Кара небесна?

2020-04-06 08:38

Як на мене, не цього разу. Хоча це досить серйозне попередження від природи чи від Бога про наслідки доволі безглуздої політики більшості держав світу та інтернаціональних корпорацій, які вже привели нашу планету до глобального потепління. 

А тепер —  до пандемії нового коронавірусу, який охопив, практично, всі країни світу! Навіть допхався до острова Пасхи (3,5 тисячі кілометрів від материка), на якому постійно проживає 6-7 тисяч люду. Але ні панікувати, ні істерити з цього приводу не варто! Не такий страшний чорт, як його малюють!

Наймасовішою пандемією за всю історію людства, як за кількістю тих, хто заразився, так і за кількістю померлих — стала епідемія «іспанки». У 1919-1920 роках в усьому світі «іспанкою» було заражено близько 550 мільйонів осіб. Померли від 50 до 100 млн. У мережі з’явився архівний знімок сім’ї за часів епідемії іспанського грипу в 1918 році. На ньому всі члени сім’ї стоять у марлевих пов’язках. Захисну маску наділи навіть на кота, якого тримає на руках один із чоловіків.

Із останніх — так званий «свинячий грип» у 2008-2009 роках. Тоді тільки в США перехворіло близько 60 мільйонів осіб, 274 тисячі було госпіталізовано, із них 12 469 осіб померли. Але жодної паніки і подібних жорстких карантинних заходів не було. Паніку не вдалося роздмухати! 

Нині ж ми маємо справу з істерикою, не адекватною реальній загрозі. Люди, що перебувають на карантині, певно, нелюдськи нудьгують та шукають хоча б якесь заняття. Тим більше, що в більшості цивілізованих країн світу громадяни давно вже звикли багато працювати. От і перечитують старі книжки та переглядають кінофільми, які належать і до категорії апокаліптичних та глобально-катастрофічних. Яких дуже багато і які справді  в дечому передбачили подібну пандемію в світі.

Світ вже кілька місяців шаленіє від дивовижних передбачень творчих геніїв — в Америці б’є рекорди продажів призабута з 2008 року книжка вже покійної Сильвії Браун «Кінець днів: передбачення і пророцтва про кінець світу». Ось вам невеличка цитата з неї: «Приблизно у 2020 році тяжка хвороба, схожа на пневмонію, розповсюдиться по всій земній кулі, атакуючи легені і бронхи, вона буде стійка до всіх відомих досі методів лікування. Зникне так само раптово, як і виникла. Але через 10 років потому знову нападе, а потім геть щезне».

А фантаст Дін Кунц ще раніше, майже 40 років тому, у своєму романі «Очі темряви» описав смертоносний вірус китайського походження із назвою «Ухань-400». Його книжка знову жваво продається.

Як і фільм «Зараза» Стівена Содерберга, який пройшов непоміченим 9 років тому, а зараз він б’є рейтинги за результатами пошуку в усіх країнах. Від такого кіно справді моторошно. Бо в «Заразі» як під копірку відтворена нинішня ситуація із пандемією. Цікавий збіг, що походження вірусу — одна з гіпотез у фільмі, так само — як і сьогодні теж гіпотеза, начебто, від кажана. Але чи здатні такі здогадки позбавити нас тверезої голови. Вважаю, що ні! Ми ж люди нібито реалістичні, ми розуміємо походження цього вірусу, причини і наслідки. Тому на це поведуться лише люди емоційно впливові. Які  вірять у гадання,  в якісь передбачення.

Утім, хвиля убивчих прогнозів від віщунів усілякого калібру вже сама по собі стала паралельною епідемією. Бо тих, хто вірить у заряджену воду, у нас не меншає, а інколи, здається, навіть більшає. 

Доречно вказати, що маємо все-таки й деякий позитив від цієї пандемії. Вона ж нас трохи згуртувала! Що люди вдома залишились з родинами —  це дуже добре! Оце горе, воно змушує людей замислитися хоч трошки не тільки про своє майбутнє! А й про майбутнє планети, де ми з вами живемо! І головне — які ми з вами зробимо висновки після закінчення пандемії.

За ці якихось чотири місяці повітря насправді стало набагато чистішим! Припинилися тектонічні зрушення й, зрозуміло, землетруси. Так часу минуло ще мало, але й глобальне потепління дещо загальмувало. А якщо світові лідери, як і наші керманичі держави, зроблять відповідні висновки та вкладуть гроші в світові екологічні проєкти: висадять за рік не один мільярд дерев, а набагато більше; і не паркових, а справді корисних для чистого повітря; розчистять та відновлять озера й річки; суттєво збільшать кількість більш дешевих електромобілів; вирішать проблему очищення світу від пластикового сміття та хімікатів... Власне, перераховувати можна дуже довго.

Тому невдовзі потрібно припинити пустопорожні балачки, а вживати відповідних заходів. Усім світом. Разом. І наш рідний Чернігів теж не повинен бути якимось винятком. 

А поки що — не панікуємо! Миємо руки милом і чистимо кулемети! Слава Україні! 

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13