За позитивні зміни на підприємствах

2019-07-04 12:41

КП «Чернігівводоканал» – одне з найкращих підприємств Чернігова. Саме тут з колективом зустрічалися міський голова Владислав Атрошенко та кандидат у народні депутати Валерій Куліч. 

Владислав Атрошенко, розпочинаючи розмову, оперував цифрами та фактами
– 2015 рік «Водоканал» завершив, маючи 10 мільйонів збитків. А 2016 рік приніс підприємству 29 мільйонів прибутку. 2017 рік – 54 мільйони. 2018 рік – 25 мільйонів. Цьогоріч затверджено інвестпрограму на 17 мільйонів гривень, яка розподіляється навпіл на воду й каналізацію. 

Маю сказати, що рік від року тільки з використання паливно-мастильних матеріалів «Водоканал» має економії 120 тонн. Це – 5 мільйонів гривень. На жаль, обсяг робіт, який хочеться виконувати, неможливий через обмежене фінансування. І через те, що певний відсоток населення невчасно платить за послуги, а дехто не платить узагалі. Ми з цим боремося. Але виконавчі служби, суди – досить довгий процес. Серед боржників, до речі, є досить багаті люди.

За цей період місто надало допомоги на 83 мільйони гривень. Завдяки відповідним рішенням сесії та виконкому про збільшення статутного капіталу підприємства було виконано ряд робіт: 5 мільйонів гривень – це фінансування соціальної програми на встановлення лічильників, є низка проектів з оновлення водогонів та каналізації. Звісно, темпи повинні бути в 10 разів більшими, але й так видно, що підприємство фінансово стабільно працює, кредити своєчасно гасяться. Тобто маємо позитивну динаміку.

Загалом, приємно, що й ваше підприємство, й місто інтенсивно розвиваються. Але потреби Чернігова так само зростають.
Нині розпочалися позачергові вибори до Верховної Ради. І є надія, що місто обере по 205-му округу свого, місцевого, котрий турбуватиметься про Чернігів, його підприємства зокрема. Без зайвих слів, з максимальною віддачею. І такий депутат є. Це Валерій Куліч, самовисуванець, котрий не залежить від жодної партії. Ще коли він був головою ОДА, то не забував про Чернігів, область направляла кошти на наші потреби і ми працювали злагоджено й на користь Чернігова та його мешканців. Мене, скажімо, завжди дивувало, чому дається однакова субвенція на всі українські міста. Адже є мегаполіси з розвиненою важкою промисловістю тощо. А у нас так історично склалося, що тільки легка промисловість повноцінно працює. Вважаю, що у ВР треба адекватно оцінювати можливості міст-мільйонників і таких історичних центрів, як наш Чернігів. У цьому може легко розібратися тільки той нардеп, котрому хочеться по справедливості допомогти рідному місту. Тому підтримаймо місцевого, свого!

– Уперше не було протиріч між керівниками міста й області в мою каденцію на посаді голови ОДА, – підтвердив Валерій Куліч. – Бо працювали на загальний результат. Простий приклад. Спочатку ми швидко побудували каналіза-колектор, який до цього споруджували багато років. Інший приклад: облаштували в’їзд у місто – частину коштів дала область. Народний депутат, котрий дбає про своїх виборців, має максимально конструктивно працювати і з Президентом, і з Кабміном, аби залучати фінансовий ресурс. Бо роботи в місті безліч. Ось розкопали площу. А які там комунікації?.. І таких проблем – не одна й не дві. Тому фінанси треба шукати й із цим працювати. На Чернігівщині та в Чернігові побувало багато владців, і ми спільно вирішували фінансові проблеми. Завдання – посилювати це. Нині люди виїздять за кордон. Тому потрібно підвищувати заробітні плати. І треба думати, як це зробити. 21 липня закінчуються вибори, а вже 22-го треба братися до праці й вирішувати нагальні питання. Я готовий. Ми – чернігівці. Тут навчаються наші діти. А краще за місцевих, хто живе у своєму рідному місті, ніхто нічого не зробить. Лозунгами не розкидатимуся. Але прошу підтримати мене на виборах. І цим самим – підтримати ті зміни, які тривають у Чернігові. 

Відтак разом із чернігівцями – працівниками «Водоканалу» Валерій Куліч та Владислав Атрошенко обговорили питання міста і підприємства, зокрема й перспективи облаштування привокзального парку: можемо порадувати містян – уже є домовленість із чернігівською будівельною фірмою.

Людмила АНТОНОВА

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42