«Залишайся вдома!»– не просто заклик,а інструкція із самозбереження

2020-04-09 10:31

Шановні земляки! Хочу звернутися до вас у цей непростий буквально для цілого світу час. Пандемія коронавірусу зробила виклик усьому людству. І тепер вирішення проблеми залежить як від керівництва держав, так і кожного з нас.

Щодо ситуації в країні і нашому регіоні зокрема. Так, я вважаю, що жорсткий карантин виправданий. Його треба дотримуватися. Краще кілька тижнів, поки мине пік захворюваності, пересидіти вдома. Бо здоров’я і життя – це найцінніше. Але в цей час треба подбати і про економіку, зберегти керовану ситуацію на підприємствах, подумати про колективи. Як на мене, дещо слід внести корективи в роботу сфери обслуговування. Продуктові магазини працюють. То чому не дати дозвіл на роботу, так само дотримуючись карантинних обмежень за кількістю відвідувачів та обов’язкового використання засобів захисту, торговельних закладів іншого спрямування. Це і людям спростило б життя, бо у когось банально перегоріла лампочка чи прорвало трубу, і підтримало б економіку.

Так, карантин – це ізоляція, обмеження контактів і спілкування. Але слід не забути про тих, хто поруч, хто, можливо, потребує допомоги, моральної чи матеріальної. Коронавірусна інфекція вдягла на нас захисні маски, але й зняла з декого людські. На жаль, аферисти шукають наживу навіть у той час, коли треба гуртуватися. Але й тих, хто демонструє правильну моральну життєву позицію, чимало.

Що зроблено з мого боку? Я, як депутат Чернігівської обласної ради, та мої колеги наполягли, аби на двадцять другій позачерговій сесії Чернігівської облради, що відбулась 20 березня, було прийняте рішення про солідарний розподіл медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та тест-систем для діагностики інфекції, викликаної COVID-19. Управлінням охорони здоров’я отримано вироби медичного призначення з державного підприємства «Комбінат «Салют», а саме: пульсоксиметрів – 30 шт., дихальних апаратів ручних силіконових, що автоклавуються, з полісульфідним з’єднанням для новонароджених дітей і дорослих у пластиковій валізі – 27 шт., насосів інфузійних для дозованого введення лікарських засобів – 30 шт., масок медичних – 220 000 шт., апаратів штучної вентиляції легень (портативних) – 2 шт., концентраторів кисневих з потоком не менш як 10 л/хв. та робочим тиском не менш як 2,5 Атм – 1шт. Розподілені і відпущені вироби наступним чином.

Також КНП «Чернігівська оДЛ» отримала : 9 штук контурів дихальних одноразового використання для немовлят з підігрівом, з камерою; 12 контурів дихальних одноразового використання для анестезії для немовлят; 46 контуріцв дихальних однооразового використання для анестезії педіатричних ; 7 контурів дихальних багаторазового використання (з 2 вологозабірниками ) для немовлят; 3 контури дихальні багаторазового використання , педіатричні; 51 фільтр з тепло та вологообмінниками вірусобактеріальні, одноразового використання, стерильні, для новонароджених. До КНП «Чернігівська міська лікарня №2» надійшло 3 контури дихальні одноразового використання для анестезії, для дорослих.

Тепер щодо розподілу депутатських коштів. Цьогоріч кожному депутату облради для виконання депутатських повноважень виділялося по 100 тисяч гривень. Я розпорядився наступним чином: 50 тисяч гривень направлено до Новгород-Сіверської центральної районної лікарні ( на них медики планують купити захисні костюми) і по 25 тисяч для Чернігівської обласної лікарні та Чернігівської обласної дитячої лікарні. Чому так? Два останніх заклади неодноразово зверталися до мене як до депутата облради за допомогою. Тож, знаючи, які у них проблеми і труднощі, вважав за потрібне направити фінанси і сюди. Це дасть можливість у майбутньому отримувати підтримку і від них.

Виступаючи на сесії облради, закликав всіх депутатів допомогти медичним закладам в їх округах, адже ситуація вимагає цього як ніколи раніше.

Одночасно звертаюся до колег–керівників підприємств, підприємців із закликом надати посильну допомогу медикам. Адже спільні зусилля кожного з нас у протидії захворюванню дадуть надію, що у нашому регіоні все буде спокійно, а у разі потреби медики будуть готові побороти хворобу. Новгород-Сіверське підприємство ТоВ «ДВМ ЛІС», до управління яким маю відношення, на суму понад 32 тисячі гривень закупило для Новгород-Сіверської лікарні товарів медичного призначення: захисні рукавички та окуляри, катетери, засоби особистої гігієни для хворих. У намірах підприємства ще профінансувати на суму понад 17 тисяч гривень придбання для медзакладу ліків, масок на апарат шВЛ, захисних масок.

Медики і громада також вдячні АТ «Чернігівгаз» (голова правління – Алла Ярова) і ПРАТ «Новгород-Сіверський сирзавод ( власник – олександр Машевський) за допомогу у придбанні товарів медичного призначення для Новгород-Сіверської лікарні.

Що хочу додати. Дана ситуація змусить замислитися, чи правильно розподілялися фінанси у нашій державі для забезпечення епідемічного захисту населення. На разі, одним із небезпечних захворювань, яке прогресує в Україні, є туберкульоз. На нього чомусь останнім часом не звертається увага і фактично маємо епідемію туберкульозу. Ситуація стала медично некерованою. На сьогодні ми п’яті у світі із захворювання на туберкульоз і треті у Європі. Звісно, епідемія коронавірусу є викликом для усього світу і України теж. Але виходячи з вищесказаного, вважаю за необхідне надалі звертатися до Президента, Уряду, державних адміністрацій щодо забезпечення реалізації протиепідемічних програм стосовно ряду небезпечних захворювань, і туберкульозу зокрема.

Медичні реформи, які ми обговорюємо і критикуємо, це були перші кроки на шляху до змін. Не зовсім погоджуюся із будівництвом нових амбулаторій в селі, хоча це, як планувалося, мало б покращити медичне обслуговування. Але кому ж працювати у нових приміщеннях, адже медпрацівники на селі скорочувалися. Хто ж тоді піклуватиметься про сільське
населення, стариків, дітей? Вважаю, що все це нелогічно. До того ж явно не вистачає медикаментів, машин швидкої допомоги, необхідних для вчасного і якісного реагування. одне з питань, яке підіймають люди під час зустрічей, це відсутність контролю за цінами на ліки. Якщо раніше як гриби після дощу з’являлися банки, які тільки загнали населення у кредитну кабалу і нічого більше, то тепер на кожному кутку відкриваються аптеки. Я розумію і зовсім не проти – це теж ринок і він має розвиватися. Але така їх кількість і швидкість появи говорить про те, що немає державного регулювання надрентабельності цієї галузі. Ціни на медикаменти вищі за європейські, а механізму їх стримування немає, антимонопольний комітет мовчить. Повинен бути соціальний сегмент у фармації, що жорстко регулюється державою.

Дійсно, біда прийшла усюди – в Європу, Азію, Америку. Я спілкувався з лікарями, що знайомі з медичними системами Італії, Іспанії, Німеччини, Сполучених штатів Америки. Вони відмічали дуже високий рівень обслуговування і технічного оснащення, надсучасного, такого, що ми навіть не маємо. Але і вони не можуть впоратися із захворюванням. Поки що немає ліків проти конкретної інфекції, на початковому етапі не проводилося тестування, але самі люди допомагають у боротьбі із захворюванням високою дисципліною, дотриманням вимог карантину. У нас, на жаль, багато хто, особливо серед тих, хто повернувся з-за кордону, на етапі нерозуміння серйозності загрози і якогось егоїстичного сприйняття себе. Мовляв, я ж не хворий, до чого це все. Люди чомусь не хочуть зрозуміти, що можуть бути носіями захворювання, і навіть безсимптомно на певному етапі. Краще на два тижні ізолюватися, побути на обсервації, аніж принести біду у сім’ї, сусідам, рідні. Країни Азії, де жорстка дисципліна, беруть ситуацію під контроль за рахунок законослухняності, поваги до порядку і культури.

Так, економіка постраждає усюди. Звісно, не дивлячись навіть на зупинку цілих виробництв, її треба буде намагатися підтримувати можливими у даній ситуації способами, адже є контракти, є домовленості. Але, ще раз наголошую, здоров’я і життя людей набагато важливіші. Карантин повинен бути для усіх. Виключення для енергетиків, комунальників, працівників водоканалів, адмінслужб, тих, хто забезпечує життєдіяльність. До України повернулися тисячі заробітчан, для них через певний час стане питання працевлаштування. Тож днями звернувся до Чернігівського обласного управління Державної служби зайнятості за роз’ясненнями, як людям бути далі. Як повідомили, центри зайнятості працюють в режимі on-line. Прийом документів від клієнтів, у тому числі для реєстрації як безробітного, здійснюється засобами електронного зв’язку або через скриньки для прийому кореспонденції, розміщені у кожному центрі зайнятості. Документи опрацьовуються щодня. Про результати повідомляють телефоном. Тож клієнту необхідно обов’язково надати центру зайнятості актуальні контактні дані, за якими він перебуває на постійному зв’язку. Також внесено ряд змін в трудове законодавство, що дозволяють надавати відпустки, переводити працівників на дистанційну роботу.

Також хочу звернутися до керівників підприємств, підприємців зберегти свої колективи, підтримати людей, не залишити їх сам на сам із бідою, безробіттям і безгрошів’ям.

Тут ще треба сказати, що бізнес вже відреагував на ситуацію: текстильні виробництва, і дрібні, і потужніші, зайнялися виготовленням масок, ряд підприємств налагоджують виробництво деззасобів. Так, наприклад, Укрспиртом прийняте рішення запустити ще чотири заводи, які раніше через нерентабельність були зупинені. Зараз є велика потреба у масках, але внутрішнє виробництво навряд чи зможе повністю ними забезпечити. Тож не варто відмовлятися і від закупівель зовні. Але в майбутньому державні управлінці у невідкладному порядку повинні вирішити питання поповнення стратегічних запасів, з’ясувати, чому так вийшло, що немає елементарного. І, звісно, не допустити повторення подібної ситуації надалі.

Думаю, те, що відбувається зараз, для багатьох стане поштовхом порозмірковувати, як нам рухатися далі, які внести корективи у розвиток країни і суспільства. Як на мене, наша неготовність – результат помилок в управлінні. ось,наприклад, прибрали санстанції, тепер немає кому проводити роботу з біоматеріалами. Медики не забезпечені засобами захисту, що стало причиною звільнення лікарів та молодшого персоналу. Спеціалісти йдуть з роботи, бо хвилюються за своє життя і своїх близьких. А без них як рятувати хворих і зупиняти епідемію? Все це поставило ряд серйозних питань перед суспільством і, я
думаю, потягне за собою переоцінку цінностей, соціального забезпечення тих же медиків, спеціалістів інших галузей, від кого зараз напряму залежить і подолання хвороби, і наше життя після неї.

Ще хочу звернутися до усіх! Попри все – не панікувати! Є певне нагнітання ситуації з боку телебачення. Багато знаходиться політиканів, що тільки підливають масло у вогонь. На жаль, не рідко ЗМІ, женучись за сенсацією, скандалом, перекручують дані. Маю і особистий негативний досвід у цьому питанні, тому розумію важливість подання правдивої інформації. Зараз необхідна злагоджена робота держави, усіх членів її суспільства і, що найважливіше, підставити плече один одному. І ще. Дотримуйтесь карантину, виконуйте вимоги особистого захисту. Заради себе. Заради усіх.

Депутат Чернігівської обласної ради Сергій Сергієнко

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21