Карантинний режим посилено

2020-04-09 09:57

Із 6 квітня у всій Україні в умовах карантину почали діяти нові, більш жорсткі обмеження для боротьби з коронавірусом. 

Відтепер на вулицю обов’язково треба виходити в масці або респіраторі та з документами, які посвідчують вашу особу. Забороняється відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, спортивні та дитячі майданчики, лісопаркові й прибережні зони.

Виняток становлять лише випадки службової необхідності та вигул домашніх тварин, але домашнього улюбленця може вигулювати лише одна особа. У Чернігові в міському транспорті дозволено перевозити не більше 10 пасажирів. При цьому обов’язково треба бути в масці або респіраторі, в гумових рукавичках і мати з собою паспорт та спеціальну іменну перепустку з печаткою та підписом  Чернігівського міського голови.

Заходи безпеки для боротьби з COVID-19 посилив Уряд. Обмеження діятимуть до кінця карантину — 24 квітня. Детально про ці та інші нововведення ми поспілкувалися з речницею поліції Чернігівської області Юлією КОВТУН. А старший інспектор пресслужби Управління патрульної поліції в Чернігівській області Віталій КОПИСТКО розповів про те, як чернігівці дотримувалися правил у перші дні посиленого режиму карантину.    

—  Юліє, розкажіть про обмеження, які почали діяти з 6 квітня. 

— Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №211 із 6 квітня заборонено перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, переміщення групою осіб у кількості більше, ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини. Інші обмеження набули чинності раніше. Всі, певно, знають про обмеження транспортного сполучення та обов’язкові умови самоізоляції, якої потребують особи, що мали контакт із хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19. Або ті, що хворіють на зазначену хворобу та не потребують госпіталізації. Лікуючий лікар самостійно визначає строк самоізоляції. Уряд також рекомендує підтримувати режим самоізоляції особам, що досягли 60-річного віку. Виняток становлять ті, що здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури. 

—  Чому запровадили правило носити з собою документи, які посвідчують особу?

— Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину. 

—  Із вигулом тварин зрозуміло. А чи можна вийти на прогулянку з дитиною? І як правильно це зробити? 

— Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів.

—  Які заклади торгівлі працюватимуть? 

— Під час карантину дозволяється торгувати харчовими продуктами, засобами гігієни, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів і сільськогосподарської техніки, лікарськими засобами й виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами для тварин; пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом; добовим молодняком свійської птиці; засобами зв’язку та телекомунікацій.

—  Які умови  відвідування аптек, магазинів, банківських відділень? 

— Уряд надав низку рекомендацій для бізнесу, які сприятимуть зменшенню черг і скупчень відвідувачів у магазинах та забезпечать виконання запроваджених протиепідемічних заходів. Зокрема, аптеки можуть працювати цілодобово. А до торгових зал дозволяється допускати відвідувачів у розрахунку не більше одного відвідувача на 10 квадратних метрів площі. При цьому люди мають дотримуватися півтораметрової відстані одне від одного.  

—  Що буде за порушення встановлених правил? Який накладатиметься штраф?

—  Для того, щоби запобігти поширенню COVID-19, Верховна Рада України доповнила Кодекс України про адміністративні правопорушення Статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей». Діє також Стаття 325. „Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням” Кримінального кодексу України. Згідно з якими штраф для громадян становить від 17 000 до 34 000 гривень. Для посадових осіб — від 34 000  до 170 000 гривень. У найгірших випадках порушники можуть бути позбавлені волі на строк від п’яти до восьми років.

Перші дні посиленого режиму

За словами старшого інспектора пресслужби Управління патрульної поліції в Чернігівській області Віталія Копистка, перші дні посилених обмежень карантину в Чернігові минули доволі спокійно. Без інцидентів і грубих порушень. Більшість чернігівців поінформована і дотримувалася нових правил. Люди ходили в масках, із документами, трималися одне від одного на відстані, не збиралися компаніями. Хоча зустрічалися такі, що були без масок та відпочивали на лавицях скверів. У декого з містян виникали запитання через не до кінця зрозумілі деталі тексту постанови. Тож патрульні поліцейські розтлумачували їм нові обмеження і доходили згоди. Загалом на зауваження поліцейських люди реагували спокійно та з розумінням. І це вже тішить правоохоронців.  

"Від 6 квітня патрульна поліція виставила додатково 5 піших нарядів, які безпосередньо працювали у сфері дотримання карантинних обмежень. Два піші наряди працювали в центральній частині міста (від готелю Градецький до Катерининської церкви, охоплюючи території скверів Миколи Попудренка, Богдана Хмельницького і Валу). Ще 3 наряди були більш мобільними — пересувалися поліцейським мікроавтобусом. Вони відпрацьовували  Ялівщину, березовий гай на вулиці Пухова та Центральний парк культури і відпочинку. Ми обрали таку ж тактику, як і на початку роботи з громадським транспортом. Найближчими днями максимально працюватимемо на превенцію та інформуватимемо громадян про нові обмеження. Бо вже стикалися з певною категорією людей, яка не поінформована про нові карантинні заходи в державі. В більшості випадків після спілкування, роз’яснень і навіть просто відвертої розмови ми знаходили розуміння та згоду. Сподіваймося, що так буде й надалі", — каже Віталій Копистко

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 ранку 8  квітня в Україні 1668 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Із них 52 летальні, 35 пацієнтів одужало. У Чернігівській області — 7 випадків. Тож бережіть себе і будьте здорові. 

Валентина НАУМЕНКО
Фото з архіву Віталія КОПИСТКА 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21