Депутати подбали про дітей загиблих, спортсменів, безхатьків та дороги

2019-07-04 12:29

26 червня відбулося пленарне засідання вісімнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання. Розглянуто близько 100 питань, проголосовано за ряд звернень до президента України, генерального прокурора й міністра внутрішніх справ. Під час сесії тривали жваві обговорення, зачепили і проблему стану доріг в області та фінансування їх ремонту.

Однак найбільш плідно, на нашу думку, депутати працювали в напрямі соціальних питань. Вони проголосували за цілу низку таких рішень: обранці не лишили без уваги родини військових і підтримали безпритульних Чернігівщини.

Розпочинаючи сесію Чернігівської обласної ради, її голова Ігор Вдовенко за дорученням голови українського Парламенту вручив Грамоти Верховної Ради України кращим представникам Чернігівщини. Їх отримали: у сфері охорони здоров’я – лікар з променевої терапії поліклінічного відділення з денним стаціонаром комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Алла Шаталюк; у сфері освіти – директорка державного професійно-технічного навчального закладу «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» Наталія Потєхіна.

Слід зазначити: практично одразу після ухвали звіту про виконання обласного бюджету за І квартал 2019 року одними з перших було розглянуто низку проектів, що стосуються військовослужбовців, які брали участь у конфлікті на сході України, та сімей загиблих учасників антитерористичної операції. 

Одним із таких стало рішення «Про внесення змін до Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, бійців-добровольців у Чернігівській області на 2019-2023 роки». Проект було внесено на розгляд на виконання звернення депутатів обласної ради Валерія Куліча та Сергія Сергієнка. Це рішення встановлює щорічну виплату одноразової матеріальної допомоги в розмірі 5 тисяч гривень дітям осіб, які брали безпосередню участь в АТО, ООС, що мають статус членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни. 

Валерій Куліч пояснив, що кошти нараховуватимуться щороку до Дня захисту дітей. А оскільки нині це свято вже минуло, то гроші мають надійти дітям до першого вересня. Що допоможе їм краще підготуватися до навчального процесу.
Варто звернути увагу, що депутати ще на початку сесії прийняли рішення: всі головні питання, які стосуються військових та їхніх сімей, розглянути на початку засідання. Це було зроблено задля того, аби не затримувати громадськість, адже в залі були присутні представники громадських організацій, військовослужбовці, родичі загиблих.

На посаду директора «Чернігівського обласного центру комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» було призначено голову Ради ветеранів АТО Андрія Требуха. Хоча з цього рішення була спроба завести дискусію, працівники закладу висловилися на підтримку такого призначення, і переважна більшість депутатів їх у цьому підтримала.

Також окремим рішенням комунальній установі «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» було надано в постійне користування земельну ділянку, де він розміщений. Андрій Требух зазначив, що одним із першочергових завдань буде проведення ремонтних робіт у будівлі, де розміщується центр реабілітації. 

Неабияке пожвавлення в сесійній залі викликала доповідь заступника начальника Служби автомобільних доріг в Чернігівській області Віталія Значка. Мова йшла про стан автомобільних доріг та підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр. Депутати ставили безліч запитань Віталію Значку про конкретний стан доріг місцевого значення, контроль руху великовантажного транспорту, також їх цікавили принципи розподілу коштів на облаштування територіальних шляхів та утримання працівників Служби автомобільних доріг в області. 

Одначе маємо розуміти, що значну роль відіграє й економічна складова. Так Віталій Значко у своєму виступі відзначив, що через скорочення фінансування коштів вистачає лише на так званий «ямковий ремонт». За його словами, якщо у 2017 році на ремонт і утримання доріг було виділено 846 млн гривень, то цьогоріч – 590 млн. І з них лише 300 млн мають піти на ремонт 13 об’єктів, решта ж – на утримання автошляхів. 

Відтак депутати вирішили провести окрему зустріч, на якій заслухають звіт представників Служби автомобільних доріг в області про виконання депутатських доручень стосовно ремонту шляхів.

Палка дискусія виникла під час внесення змін до рішення Чернігівської обласної ради від 19 червня 2015 року «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області». Суть суперечки полягає в тому, що представники громад сіл Малківки та Заїзду Прилуцького району, керуючись засадами добровільного об’єднання та правом на самовизначення, ніяк не можуть дійти згоди. Оскільки частина висловлюється за входження до Прилуцької ОТГ, інші ж – за об’єднання в Сухополов’янську територіальну громаду. 

Оскільки досягти компромісу та вирішити це питання не вдалося, депутати, аби не гальмувати процедуру утворення інших об’єднаних громад Чернігівщини, затвердили рішення в цілому. При цьому профільній постійній комісії обласної ради було доручено на наступну сесію подати проект рішення з цього питання. Для чого має бути створена робоча група з фахівців у сфері проведення децентралізації, котрі спільно з представниками громад проаналізують усі аргументи й переваги об’єднання з тим чи іншим центром.

Нагадаємо, що зміни до перспективного плану формування територій громад області вносилися вже шість разів. А останню редакцію проекту навіть було не повністю затверджено Кабміном. Затверджений план не включає Дідовецьку територіальну громаду, до складу якої згідно з проектом плану мало увійти 13 сільських рад Прилуцького району.

Повертаючись до питань соціальних: зміни торкнулися «Програми розвитку фізичної культури та спорту Чернігівської області на період 2017-2020 років. Річ у тім, що коли у 2016 році приймали цю програму, не передбачили фінансування збірної команди області з резервного спорту. Нині це виправили і за новим рішенням обласної ради на фінансування спортсменів буде виділено в цей та наступний роки сумарно мільйон 907 тисяч гривень. Цим же рішенням заклали і стипендії для спортсменів Чернігівщини, котрі є кандидатами на участь в Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх.

Не обійшли обласні обранці увагою й таку соціально незахищену групу, як безпритульні. Обласна рада вирішила передати колишнє приміщення комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» (с. Левоньки Чернігівського району) громадській організації «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних». Центр уже близько 10 років допомагає людям, які опинилися у складній життєвій ситуації, а також особам, що звільнилися з місць позбавлення волі. 

Депутат облради Валерій Куліч на прохання журналістів прокоментував це рішення: «Обласною державною адміністрацією було скорочено Левоньківську психоневрологічну лікарню, оскільки вона не відповідала вимогам як медичний заклад. Відповідно, щоби не втратити базу цієї установи, Микола Романов запропонував ідею розмістити там центр по роботі з безпритульними».

Сам керівник Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Микола Романов, спілкуючись із журналістами, пояснив, що таким чином людям, які не мають житла, по-перше, надається можливість знайти собі дах над головою на значно довший термін, ніж три місяці (такі обмеження існують у чернігівському центрі, де малі площі приміщень); а по-друге, він сподівається, що за рахунок перебування в сільській місцевості підопічні його установи матимуть можливість зайнятися корисною справою.

Ще серед позитивних моментів у ході засідання було те, що депутати обласної ради підтримали запит Олега Калиняка, Сергія Охонька та Миколи Дейкуна, де йшлося про питання щодо покращення матеріально-технічної бази комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер».

Під час проведення вісімнадцятої сесії серед іншого було затверджено й низку рішень про управління об’єктами комунальної власності, збільшення статутного капіталу комунальних підприємств, погодження надання дозволів на користування надрами, надання в постійне користування земельних ділянок та багато іншого, з переліком чого можна ознайомитися на офіційному сайті Чернігівської обласної ради.

Розглядалися цього дня й кадрові питання. Окрім зазначеного на початку статті призначення Андрія Требуха депутати ухвалили кандидатуру Євгена Зибка на посаду начальника обласної рятувально-водолазної служби. Також депутати продовжили дію контракту з директором комунального закладу «Організаційно-методичний центр контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму» обласної ради Олександром Стельмахом.Серед рішень сесії – й ухвала депутатами Звернення до керівництва держави, правоохоронних та інших контролюючих органів про ліцензію на право зберігання пального; стосовно передачі із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області цілісного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф»; про внесення змін до порядку призначення керівників обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

Дмитро ПАВЛЕНКО (з використанням матеріалів з офіційного сайта Чернігівської обласної ради)

Інші новини:


Чернігівщина – читаюча область

Це напевно знає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, адже вже котрий рік поспіль Чернігівська дирекція тримає дуже високий інтегральний показник за різними позиціями і перебуває в п’ятірці кращих.

2022-01-24 10:17