Нові пологові зали, безкоштовні пологи та бебі-бокс

2020-04-13 09:47

Медична галузь – одна з пріоритетних для Чернігівської міської влади, і тому міський пологовий будинок постійно отримує підтримку для покращення умов та розвитку.

Головний лікар Чернігівського пологового будинку Василь Гусак поділився з нашими читачами позитивними новинами:
– У пологовому будинку нещодавно було відкрито нові пологові зали, загалом їх тепер 13: 9 на 5 поверсі і 4 — на першому. Також наша установа постійно ремонтується та оновлюється.

Нині пологи безкоштовні, й породіллям ні за що не треба платити. Непотрібно купувати “пологовий пакет” ні тим, хто народжує природним шляхом, ні тим, у кого пологи проводяться методом кесаревого розтину. За бажанням породіллі можуть заплатити тільки за окрему палату з покращеними умовами. Харчування в пологовому будинку також безкоштовне, але ми пропонуємо покращений варіант харчування за додаткову плату.

Також кожній породіллі видається бебі-бокс для дитини. В нього входять і підгузки, і спеціальні термометри, гігієнічні набори для новонароджених та для молодої мами, а також багато інших необхідних речей.

Держава виділяє зараз на кожну породіллю 8500 гривень. До цієї суми входить весь пакет медичної допомоги і перебування в пологовому будинку. Субвенцій від держави вже ніяких не буде, й тому залишок від цієї суми витрачатиметься на зарплати працівникам, на розвиток лікарні та закупівлю необхідного обладнання.

Краще, звичайно, щоби жінка народжувала природним шляхом, але є ряд винятків, коли без кесаревого розтину не обійтися. Так, наприклад, операція обов’язково робиться у випадку, коли у жінки плід вагою понад 3700 грамів та сідничне передлежання.

Ми намагаємося робити все необхідне для того, щоби підвищити народжуваність. Адже раніше народжувалося за рік близько 4500 тисячі діток, зараз же тільки 3000.

Пологовий будинок постійно ремонтується і оновлюється завдяки міському голові Владиславові Атрошенку та начальнику Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владиславові Кухарю.

Нещодавно для пологового будинку було придбано сучасний УЗД сканер Medison за 2,5 млн гривень. Таким устаткуванням, яке розроблено спеціально для акушерства, користуються у всьому світі. Апарат експертного класу Medison дозволяє отримати зображення з високою якістю і неймовірно точною деталізацією. Скринінгове обстеження, яке робиться двічі за період вагітності, також тепер проводиться безкоштовно.

Зазвичай у пологовому будинку перебуває близько 200 породіль, зараз же, у зв’язку з карантином, лише 50. До стаціонару нікого не кладуть, всіх породіль ведуть дільничні лікарі амбулаторно вдома.

Зараз ми готові приймати породіль, у яких може бути діагностований коронавірус, або тих, хто з температурою. На першому поверсі обладнаний ізолятор із окремим входом. Наразі хворих, на щастя, немає.

Розмовляла Поліна МОГІНСЬКА
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42