Як протистоятимуть розповсюдженню коронавірусу у Чернігові та області

2020-03-26 12:33

У понеділок у Чернігівській ОДА відбувся пресбрифінг «Вжиття у Чернігові та області заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції». Його провели очільник області Андрій Прокопенко та міський голова Владислав Атрошенко

Також на брифінгу були присутні та відповідали на запитання журналістів голова обласної ради Ігор Вдовенко, начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш та директор Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України Микола Донець.

Посадовці повідомили журналістам про закриття всіх ринків – в тому числі й продовольчих, розповіли, як працюватиме і кого перевозитиме громадський транспорт. Говорили й про стан готовності медичних закладів Чернігова до роботи з пацієнтами, в яких підозрюватимуть наявність коронавірусу тощо.

На початку брифінгу голова ОДА Андрій Прокопенко заспокоїв присутніх, адже на понеділок у Чернігівській області не виявлено підтверджених випадків зараження COVID-19. Проте, зазначили й очільник області, й міський голова Владислав Атрошенко, як на Чернігівщині, так і в Україні загалом низька кількість хворих на цей вірус може бути пов’язана з тим, що у нас були відсутні тест-системи, і зараз, коли вони почали надходити, ми за пару тижнів зможемо побачити реальну картину. Також слід враховувати, що наразі  додому повертаються з-за кордону наші громадяни, що перебували і в країнах, де є спалах коронавірусу. Це питання нині на контролі Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України, котрий співпрацює з прикордонною службою. Його директор Микола Донець розповів:  «Сьогодні (інформація актуальна на понеділок 23 березня. – Авт.) в області вже понад 70 осіб, що повернулися з-за кордону, й за ними потрібно організувати медичний та епідеміологічний нагляд».

Як зазначив Андрій Прокопенко, для всіх громадян, які повернулися в Україну з-за кордону протягом останнього часу, передбачена обов’язкова 14-денна самоізоляція: «Це необхідно для зменшення кола тих осіб, які можуть бути інфіковані. Адже, на жаль, не всі дотримуються цієї обов’язкової процедури. Для них передбачена відповідальність – штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Тож, користуючись нагодою,х очу звернутися до всіх: якщо ваші сусіди чи колеги повернулися з-за кордону та не дотримуються обов’язкової самоізоляції, будь ласка, повідомляйте національну поліцію за телефоном «102». 

Йшлося на брифінгу й про те, як перевірятимуть мешканців області на коронавірус. Для цього задіюватимуть експрес-тести (які разом із масками, захисними костюмами та санітайзерами вже доставили в Чернігів) та дуже точні тести в спеціальній лабораторії, котру за ініціативою голови ОДА допомогли придбати для міста й області підприємці. Відповідаючи на запитання журналістів, посадовці сказали, що перевіряти мешканців області будуть безкоштовно, однак лише тих, хто матиме до цього клінічні показання та підозру на коронавірус. 

 «Є відповідна вимога про закриття ринків. І вчора на нараді за участю Президента лунало, що при тому, що у багатьох інших областях закриті всі ринки, то в Чернігівській області станом на вчора поліцією було зафіксовано тринадцять працюючих ринків. – розповів Владислав Атрошенко. –  Після сьогоднішнього рішення обласної комісії ці ринки відповідно повинні закритися».

Стосовно громадського транспорту в Чернігові міський голова повідомив, що його рух буде продовжено ще на два дні. А вже з 27 березня проїзд у міському транспорті буде можливим виключно для працівників служб і підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста. Для цього вони матимуть спеціальні перепустки.

«Із п’ятниці ми перейдемо на обмеження руху транспорту і будемо забезпечувати тільки силами тролейбусного управління перевезення за перепустками, які ми зараз друкуємо. – повідомив Владислав Атрошенко. – Їх отримають працівники критично важливої інфраструктури, магазинів, аптек, силових структур, усіх підрозділів обласної державної адміністрації, міської адміністрації, військові тощо. Повний перелік тих служб, які стосуються життєзабезпечення міста. Тролейбуси ходитимуть із 6 по 9-ту години і з 16-ї по 20-ту години. Ми сподіваємося, що встигнемо за 2-3 дні роздрукувати та роздати відповідні посвідчення». 

Не оминули на брифінгу й питання готовності протидіяти розповсюдженню коронавірусу COVID-19 медичної системи області. «В цілому на сьогоднішній день вона готова. Визначено дві госпітальні бази – це Чернігівська міська лікарня №2 і обласна дитяча лікарня. Наразі першочергово вони забезпечені необхідними медичними засобами. Минулого тижня особисто з головою облради Ігорем Вдовенко ми перевірили стан готовності обласної дитячої лікарні. Зробили певні висновки. Зараз будемо шукати необхідне фінансування, щоби придбати  мобільний рентген. Окрім того визначаємося з іншого необхідного медичного обладнанню. Замовлено два апарати штучної вентиляції легень, – поділився Андрій Прокопенко. – В області також функціонують 15 інфекційних відділень. У лікарнях загалом є близько 150 апаратів штучної вентиляції легень. В тому числі 40 для дітей. Ще два надійдуть найближчим часом. Є 1500 комплектів індивідуального захисту. Виготовляється ще 4500. Крім того область отримала 220 тисяч масок із державного резерву, які розподілені в закладах охорони здоров’я».

Про готовність обласного центру коментар журналістам дав міський голова. Владислав Атрошенко зазначив, що безпосередньо в місті є на цей момент 500 костюмів індивідуального захисту для медиків. Також сформовано замовлення ще на 1000. Цього має вистачити медикам на перші дні роботи з хворими на коронавірус.

«Хочу заспокоїти лікарів, що все необхідне: наприклад, доставляння до робочих місць; організацію, умовно кажучи, маленького дитячого садочку для лікарів, коли, можливо, і чоловік, і дружина – медики, ми забезпечимо. Плюс – харчування. Підвищені заробітні плати – обов’язково, лікарям, які контактуватимуть із хворими (на коронавірус. – Авт.). Ми знайдемо на це можливості», – пообіцяв очільник міста.

На завершення прес-брифінгу посадовці звернулися до мешканців міста й області з закликом дотримуватися всіх умов карантину. «Звертаюся до чернігівців із проханням, щоби вони там, де можна утриматися від соціальних контактів, так і робили, –  закликав Владислав Атрошенко. – Будь ласка, залишайтеся вдома. І виходьте на вулицю виключно за потреби, коли неможливо цього уникнути».

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото автора

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13