Уряд ввів режим надзвичайної ситуації на всій території України

2020-03-26 09:45

Зберігаймо спокій та розберемося в ситуації. Це відбулося в середу 25 березня. Такий режим триватиме протягом місяця, проте може бути скасований з огляду на ситуацію – якщо розповсюдження коронавірусу буде зупинено. Або його може бути продовжено, якщо ситуація не зміниться.

Також у режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту. Тож, всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів – до 24 квітня.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, це пов’язано з тим, що статистика демонструє, погіршення ситуації з розповсюдженням COVID-19 на території нашої держави.

Слід відзначити, що ще до цього розпорядження з Кабінету міністрів, режим надзвичайної ситуації вже було введено в 10 областях: Київській (а також у самій столиці), Дніпропетровській, Чернівецькій, Харківській, Житомирській, Івано-Франківській, Тернопільській, Черкаській, Донецькій, Харківській та Львівській.

«Прошу не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан. – сказав на засіданні Уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. – Надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, але ще консолідує зусилля для подолання загрози».

Що ж таке надзвичайна ситуація? Це спеціальний тимчасовий правовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо або епідемію. Детальну інформацію дивіться в пам’ятці від Кабінету міністрів України.

Під час надзвичайної ситуації влада і служби цивільного захисту працюватимуть посилено та у спеціальному режимі. НС в Україні не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців.

Для чого ж запроваджують режим надзвичайної ситуації в Україні? Таке рішення українська влада прийняла, щоби посилити координацію всіх служб, задіяних для протидії поширенню коронавірусу. Наприклад, це посилення охорони громадянського порядку, інформування громадян, дезінфекція об›єктів та територій, санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи. Для координації дій центральної та місцевої влади.

Окрім того Кабмін також посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню в Україні вірусу COVID-19. Таку постанову ініціював міністр охорони здоров’я Ілля Ємец. Передбачається, що заклади охорони здоров’я матимуть право здійснювати:

  • обов’язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували в контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження в добровільному порядку;
  • обов’язкову госпіталізацію таких осіб;
  • призначати карантин особам, яким встановлено діагноз COVID-19 та які ухиляються від лікування в добровільному порядку.

Разом з тим, КМУ додатково постановив:

  • належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
  • залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
  • усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
  • надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Підготовлено за матеріалами з інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42