Альона Юдіна: "Слухайте Моцарта — його музика поліпшує настрій та покращує здоров’я ".

2020-04-13 09:06

Керівниця акторської студії Альона Юдіна поділилася з нами рецептом, як впливає музичне виховання на розвиток людини та розповіла про свою колекцію незвичних інструментів.

— Альоно, розкажіть, де ви отримали музичну освіту?

— Я закінчила багато закладів освіти й досі  продовжую навчатися. У січні цього року  отримала диплом і стала магістром музичного мистецтва. Якщо перераховувати всі мої дипломи, на це піде досить багато часу. Я пишаюся педагогами, котрі мене навчали. Закінчувала Чернігівську загальноосвітню школу №7 і наразі туди приходжу зі своїми майстер-класами з незвичайними музичними інструментами. Вчителі впізнають мене, і ми завжди раді бачити одне одного. Школа №7 для мене — як рідний дім, і тому там свої майстер-класи я проводжу безкоштовно.

— Чи складно було і працювати, й  навчатися?

— Так, доволі непросто. Пам’ятаю, як від управління освіти ми з одним дуже популярним чернігівським артистом їздили в дитячі садочки, виступали там із програмою та роздавали подаруночки. Це відбувалося тоді, коли в мене була сесія. Вранці я їхала в один садочок, потім складала певний предмет, затім їхала в інший садочок із програмою, а ввечері ще проводила в центрі розвитку “Орігамі” зайняття. В обідню перерву я навіть встигала сходити до спортзали.

— У вас творча родина? Хто прищепив любов до сцени та музики?

— Ще з дитинства я була оточена творчими людьми. Мої бабуся та дідусь працювали в  тюменських театрах. Бабуся — в театрі ляльок, а дідусь — у драматичному. Я дуже багато подорожувала з ними на гастролях, проводила досить багато часу за лаштунками. Власне, була дитиною театру, вчила з акторами вірші та переймала їхній досвід.  Я вдячна їм за це, тому в мене зараз гарна пам’ять і я знаю, як поводитися на сцені. Моя мама працює педагогом у музичній школі №1 і також завжди допомагала впродовж мого творчого шляху.

— Ваш чоловік Сергій Міляєв — теж відомий актор. Як ви з ним познайомилися?

— Ми познайомилися майже на сцені в одному цікавому проєкті на базі Літнього театру. Сергій мені дуже сподобався: те, як він поводив себе на сцені,  його голос та харизма. Він також одразу звернув на мене увагу. З тих пір разом уже багато років.
Деякий час ми з чоловіком також їздили на гастролі з театром. Узагалі, я довго на одній роботі ніколи не працювала. Паралельно зі своєю педагогічною діяльністю в дитячому садку №64 я брала участь у різних проєктах.

— Ваша дочка Настя теж підкорює велику сцену?

— Настя — джазова вокалістка і лауреатка багатьох міжнародних конкурсів. Цього року вона закінчує музичне училище, в якому навчається у чудового педагога Марини Гончаренко, і планує вступати до Києва.

— Розкажіть як ви почали працювати у студії "Орігамі".

— Спочатку в Олексія Смолки (відомий український актор із Чернігова. - Авт.) була ідея відкрити студію акторської майстерності. Він запросив мене, бо я мала вже чималий досвід роботи з дітьми. Ми робили постановки, грали в дитячих виставах та мюзіклах. Разом із Олексієм ми орендували приміщення в  Чернігівському облмуздрамтеатрі ім.Т.Г Шевченка і стали займатися з підлітками акторською майстерністю. Потім нам запропонували в центрі розвитку "Орігамі" більш комфортну залу для зайнять, і ми перейшли туди. Наша діяльність переросла в тісну співпрацю з центром розвитку, і коли там дізналися, що я можу проводити з дітьми ще й музичні зайняття, я стала плідно працювати вже в "Орігамі". Разом із директором центру ми створили студію музичної естетики, де я веду  свої творчі зайняття. До речі, їх можна побачити на моєму youtube-каналі Alyona Yudina.

Я тішуся тим, що мені почали писати не тільки дітки, а й педагоги з різних куточків світу.

— Як впливає музична естетика на розвиток людини?

— Я дуже багато вивчала питання впливу звукотерапії на людину. Коли ми прослуховуємо класичну музику, тоді нейронні клітини відновлюються. Взагалі, звук має на нас такий вплив, який можна порівняти з впливом аромату на людину, він закарбовується назавжди в пам’яті. Якщо ви слухаєте давно забуту пісню, у вашій пам’яті спливають певні люди чи події, які асоціюються з цією піснею або мелодією. Останнім часом досить багато вишів почало використовувати музику під час лекцій, тому що вона допомагає запам’ятати певну інформацію.

Коли дитина вчиться грати на музичних інструментах, навіть на елементарних, це має великий вплив на її подальше життя.
Дорослим людям музикування з підручними музичними інструментами (а музичним інструментом може бути будь-яка річ) допомагає боротися зі стресом і допомагає відновити нервову систему. Це підтверджено багатьма звукотерапевтами.

— А як допомагає в житті ораторське мистецтво?

— У свої акторській студії я також навчаю дітей цьому мистецтву. Діти розповідають, що отримують вищі оцінки за відповіді біля дошки на уроках у школі. Тому що дитина розуміє, куди подіти руки, куди їй дивитися під час свого виступу і як донести матеріал, який вона вивчила, більш впевнено та чітко. Зараз діти, які навчаються у вишах не тільки в Україні, а й за кордоном, пишуть мені, наскільки техніки ораторського мистецтва їм допомагають у навчанні та житті.

— Чи зверталися до вас політики та бізнесмени про допомогу в ораторстві?

— Так, звісно, зверталися і продовжують звертатися. Не тільки політики, а й приватні підприємці, які постійно спілкуються з людьми. Для них проводжу як загальні, так і приватні майстер-класи.

— Розкажіть про вашу відому колекцію незвичних музичних інструментів.

— Я дуже хочу ділитися з людьми тим, що мені самій цікаво та що мене надихає. Перший інструмент я придбала в Києві в одному з музичних магазинів, де працює мій брат. До речі, він також музикант, який має свій гурт та паралельно грає на гітарі з Христиною Соловій. І ось у цьому магазині я почула, як грає інструмент флексатон, і одразу ж його придбала, тому що захотіла використовувати його на своїх зайняттях. Потім я продовжила цікавитися незвичними музичними інструментами і була вражена, наскільки їх багато і які вони різноманітні. Спочатку стала колекціонувати інструменти для себе, а потім батьки моїх учнів почали запрошувати мене до шкіл проводити майстер-класи і для інших дітей. Також мене запрошують і великі компанії. Наприклад, для одного банку, який влаштував родинний вечір для сімей своїх співробітників, я також провела цікаве зайняття.

— Чи рахували ви, скільки  незвичних інструментів  маєте у своїй колекції?

— Я завжди хочу порахувати, але ніяк не виділю на це час. Гадаю, що близько 70 інструментів у  мене точно є. Друзі привозять і дарують мені інструменти з закордонних подорожей, щоби вони не просто стояли на полицях, а звучали на майстер-класах. Я  дуже за це вдячна!

— Альоно, у вас щодня різний образ. Не можу не спитати про вашу колекцію суконь. Ви полюбляєте моду?

— Я дуже поважаю одяг і кажу, коли я купую сукню, що я відтак маю нового друга. Своїх друзів я дуже люблю, бо вони мене доповнюють. Останнім часом не переймаюся купівлею одягу, тому що вдягаюся у моєї подруги, креативної дизайнерки Олени Хрустицької, яка знає мої вподобання. Треба довіряти професіоналам.

— Що вас надихає?

— Мене надихають учні. Коли вони перемагають у міжнародних музичних конкурсах, коли розповідають, що почали краще навчатися і як мої техніки їм допомагають. У школі, чи вишах  вони досягають стовідсоткової уваги аудиторії. Тішуся тим, що маленькі дітки після музикування стають більш милосердними й чутливими.

— Як поліпшити настрій, якщо у житті виникли певні труднощі?

— Мене надихають позитивні люди, ще я хочу порекомендувати слухати хоча би 5 хвилин на день музику Моцарта. Просто посидіти в тиші й  послухати. Ви не уявляєте, як позитивно впливає його музика на душі людей. Слухайте гарну музику та надихайтеся.

Спілкувалася Поліна МОГІНСЬКА
Фото надані респонденткою

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13