Приготуй лікарю!

2020-04-02 09:06

Чернігівський ресторан «RiverSide» започаткував флешмоб «Приготуй лікарю!», який покликаний підтримати наших лікарів під час пандемії коронавірусу COVID-19. Адже саме вони стоять на передовій у боротьбі з небезпечною хворобою. Команда «RiverSide»  оголосила про флешмоб на своїй сторінці у Фейсбуці, де закликає шеф-кухарів і рестораторів Чернігова та України підтримати їхню ініціативу.

«Шановні колеги шеф-кухарі та ресторатори Чернігова та України! 

В цей нелегкий для  всіх  нас  час  ми пропонуємо підтримати наших лікарів, від яких залежить наше з вами  здоров’я  і  яким саме зараз  дуже необхідні наша увага та підтримка. Ми  започатковуємо  флешмоб «ПРИГОТУЙ ЛІКАРЮ!», щоб у разі необхідності забезпечити наших лікарів смачними стравами з ресторанів, підтримати їх морально та  підняти настрій.  Цей  час  для кожного з нас  є своєрідним  тестом на людяність і соціальну відповідальність. Тож  пропонуємо по можливості підтримати нашу ініціативу та долучитися до неї всім  НЕБАЙДУЖИМ!!!» 

В умовах карантину дедалі більше людей намагаються долучитися до благодійної справи. Хтось шиє маски і безкоштовно роздає їх людям, хтось із власної ініціативи обробляє дезінфікуючими засобами ліфти, вхідні двері під’їзду. Дехто з водіїв в умовах транспортного калапсу допомагає медпрацівникам швидко дістатися роботи. Команда ресторану «RiverSide» виявила бажання порадувати наших лікарів смачними стравами і сподівається, що їхню ініціативу підтримають інші.       

Яна БАБАК, генеральний менеджер і готелю, і ресторану «RiverSide»:

— Ідея флешмобу з’явилася після того, як посилили обмеження в умовах карантину. Ми зрозуміли для себе, що має бути якась взаємодопомога. І вирішили долучитися до людей, які хочуть підтримати лікарів і чимось допомогти їм. Адже нашим медикам у цій ситуації найважче. Наша команда вирішила підтримати наших лікарів на той випадок, якщо вони змушені будуть піти в обсервацію і не матимуть можливості ходити  додому, бачити свої сім’ї. Якщо вони цілодобово будуть із хворими. Морально це дуже важко. І щоб допомогти їм пережити це, ми започатковуємо флешмоб «Приготуй лікарю!». Ми залюбки згодні знайти час  якогось дня приготувати для медиків щось особливе, незвичне. Тим самим зробити їм приємно, підтримати їх, підняти настрій, підбадьорити їх. Кожен ресторан може долучитися до такої гарної ідеї і таким чином допоможе нашим лікарям пережити певні труднощі. На щастя, нині у нас нема спалаху епідемії. Сподіваємося, що надскладна ситуація омине наше місто. Але краще, якщо ми будемо напоготові. Треба сказати, що наші лікарі забезпечені всім необхідним, на їхнє харчування виділяються кошти, але ресторанна їжа — не повсякденна. Це завжди щось цікаве та ексклюзивне. Навіть зі звичайних продуктів наш шеф-кухар може приготувати ексклюзивну вишукану страву. Приготовані страви ми самі відвозитимемо до лікарні. У нас є спеціальні харчові контейнери, щоб запакувати страву, власний транспорт, щоб доставити її. Ми завжди відкриті для людей. І закликаємо бути відкритими інших. 

В’ячеслав ПОПКОВ, шеф-кухар ресторану «RiverSide»:

— Ми вперше долучаємося до такого проєкту. Адже подібної ситуації раніше у нас не виникало. Всі ми бачимо, що відбувається у світі, у нас в Україні. Бачимо, як важко працюють лікарі, медсестри. Як їх підтримують в Італії, Іспанії, Китаї. Ми розуміємо, що нашим лікарям теж нелегко. І так виникла ідея підтримати наших лікарів у складній ситуації, на випадок, якщо вона станеться. Тим самим ми хочемо підняти їм настрій, підтримати їх морально. Тому започаткували  флешмоб «Приготуй лікарю!». У великих містах подібні проєкти набирають обертів. Великі компанії усіляко намагаються підтримати своїх лікарів. Сподіваємося, що у нас теж знайдуться небайдужі люди, які захочуть у такий спосіб підтримати наших медиків. Якщо говорити про меню, то це однозначно мають бути як холодні, так і гарячі страви, багаті на вітаміни та білок. Повністю збалансовані і максимально корисні. І, звісно ж, ресторанні страви будуть цікавими та чимось особливими. Ми хочемо, щоб наші медики розуміли, що в нелегкі часи ми з ними. Ми підтримуємо їх і зі своєї сторони максимально робитимемо все, щоб якось полегшити їхню роботу і підняти їм настрій, підтримати морально, — говорить В’ячеслав Попков.      

Ідею флешмобу «Приготуй лікарю!» підтримали в Управлінні охорони здоров’я Чернігівської міської ради. Начальник управління Владислав Кухар каже: на щастя, є небайдужі свідомі чернігівці, котрі розуміють нинішню ситуацію і не хочуть стояти осторонь.

Владислав КУХАР, начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: 

— Деякі наші таксисти згодилися підвозити медпрацівників, яким треба швидко потрапити на роботу. І ось тепер ресторан «RiverSide» запропонував приготувати нашим лікарям смачні страви на той випадок, якщо в місті виникне надскладна ситуація і наші медики змушені будуть піти в обсервацію. Тобто якщо лікарі інфекційних відділень постійно працюватимуть із хворими і не матимуть можливості ходити додому. Якщо цілодобово перебуватимуть у лікарні. Це дуже важко морально. Міська влада виділяє нам кошти. Ми забезпечені і не маємо ні в чому потреби. У нас є гроші, є можливість приготувати, але якщо це зроблять фахівці ресторану, нашим медикам буде дуже приємно. Приємно від того, що їхні робочі будні урізноманітнять чимось незвичайним. Це однозначно підніме настрій і додасть сил медпрацівникам. На сьогоднішній день свою підтримку запропонував лише «RiverSide». Можливо, з часом ще з’являться охочі. Ми вже обговорили з адміністрацією готелю можливі варіанти цього флешмобу, — каже Владислав Кухар. 

В умовах карантину ми в переважній більшості закриті від суспільства, але не треба закривати своє серце. І якщо є можливість, треба допомагати зменшувати ризики розповсюдження хвороби і підтримувати морально тих, від кого залежить наше з вами здоров’я і життя. Наші лікарі постійно працюють у зоні ризику. Тому зараз, як ніколи, дуже важливо підтримати їх.

Валентина НАУМЕНКО 
Фото надане рестораном «RiverSide»

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21