Трійка чернігівських чемпіонів

2019-07-04 13:03

У вівторок, 2 липня, у Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулася церемонія нагородження кращих спортсменів та тренерів Сіверщини за підсумками травня.

Однак нагороджували не тільки чемпіонів травня… Свої «Оскари» з рук голови обласного відділення НОК, депутата облради Валерія Куліча, а також його заступників – відомих українських біатлоністів Ніни Лемеш та Андрія Дериземлі нарешті отримали гравець у настільний теніс Андрій Гребенюк і велосипедист Андрій Пономар. Ці нагороди два Андрії мали одержати ще у квітні на церемонії вручення «Спортивних Оскарів Чернігівщини». Тоді Гребенюк, Пономар та Денис Хотульов перемогли в номінації «Олімпійська надія 2018», але «Оскар» отримав лише Хотульов – Пономар і Гребенюк були на змаганнях і нагороди наздогнали героїв лише в липні…

– У Чернігові створені всі умови, щоби розвиватися, тренуватися та грати в настільний теніс. Побудували нову залу, там є готель. Також – дуже гарні тренери. Наразі спорудили ще одну залу в Одесі – там дуже схожі умови з нашим містом, але в Чернігові все ж найкраща зала в Україні, – розповів про інфраструктуру обласного центру Андрій Гребенюк.

– Нещодавно я став переможцем етапу Кубка світу (з велоспорту на шосе серед юніорів. – Авт.) у Німеччині. Цього сезону плани – виступити на чемпіонатах Європи та світу серед юніорів, – повідав Андрій Пономар. – Нашим спортсменам у Неаполі на Універсіаді (вона стартувала 3 липня, Чернігівщину на змаганнях представляє волейболістка Ганна Жула. – Авт.) зичу терпіння, удачі, здоров’я. Щоб усе пройшло без травм і щоби всі вийшли на пік своєї форми у потрібний момент та показали гарний результат.

Два Андрії – Пономар та Гребенюк – із рук Валерія Куліча також отримали нагороди як кращі спортсмени травня Чернігівської області. Щоправда, тут хлопці були не самі: цю чоловічу компанію розбавила Поліна Жук. У травні Поліна здобула перемогу на етапі Кубка Європи зі стрільби з лука серед кадетів, що відбувся у Словенії, тож закономірно, разом із Гребенюком та Пономарем, була визнана кращою. Вся трійця отримала фотоальбоми «Люблю тебе, Чернігово-Сіверська земле» від голови облради Ігоря Вдовенка.

Кращими тренерами травня стали наставники Пономаря, Гребенюка та Жук: Микола Аксюта, Сергій Говорунець і Євген Руденчик.

До того ж за організацію та проведення Всеукраїнських змагань зі стрільби з лука й велозмагань «Кубок Сіверщини-2019» були відзначені голови обласних федерацій велоспорту та стрільби з лука Юрій Мартинов і Євген Руденчик.

– І я, й Поліна вперше стали спортсменкою та тренером місяця. Ми довго до цього йшли. І ось – очікуваний результат. Сподіваюся, попереду звання тренера та спортсменки року, – зазначив тренер Поліни Жук і голова обласної федерації стрільби з лука Євген Руденчик. – Уже в четвер Поліна від’їжджає на другий етап Кубка Європи до Румунії. Можна сказати, це буде відбір на чемпіонат світу серед юніорів та кадетів: тих, хто в Мадриді представлятиме Україну на світовій першості.

Так сталося, що саме 2 липня відзначалося ще одне свято, напряму пов’язане зі спортом, – День спортивного журналіста.

– Хочу привітати всіх журналістів, які висвітлюють спортивну тематику, зі святом. Можливо, у спорті небагато скандальних подій, але привертати увагу до нього й популяризувати спорт потрібно. І ця робота лежить на ваших плечах. Від усіх спортсменів та тренерів велика подяка журналістській спільноті за висвітлення наших заходів, – звернувся до присутніх на церемонії нагородження журналістів Валерій Куліч.

На завершення радник голови облради Дмитро Никоненко вручив подяку господарям заходу – Обласному молодіжному центрові.

– Якраз завтра буде засідання комісії Державного фонду регіонального розвитку, де розглядатиметься проект реконструкції молодіжного центру. Ми докладемо всіх зусиль, аби цей проект переміг і вже цього року почалися роботи з відновлення нашого колишнього кінотеатру, який уже став Обласним молодіжним центром. Сподіваюся, він буде перлиною центральної частини Чернігова, – зазначив депутат облради Валерій Куліч.

А після офіційної частини чемпіони разом зі своїми тренерами змогли попити чаю і поспілкуватися між собою та з керівництвом обласного осередку НОК.

Що ж, ми зичимо успіху нашим спортсменам і віримо, що вони ще багато разів даруватимуть нам позитивні емоції.

Сергій КАРАСЬ

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14