А що ви знаєте про Чернігівський обласний молодіжний центр?

2019-07-04 13:09

Щороку в останню неділю червня в Україні відзначається таке свято, як День молоді. Більшість із нас звикла не звертати на нього уваги, зарано переставши відчувати приналежність до цієї вікової категорії. А між тим, згідно з українським законодавством, молодь – це громадяни віком від 14 до 35 років. І так само, як і в інших розвинених країнах, у нашій державі є організації, що працюють із цією групою населення. Отож у нашому місті вже трохи більше року діє Чернігівський обласний молодіжний центр

Це державна установа, що виконує роль платформи для комунікацій, а також це простір для залучення активної молоді до громадської діяльності у сфері молодіжної політики задля захисту своїх прав та реалізації ініціатив. Щоби краще зрозуміти, на яку діяльність спрямовані зусилля Молодіжного центру, ми завітали до цієї установи й поспілкувалися з її директоркою Іриною Симоновою

Якщо одним словом охарактеризувати очільницю центру, то це слово буде «дієва». Коли ми домовлялися про зустріч, стало зрозуміло, що «вловити» пані Ірину в робочому кабінеті не так просто. Часті зустрічі, поїздки – невід’ємна частина її роботи, адже Молодіжному обласному центру трохи більше року й потрібно активно залучати нових партнерів, налагоджувати зв’язки з громадськістю, елементарно організовувати роботу самої установи.

Наразі в Молодіжному центрі дванадцять штатних працівників, а також два волонтери Корпусу миру США в Україні, котрі на постійних засадах працюють тут (ведуть клуб розмовної англійської мови). Робота триває у трьох основних напрямах. По-перше, молодіжна робота – включає в себе неформальну освіту, проведення тренінгів, супровід-підтримку та менторство тих майданчиків для молоді, що відкриваються в області. По-друге, національно-патріотичне виховання – вишколи, уроки мужності, клубні зустрічі. Наприклад, проводяться зібрання дискусійного клубу, в якому беруть участь історики та політологи. Сюди ж можна додати й кіноклуб, тут демонструються стрічки українських режисерів – як нових, так і вже давно відомих. І третій напрям – робота культурно-масового відділу. 

«З молоддю, для молоді та у співпраці з молоддю» – так можна позначити негласну концепцію роботи Чернігівського обласного молодіжного центру. Ірина Симонова так роз’яснює підхід сучасної молодіжної політики в Україні: «Нині важливо відповідати потребі, особливо при роботі з молодіжним середовищем. Адже саме воно різко реагує на будь-які зовнішні зміни та доволі швидко перелаштовується». 

Одним із перших, що почав працювати в центрі, був English Speaking Club, де практикуються в розмовній англійській. Заняття ведуть двоє волонтерів Корпусу миру. Є клуб любителів японської анімації. Це один із найчисленніших – кількість його учасників сягає шістдесяти осіб. Також тут діють клуб настільних ігор, косплею, анонімних волонтерів, туристичний клуб, дискусійний (про який ми писали раніше в цій статті) та інші. Ще в Молодіжному центрі є клуб аматорського театру, до складу цього клубу входять і професійні актори різних чернігівських театрів, які об’єдналися для втілення власних проектів. Тут же розміщуються репетиційна база та простір для зустрічей інклюзивної творчої студії «Міст», яка до переформатування мала назву «Дивосад». 

Поцікавився, а як узагалі можна провести захід чи організувати клуб у Чернігівському обласному молодіжному центрі? На це запитання Ірина Симонова відповіла так: «Аби провести щось у нас, головне – ваше бажання й відповідальність. Потрібно надати проєкт, тобто бачення заходу: який він матиме формат, яким буде зміст, які ресурси необхідні для проведення та на кого це розраховано. Звісно, все має бути безкоштовним, оскільки ми безкоштовно надаємо приміщення, ресурси. Далі узгоджуємо час і починаємо працювати. Також ми допомагаємо розповсюдити інформацію, набрати групу і, власне, провести захід. Щодо клубів – тут усе так само. Відмінність лише в тому, що вони працюють за чітким узгодженим графіком і для діяльності має бути десять або більше учасників».

Тож якщо ви маєте цікаві ідеї чи проєкти та хочете поділитися ними з молоддю, у вас є можливість спробувати зробити це. І для того є відповідний простір та поміч досвідчених людей. Так, нещодавно громадська організація «Цивільне співробітництво» в тандемі з Молодіжним центром організували і провели гостьовий клас на тему «Бізнес-моделі та дизайн мислення». Його спікеркою виступила відома ментор-ка Світлана Хутка. Говорили про стартапи та вчилися, як реалізовувати власні ідеї. Зазвичай відвідування таких занять коштує чималих грошей, однак на цей захід вхід був вільним, лише потрібно було заздалегідь зареєструватися.

Із нещодавніх тривалих заходів варто згадати «Leadership Camp 2.0». Це своєрідний табір, який проводився вже другий рік поспіль. Він тривав кілька днів за підтримки Корпусу миру та волонтерів цієї організації, що на постійних засадах співпрацюють із Молодіжним центром. Діяльність табору направлена на розвиток лідерських якостей, об’єднання, гуртування молоді. 
А до Дня молоді протягом трьох діб, із 28 по 30 червня, на мистецькому хуторі Обирку, що на Бахмаччині, відбулися святкування з у форматі «ТАМ – територія активної молоді»

Нині у планах реконструкція приміщення й перетворення його на новий, кращий та зручніший простір для молоді. Для цього працівники Молодіжного центру подали проєкт до Державного фонду регіонального розвитку.

Дмитро ПАВЛЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13