Налагоджено дистанційне навчання для школярів на Чернігівщині

2020-03-27 11:03

В умовах карантину навчальні заклади Чернігівщини перейшли на дистанційну форму навчання. Зараз учителі можуть надсилати та перевіряти завдання школярів у соціальних мережах, на сайтах, пошті та по відеозв’язку. 

Василь Білогура, начальник управління освіти Чернігівської міської ради: 

В Україні дистанційна робота в таких масштабах відбувається вперше. Методичний центр надав пропозиції про приведення форми спілкування між учителями та учнями до єдиного шаблону. Збереглися як структура викладання матеріалу, так і певна педагогічна свобода для того, щоби вчителі могли самостійно розробити власні завдання в залежності від теми, на якій зупинився процес навчання. Всі педагоги доклали значних зусиль для того, щоби зробити навчання безперервним у тих умовах, в яких опинилась не тільки країна, а й увесь світ.

Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації: 

Є певні проблемні питання. По-перше, не всі мають доступ до Інтернет-ресурсів. По-друге, не всі заклади області мають потужності, які змогли би налагодити у повному обсязі процес дистанційного навчання, особливо у сільській місцевості та віддалених селах. У більшості населених пунктів Інтернет є. Цього року завдяки урядовій програмі ми закупили комп’ютери більш як до 200 закладів області та забезпечили їх доступом до Інтернету. Але ж не у всіх учнів удома є потужний комп’ютер та проплачений Інтернет. 

Під час призупинення освітнього процесу в навчальних закладах були створені управлінські Інтернет-групи, в яких ми працюємо щохвилини.

На сайті Інституту післядипломної педагогічної освіти розміщено певні рекомендації щодо процесу дистанційного навчання. 
Ми забезпечуємо виконання навчальних програм у 1-11 класах та освоєння учнями кожного предмету в повному обсязі. Ця робота розпочалась одразу після оголошення карантину. У Чернігові канікули вже закінчилися, а у більшості районів області тільки розпочались. Як організовано процес навчання? Вчителі з учнями спілкуються по-різному. Кожен заклад визначає форму спілкування і процес дистанційного навчання, для якого є безліч онлайн-платформ. Наприклад, це можуть бути і відеочати, відеогрупи, відео-конференції, уроки. Можна сказати, що це велика творча робота вчителів спільно з учнями. Кожен педагог складає індивідуальний план роботи і таким чином працює.

Зрозуміло, що ця форма роботи складна для великої кількості учасників. Учні спілкуються з учителями онлайн, у соціальних мережах, опановують нові теми, виконують домашні завдання і практичні роботи. 

Особливу увагу ми звертаємо на випускні класи, тому що їм потрібно добре підготуватися до ЗНО. До речі, Міністерство освіти і науки зараз проводить безкоштовні онлайн-курси для підготовки до ЗНО та ДПА.

Дистанційне навчання – це насамперед спільна робота батьків, вчителів та учнів. Якщо всі налагодять спільний процес, тоді будемо мати успішний результат. 

Ратан Ахмедов, голова Корюківської ОТГ:

– У селах є проблема з наявністю Інтернету вдома десь близько у 400 учнів. Утім, учителі працюють та продовжують давати завдання тим, у кого немає Інтернету, по телефону. Для тих, у кого є Інтернет, дистанційне навчання відбувається завдяки соцмережам та месенджерам. Для випускників питання навчального процесу взято на посилений контроль МОНУ. Є відеоуроки, які транслюються на ютуб-каналі та по телебаченню. У кого немає Інтернету, займаються за книгамм та підручниками. Вчителі роблять усе можливе, щоби освітній процес продовжувався. 

Валентина Саверська-Лихошва, голова Варвинської ОТГ: 

– У нас добре налагоджений процес дистанційного навчання, жодних проблем із цим немає. По Інтернету вчителі дають завдання учням і перевіряють домашні завдання. У нас невелика ОТГ, у двох селах у нас шкіл немає, а в одному є тільки початкові класи. У двох великих ліцеях Варви педагоги професійно організували дистанційний навчальний процес. 

Підготувала Поліна МОГІНСЬКА
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42