Видавництво «КМ-медіа» відкриває безкоштовний доступ до дистанційного навчання на час карантину

2020-03-24 09:14

Городнянська ОТГ стала першою на Чернігівщині, хто відгукнувся на пропозицію чернігівського видавництва «КМ-медіа» та зацікавився можливістю організувати навчальний процес на якісно новому рівні на час карантинних заходів – дистанційно, з використанням мультимедійних програм і підручників. Ця можливість нині надається безкоштовно. 

Коли ми побачили, якими можуть бути перспективи навчального року у зв’язку з епідемією коронавірусної інфекції, одразу відправили листи в мерії, ОТГ з пропозицією організувати освітній процес дистанційно, надати учням можливість навчатися під час карантину, – розповідає директор видавництва «КМ-медіа», засновник ГО «Центр освітніх реформ «Наші діти» Євген Халімон. – І першими відгукнулися саме в Городні. Вже наступного дня наш головний редактор Тетяна Роєва була в райцентрі, спілкувалася з учителями, розповідала, як користуватися мультимедійними програмами, які вони мають переваги. Ми готові поширювати співпрацю на всі громади. Це відбувається дуже швидко, за день «підключаємо» сотні вчителів. Біда в тому, що подібного досвіду – як вести освітній процес в екстремальних умовах – у нас поки що нема. 

Як це відбуватиметься технічно? За словами пана Халімона, видавництво «КМ-медіа» надає вчителям доступ до системи, де містяться матеріали, методичні рекомендації тощо. Система працювала й раніше, але доступ до неї навчальні заклади могли купити за чималенькі кошти. А зараз вчителям надаватимуть «індивідуальні ліценції». Тобто педагог використовує матеріали, які вважає доцільними, називає учням номери мультимедійних роликів, котрі їм треба переглянути, дає певні завдання та перевіряє їх виконання. Як правило, вчителі та учні використовують для спілкування вайбер-групи. 

Нам і самим дуже цікаво, яким буде ефект, хто скористається нашою пропозицією, адже часто чуємо від освітян, що вони не дуже розуміють, як має відбуватися дистанційне навчання, – продовжує тему Євген Халімон. – Нам також цікаво, як будуть залучені батьки, особливо учнів початкової школи, бо самі діти навряд чи впораються. Тут потрібна увага та допомога більша, ніж зазвичай. Чи готові  батьки ретельно та систематично працювати? Це випробування і для нас як виробників. Ми надаємо безкоштовний доступ до того, що коштує чималих грошей. У вчителів не було такої можливості до цього моменту.

Щодня до цього проекту будуть підключатися десятки шкіл із різних регіонів України. На черзі – Житомир, Маріуполь і так далі. Наступна серед громад Чернігівщини – Корюківська ОТГ, але у видавництві «КМ-медіа» сподіваються, що найближчим часом приєднаються й інші об’єднані громади, особливо після того, як зрозуміють, наскільки це розширює можливості вчителів і учнів, наскільки зручно в користуванні. «Все залежить тільки від бажання, технічно цей процес ми можемо організувати дуже швидко, – пояснює Євген Халімон. – Але, на жаль, переважна частина вчителів дещо пасивна в цьому питанні. Для них, як і для учнів, це додаткові канікули, тому дистанційне навчання відбувається формально. Сказати, що всі шукають варіанти, хочуть працювати, ми не можемо».

Як переважно відбувається дистанційне навчання у школах на цей момент? Зазвичай учителі у месенджері повідомляють, які сторінки підручника дітям слід прочитати. Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація, що телеканал «Київ» транслюватиме уроки для одинадцятикласників. «На мою думку, це безглуздя, тому що нинішні випускники активно займаються з репетиторами. Вони обрали собі певні предмети й працюють індивідуально, – продовжує болючу тему Євген Халімон. – Тому, якби було розуміння, варто було б обрати учнів тих класів, кому найбільше потрібна допомога. Складається враження, що ніхто не хоче ретельно вивчати цю проблему. Ми намагаємося вплинути на ситуацію». 

Отже, які предмети можна вивчати за допомогою мультимедійних підручників і програм від «КМ-медіа»? Для початкової школи – всі предмети, для середньої ланки (включно з 9 класом) – математика, фізика та хімія – ті предмети, з якими, як показує практика, у дітей виникає найбільше проблем під час самостійної роботи. Цей освітній експеримент триватиме на час карантину. «Ми маємо надію, що голови громад, мери міст, батьки та вчителі зрозуміють переваги сучасних електронних засобів навчання, - підсумовує наш співрозмовник. – Тому у довгостроковій перспективі хотіли б, аби вони мали змогу активно впливати на те, як використовуються кошти на засоби навчання. Щоби висловлювали свою думку у соцмережах і самі були тією рушійною силою, яка створює зміни в системі освіти. Це наша мрія». 

Вікторія СИДОРОВА
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13