже працюючі підприємці діляться ним з молоддю, котра таким чином набуває цей самий досвід, підвищує свої компетенції та має можливість отримати консультації.  Я взагалі бачу цей молодіжний центр як базу прогресивної молоді, куди повинні звертатися і громадські організації, й державні установи та інші за рекомендаціями молодих спеціалістів. 

Щодо реконструкції приміщення, де розташований центр, то, як відомо, знання краще засвоювати, коли навкруги затишно, охайно та приємно, комфортно. Вже зараз і аудиторія, й технічна база також дозволяють проводити ті заходи, котрі необхідно: лекції, відеотрансляції, будь-що».

Світлана ЗДОР, керівниця Центру допомоги учасникам АТО:

«Дуже класно, що молодіжний центр і далі розвивається. На сьогоднішній день він реально став майданчиком для молоді та всіх громадських організацій.

Це взагалі дуже класна ідея. Оскільки на сьогоднішній день у нас, громадських організацій, у молоді, немає майданчика для того, щоби провадити свою діяльність. Тому зміни саме в такому напрямку, коли будуть і конференц-зали, і можна показувати фільми, і будуть майданчики-трансформери, простір яких можна змінювати за потреби — це дуже зручно, а ще приємно, що таке має з’явитися у нас. Адже реально немає такого хабу, такого майданчика для молоді ані в місті, ані в області.

Можу сказати, що це й дуже корисно. Сьогодні у нас в країні Міністерство в справах ветеранів спрямоване на те, щоби в кожному регіоні були ветеранські хаби. І такий майданчик, який планують зробити, ідеально придатний під усі волонтерські хаби, тому що у наших ветеранів буде можливість збиратися, щоби обговорити всі свої проблеми, нагальні питання. Нині на базі молодіжного центру ми вже маємо майданчик зустрічей «Свій для свого», там збираються ветерани. Це єдине відкрите місце в Чернігові, куди вони можуть прийти. Окрім того — багато значить зручне розташування. Наші ветерани знімаються в кіно, пишуть книги, беруть участь у різних проєктах. І якщо буде ще більше місця і в тому форматі, який запланований, — з конференц-залами,  можливістю влаштовувати кінопокази — це прекрасно, бо люди зможуть презентувати все це на цьому майданчику». 

Підготував Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото надані Іриною Сімоновою

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21