Маски, рукавички та дезінфекційні засоби: де купити?

2020-03-27 15:36

Напередодні виходу номера, у вівторок, 24 березня, ми вирішили зробити моніторинг кількох чернігівських аптек на наявність у них найнеобхідніших засобів захисту: масок, рукавичок, дезінфекторів, а також гліцерину та спирту, з яких роблять антисептик власноруч. 

Новини про збільшення в Україні хворих на коронавірус майже спустошили полиці чернігівських аптек. Так, обійшовши та обдзвонивши 11 аптек (таких мереж, як «Мед-сервіс», «Подорожник», «Бажаємо здоров’я», «Аптека низьких цін» та «Аптека БАМ») у різних частинах міста, знайти найелементарніші, але водночас такі необхідні засоби захисту виявилося не так уже й просто. 

Маска. Її обов’язково треба носити хворим, тим, хто контактує з ними, або ж має респіраторні симптоми: кашель, нежить. Маску слід вдягати і з метою додаткового захисту, якщо перебуваєте в місцях скупчення людей. Проте нині це справжній дефіцит. В жодній аптеці масок не знайшла! Але натомість в аптеках можна було купити марлю і бинт, щоби пошити маску власноруч. І не одну. Тож ця проблема до певної міри вирішена? Чи як? 

Антисептичні засоби для рук і шкіри. Вони є помічниками у профілактиці захворювання на COVID-19. Руки треба мити з милом, теплою водою, ретельно й часто. Після чого протирати їх спиртовмісним антисептиком, щоби зменшити кількість респіраторних вірусів. Антисептичні засоби, які забезпечують високий рівень захисту, наявні в «Ліках України» (МЛА №206, вул. Мазепи, 55а). В інших аптеках наразі їх нема, але очікується на їхнє надходження. Однак в аптеках «Подорожник» (вул. Реміснича, 57), «Аптека БАМ» (пр-т Перемоги, 14) мені запропонували антибактеріальний гель для рук. 

Неабияким попитом останнім часом користуються гліцерин і медичний спирт, із яких можна зробити антисептик у домашніх умовах. Однак їх теж важко купити. Медичний спирт знайшовся лише в аптеках «Ліки України» (вул. Івана Мазепи, 3, 55 та 55а). Вартість за 100 мл — трохи більше 39 гривень. Гліцерин можна придбати в аптеці «Ліки України» по вул. Івана Мазепи, 55а. До речі, там фармацевти його виготовляють самі, 50 грам гліцерину коштує трохи більше 15 гривень.   

Предмети і поверхні, до яких ми часто торкаємося, необхідно обробляти спеціальними спиртовмісними та хлорвмісними дезінфікуючими засобами. Найретельніше слід протирати столи, дверні ручки, клавіатуру комп’ютера, мишки, мобільні телефони, пульти телевізорів, вимикачі світла. Тож дезінфікуючі засоби нині теж на вагу золота. Але в аптеках «Ліки України» (вул. Івана Мазепи, 55а) та «Бажаємо здоров’я» (пр-т Миру, 47) вони є. 

Найлегше було купити рукавички. Вони наявні одразу в кількох аптеках — «Ліки України» (вул. Івана Мазепи, 3, 55 та 55а), «Бажаємо здоров’я» (пр-т Миру, 47 та пр-т Перемоги, 18) та «Подорожник» (вул. Реміснича, 57). Ціна за пару від 4.40 гривень. 

Отже, повний список найнеобхідніших засобів захисту можна знайти в аптеці «Ліки України» (вул. Івана Мазепи, 55а). До речі, це виявилася єдина мережа, де можна придбати медичний спирт і гліцерин.

Треба зазначити, що в усіх аптеках продавці працювали в масках та рукавичках. При цьому ввічливо і спокійно пояснюють відсутність тих чи інших засобів захисту, яких вони чекають із дня на день. Точних обіцянок на майбутнє щодо наявності вищезгаданих засобів ніхто не дає. Натомість пропонують візитівки, аби люди уточнювали наявність найбільш затребуваних товарів по телефону, перш ніж приходили до аптеки. До речі, скупчення людей в аптеках не було. На кожну касу по одному покупцю. Решта чекала біля аптеки на вулиці або при вході в аптеку. Було помітно, що люди дотримувалися певної дистанції одне від одного. Більшість покупців були в масках, переважно марлевих, або прикривали обличчя шарфом. Певно, що люди потроху звикають до нових реалій. 

Валентина НАУМЕНКО 
Фото з Інтернету

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57