Коронавірус та онкологія: загрози й ризики

2020-03-30 08:12

Світ переживає пандемію. COVID-19 дістався до України й шириться її територією. Про загрози коронавірусу для онкохворих розповідає кандидат медичних наук, головний лікар Чернігівського медичного центру сучасної онкології Юрій Шень.

— Юрію Миколайовичу, чи більший ризик виникнення  COVID-19 у людей із онкологією?

— Так. Не секрет, що вони більш сприйнятливі до інфекції через системний імуносупресивний стан, викликаний злоякісними захворюваннями та протираковими методами лікування.

— У чому найбільша небезпека коронавірусу для онкохворих?

—У протіканні хвороби. Відповідно до дослідження, опублікованого в науковому журналі «The Lancet», той важкий стан при COVID-19, під час якого пацієнт потрапляє до реанімації й потребує інвазивної вентиляції чи помирає, прослідковується частіше, аніж у людей, не хворих на рак. У цілому, вірус значно швидше дає про себе знати. Критичний стан може наступати вже на 6 день.

— Для людей із раком легенів ризики ще більші?

— Швидше за все – ні. Однаково великі як для раку легенів, так і інших органів. Більше того, ті, хто вже переміг онкологію, теж перебувають у групі підвищеного ризику й мають приділити особливу увагу своєму захистові.

— Чи варто зупиняти процес лікування тим, хто зараз проходить терапію?

— Закордонні колеги радять відкладати хіміотерапію або операції виключно у випадку стабільної онкології і в районах підвищеної епідемічної ситуації. Наразі великої загрози немає, тому треба не панікувати й продовжувати виконувати ті дії, які  призначив лікар.

— Які можете дати поради для запобігання зараженню коронавірусом?

— Вони доволі стандартні. Слідкувати за особистою гігієною, без потреби не контактувати з іншими людьми, за можливості самоізолюватися, при найменших симптомах, таких, як підвищена температура, сухий кашель, погіршення дихання — відразу телефонувати лікарю. А головне — не давайте волю емоціям, слідкуйте за своїм здоров’ям, виконуйте основні рекомендації та залишайтеся здоровими!

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13