Чернігів – ідеальне місто для життя. Звучить досить гучномовно? Аж ніяк!

2020-04-12 16:33

Якщо ви водночас не є прихильником метушні мегаполісів, але хочете жити в модному та сучасному місті – welcome to Чернігів

Усі, хто приїздить автотранспортом до Чернігова, з першої миті закохуються в місто! Чому? Бо на в’їзді до Чернігова розташована велична Катерининська церква, і ви одразу потрапляєте у найстародавнішу частину міста – Дитинець або Вал.

Багато хто з молоді любить жартувати про те, що якби в Чернігові було ще й море – тоді вже він був би ідеальний на 101%. Але замість моря у місті є красуня Десна. До речі, пляж із білосніжним піском, оновленою інфраструктурою та фудкортом відзначили  як один із найкращих у всій Україні. 

Загалом же, Чернігів "топове" місто. Наприклад, торік з’явилося нове дослідження про комфортність українських міст. Його проводила соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту International Republican Institute (IRI). І Чернігів увійшов у топ 5 серед обласних центрів. З цього приводу міський голова Владислав Атрошенко поділився історією успіху Чернігова під час панельної дискусії "5 років динаміки муніципального розвитку”. Він підкреслив: "Починали з позицій у двадцятці. Це результат, але рости є куди!" 

Так само Чернігів — одне з найзеленіших міст України, а також — обласний центр, де дуже чисте повітря.

Американська телекомпанія CNN склала рейтинг кращих туристичних місць України.  В останньому переліку до рейтингу 11 кращих туристичних місць України увійшов і Чернігів — на восьмому місці. 

Місто наше дуже романтичне, затишне й одне з найпрадавніших в Україні. Про останнє говорять історичні відомості й легенди про Чернігіське князівство часів Київської Русі.

* * *
Отож чи треба розповідати про те, яка естетична насолода жити серед безлічі старовинних пам’яток та історичних архітектурних будівель? 

Троїцький та Спасо-Преображенський собори (ровесник Софії Київської), Антонієви печери, від легенд яких захоплює дух, П’ятницька церква та Чернігівський колегіум, стародавній Вал із його гарматами і Чорна могила...

А головне — у нас так гармонійно переплітається історія і сучасність... 

На Красній площі, у серці міста, розташований Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Г Шевченка, куди на креативні вистави приїздять театрали й із столиці. Неподалік — Чернігівський обласний філармонійний центр. І тут же, на Алеї Героїв, з весни до осені відкрита Зелена сцена, де лунає найсучасніша музика своїх та заїжджих артистів, відбуваються творчі зустрічі. Також відремонтували міський Палац культури, який став зручним концертним майданчиком, де  виступають відомі гурти та артисти.  

Центр міста за останні роки змінився і став справжнім європейським. На вихідних мешканці часто їдуть саме туди. Прогулюватися серед клумб з різнобарвними квітами та фонтанами, посидіти на терасі кафе з горнятком запашної кави або келихом вина традиційно полюбляє дуже багато містян. Ресторани пропонують як традиційну, українську, так і європейську кухні.

Цікавий приклад. Одна київська художниця, психологиня  й журналістка давно вже вподобала Чернігів. Приїздить сюди на етюди, інколи – просто щоби посидіти в кав’ярні й вдихнути неповторний дух гармонії і величі тисячоліть та  спіймати натхнення. Або побачити лицарів в обладунках, котрі збираються на фестивалі історичної реконструкції. А головне — придивляється до квартир, виставлених на продаж в історичному центрі. Аби мати можливість жити в Чернігові в своє задоволення.

  * * *
Що ж стосується менш романтичного, але необхідного для життя рейтингу, то однією з переваг Чернігова є компактність. Незважаючи на те, що місто, аби мати триста тисяч населення, постійно приєднує до себе навколишні невеличкі села. Корінні чернігівці, знаючи скорочені шляхи, елементарно можуть пройти через усе місто за годину! Зрозуміло, що це не стосується людей похилого віку, але для них існує громадський транспорт. І хоча до деяких мікрорайонів потрібно робити нині одну пересадку — вирішити й цю проблему невдовзі буде можна. Головне, аби з міської скарбниці й далі щорічно виділяли на закупівлю нових сучасних тролейбусів та автобусів мільйонів тридцять. 

Доречно додати, що на практиці місто вкладає доволі великі кошти не тільки в капітальний ремонт доріг, а й у будівництво нових. Які поступово суттєво скорочують транспортний зв’язок з усіма мікрорайонами міста, що дозволяє протягом півгодини потрапити з дому на роботу. 

Будівництво нового житла продовжується доволі непоганими темпами. При цьому вартість одного квадратного метра у новобудовах доволі низька. Навіть для найкомфортнішого. 

Тарифи на комунальні послуги у місті на рівні середніх у країні. Тим більше, що вони у нас розраховуються окремо для кожного будинку. Основна витрата йде за газ та електроенергію, бо городяни активно використовують бойлери та котли.

Одна з найбільших переваг — спокійно й не лякаючись можемо пити воду з крану. Без усіляких фільтрів для її очищення. Практично, вона у всіх районах міста — з артезіанських джерел. Варто додати, що місто приділяє дуже багато уваги заміні старих водогонів на більш модернові. Теж саме можна сказати і про каналізаційну мережу. З електрикою проблем також немає — місто має власну ТЕЦ. Теплом та гарячою водою Чернігів забезпечують два підприємства, які, окрім усього, щорічно вкладають суттєві кошти в оновлення своєї технічної інфраструктури. Тому, якщо іноді аварійні ситуації і трапляються, то їх ліквідовують, на практиці, протягом дня. Доба для багатьох мешканців Чернігова — це майже «кінець світу».

Той, хто бажає відпочити на природі за межами міста, має для цього всі можливості. Хоча є чудовий пляж на Десні в межах Чернігова. Річок та озер (навіть один невеликий водоспад) довкола багато. І часу, що на громадському, що на власному транспорті на це витрачати багато не потрібно. Півгодини — максимум.

Сміття з дворів та вулиць прибирається щодня — урни майже на кожному кроці. На будь-який смак. Не тільки місцевого, а навіть англійського виробництва. А  побутові відходи вивозять через день. Контейнерів на  спеціальних майданчиках достатньо.

Місць для занять чернігівців здоровим способом життя, спортивних шкіл, баз та зал — без ліку! Аби було бажання та вільний для цього час. Останніми роками влітку найбільш модно бігати, ганяти на велосипеді, а також змагатися на «драконах» по Десні! Взимку — традиційно лижі, ковзани й санчата. Для цього є всі умови. У тому числі — прокат спортивного інвентарю. Недорого. І ковзанка на головній площі міста.

У магазинах всього повно й ціни суттєво нижчі, ніж у багатьох обласних центрах. А щодо цін та якості страв у різноманітних кав’ярнях, кафе, барах та ресторанах — краще один раз побачити на власні очі та скуштувати. Доречно сказати, що дуже багато молодих людей зі столиці їдуть на вікенд «відірватися» якраз до Чернігова. І дешево, й "сердито"!
  
Наталія ЛЕВОШИЧ, 33 роки, у декретній відпустці: 

"Для мене Чернігів – сімейне місто, в якому я почуваюся затишно. Люблю, коли всі знають одне одного, коли ми практично одна родина. Для мене як для мами зручно, коли все поруч і майже будь-куди можна дістатися пішки: чи то до садочку, гуртків, чи школи.

Чернігів — активний і просунутий. Хочеш життя ще активніше — 2 години, й ти в столиці. Люблю наші парки та променадний проспект Миру від готелю "Україна" до  Валу. Традиційно ми з родиною на вихідних снідаємо в кафешках, найулюбленіші ресторани — «Pasta Basta» та «Велюров». Перевага в тому, що тебе вже знають в обличчя і зустрічають з усмішкою. Я завжди з гордістю говорю про Чернігів і, порівнюючи з іншими містами України, переконана, наше – найкраще".
 
Іван ТЕЛЬНОВ, лікар-пульмонолог Чернігівської обласної лікарні, 38 років: 

"У Чернігові зручно й комфортно жити, бо місто невелике і при потребі можна дістатися в будь-яку точку просто пішки. Зручно тому, що є багато шкіл і садочків, які розташовані майже в кожному мікрорайоні. Тут є чимало навчальних закладів, де молода людина може здобути професію. В тому числі й кілька вишів. А ще в місті  затишні парки, кав’ярні, театри. Зокрема, останнім часом у відкрито й багато приватних курсів — від англійської мови до робототехніки. І діти, й дорослі в зручний для себе час можуть їх відвідувати. Зручно, що поруч із твоїм домом є магазини. Треба сказати, що в нашому місті розвинена  інфраструктура і кращі дороги, ніж не тільки в райцентрах чи селах, а й у містах обласного  значення.  А головне — в Чернігові є ряд медичних закладів, які оснащені сучасним обладнанням, де працюють хороші фахівці, де хворі отримують лікування, проходять діагностику та отримують консультацію від спеціалістів. Зокрема, в Чернігові вже робляться такі складні хірургічні втручання, як операції на відкритому серці. Що є надзвичайно важливим".
 
Регіна ГУСАК,  директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2, 41 рік:

"Зручність нашого життя вимірюється насамперед не розміром заробітної платні чи наявністю матеріальних благ, які полегшують наш побут. Зручність мого  життя — це можливість зберігати душевний спокій, піднесений настрій у родині та можливість безперешкодно виконувати свою місію, яка, дякуючи Богу, збігається з обраною мною професією, — допомагати людям з інвалідністю. У рідному Чернігові виросли мої діти, здійснилися мої мрії та знайшлося багато однодумців. І я впевнена: щасливим можна бути лише в своєму рідному місті.

 Нині Чернігів доступний, комфортний і зручний не лише для пересічного чернігівця, а й для тих, хто потребує нашої особливої уваги. Це — люди з інвалідністю та маломобільні групи населення. Саме з турботою про них нині Чернігів стає архітектурно доступним. Ми бачимо асфальтове покриття з пониженими бордюрами, наявність пандусів у комунальних та приватних установах. У нас є нові тролейбуси з низькою посадкою. А найголовніше — створення умов для навчання, виховання та дозвілля дітей з особливими освітніми потребами. Так, за особистої допомоги міського голови Владислава Атрошенка, який уже багато років підтримує особливих дітей, здійснено комплексний ремонт  Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2. Це — найбільший в Україні навчальний заклад неінтернатного типу, де навчаються діти зі складними інтелектуальними порушеннями. Навіть на муніципальному пляжі «Золотий берег» облаштовано інклюзивний гральний майданчик. Також важливою є атмосфера підтримки та здійснення соціальної й медичної опіки дітей з інвалідністю шляхом активної діяльності Центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження». А для батьків з новонародженими малюками крім програми фінансової підтримки народжуваності в  Чернігові, ініційованої міським головою, існує громадська ініціатива «Комфортне батьківство», метою якої є облаштування сповивальних столиків та дитячих кімнат у громадських місцях". 
 
Ольга ЛАЙКО, бухгалтер, 37 років:

"Мені подобається жити в Чернігові, бо тут багато переваг, які допомагають молодій людині реалізувати себе. В Чернігові можна отримати вищу освіту, тут простіше знайти роботу, а паралельно займатися особистим саморозвитком. Відвідувати спортивну залу, займатися фітнесом, танцями чи ходити на курси з іноземної мови. У Чернігові великий вибір, на різний смак, розвиваючих гуртків для маленьких дітей. Є бібліотеки, завдяки яким легше навчатися школярам і студентам. Є багато чудових місць, де можна відпочити сім’єю — парки, театри, кінозали, кафе, розважальні центри. У нашому місті на високому рівні медичне обслуговування, особливо негайної допомоги. За необхідності швидка приїде до хворого за лічені хвилини. Крім того Чернігів дуже гарне й цікаве туристичне місто. І приємно бачити, як він із кожним роком осучаснюється".

Підготували Поліна Могінська, Олександр Шило, Валентина Науменко, Людмила Пархоменко

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13