«ДЕСНА»: тиждень втрачених шансів

2020-03-19 14:30

Коронавірус дістався до спорту: вже захворіли головний тренер лондонського «Арсеналу» Мікель Артета та захисник туринського «Ювентусу» Данієле Ругані, на карантині мадридський «Реал» і міланський «Інтер». Чоловіча та жіноча баскетбольні Суперліги завершили сезон та назвали чемпіонів, незважаючи навіть на те, що не всі команди на час цього рішення провели однакову кількість матчів (проте ігри Першої ліги, де виступає БК «Чернігів», після карантину обіцяють продовжити).

А ось футбольні змагання в Україні тривають. Щоправда, вже без глядачів. Й першими на собі це відчули чернігівці. «Десна», волею календаря, остання проводила матч 1/4 фіналу Кубку України проти полтавської «Ворскли». Й якщо у середу ігри за участю «Мінаю», «Динамо» та «Маріуполя» відбувалися з глядачами, то у четвер, 12 березня, на стадіоні імені Гагаріна про вболівальників нагадував лише картонний чоловічок на третьому секторі стадіону у футболці «Десни» та з написом «Десна! Ми з тобою!» Хоча звуки скандування фанатів (які забралися на один із дахів поза стадіоном та звідти підтримували команду).

Гра була рівною

Олександр Рябоконь не став змінювати голкіпера (як і в матчах чемпіонату місце у воротах зайняв Євген Паст), але захист зазнав корегування: Віталій Єрмаков діяв на позиції опорного півзахисника, Юхим Конопля –праворуч, а Денис Фаворов – ліворуч у захисті. До того ж місце нападника зайняв Дмитро Хльобас.

Вже на 12-й хвилині Орест Кузик відправив м’яч у ворота «Ворскли» після комбінації на лівому фланзі, проте судді зафіксували офсайд.

«Десна» у цілому контролювала хід матчу, але тиша та вечірній час присипляли, тому гра здавалася надто «сонною» і неактивною. Складно сказати, що було би, аби матч відбувся на добу раніше й уболівальники заповнили трибуни… Між тим, незважаючи на те, що за атмосферою гра була схожа на товариську, вона могла стати історичною, бо «Десна» ще ніколи не грала у півфіналі кубку, а «Ворскла», хоч і є історично незручним суперником для чернігівців, у цьому сезоні – один із аутсайдерів Прем’єр-Ліги…

Й справді «Десна» створювала моменти та прагнула потрапити у фінал. На 23-й хвилині Тотовицький пробив із-за меж штрафного – м’яч пролетів у кількох сантиметрах над поперечиною.

«Ворскла» відповіла на 33-й хвилині: Луізао отримав м’яч у штрафному та пробив – Паст врятував сіверян.

Ближче до кінця тайму Картушов пройшов по правому флангу та прострілив у штрафний – Тотовицький не встиг замкнути. 0-0 до перерви.

На початку другої половини матчу команди обмінялися моментами: спочатку Хльобас пробив над поперечиною, а потім Пердута потрапив у сітку воріт Паста, проте з зовнішнього боку.

Рука на півфінал

В цілому команди показували доволі рівну гру, тому цілком реальною здавалася ймовірність того, що справа докотиться до серії пенальті. Й до пенальті все справді прикотилося. Ось тільки не до серії… На 64-й хвилині «Ворскла» провела масовану атаку, в ході якої м’яч знайшов руку Йоонаса Тамма: естонець кинувся вперед, щоб заблокувати удар, й хоча гри чи бажання зіграти рукою не було, суддя призначив пенальті, який впевнено реалізував Денис Васін: 0-1.

Після цього гра активізувалася, Олександр Рябоконь випустив Пилипа Будківського та Олександра Філіппова, Денису Фаворову в одному з зіткнень розбили голову (догравав чернігівський капітан із пов’язкою на голові). «Десна» боролася, проте ворота чемпіона світу U-20 Дмитра Різника так й залишилися «зачаклованими»…

Ми могли стати свідками того, як на наших очах творилася історія, проте очей на стадіоні було небагато й історичного досягнення не сталося – «Десна» не зуміла вийти у півфінал, хоча й була цього гідна…

Що цікаво, наступного дня у чемпіонаті УПЛ U-19 «Десна» також грала з «Ворсклою» й теж у рівному матчі все вирішив пенальті (цього разу доволі суперечливий), який судді призначили у ворота сіверян на 78-й хвилині. Відігратися чернігівці не змогли, а ось полтавчани забили ще двічі: поразка деснянців 0-3…

* * *

Завершив сезон жіночої Першої ліги з волейболу чернігівський НУ ЧК. В заключному турі регулярного чемпіонату в Кривому Розі чернігівки спочатку здобули першу перемогу у своїй історії, здолавши миколаївську «Южанку-2 МВУФК-ДЮСШ
№ 5»: 3-0 (25-17, 25-20, 25-12), а потім поступилися господиням змагань з «ДЮІ-Академії»: 0-3 (16-25, 19-25, 5-25). Таким чином, у першому своєму сезоні чернігівська команда фінішувала на передостанньому, сьомому місці у групі «А» та не потрапила до плей-оф.

«Динамо» – «Десна»

У неділю, 15 березня, також за порожніх трибун, але цього разу на столичному НСК «Олімпійський» «Десна» грала з київськими динамівцями. У разі перемоги над титулованим суперником чернігівська команда поверталася у трійку лідерів. Проте Олександрові Рябоконю довелося значно змінювати склад – не міг грати лівий захисник Андрій Мостовий, дискваліфікації відбували капітан Денис Фаворов та нападник Пилип Будківський. За цих умов сіверяни вийшли з 5 захисниками у старті – центральне тріо склали Імереков-Гітченко-Тамм, на лівому фланзі розташувався Конопля, на правому – Старенький.
В цілому територіальною перевагою володіли господарі, які зуміли відзначитися на 69-й хвилині зусиллями Назарія Русина. Втім, «Десна» могла незабаром відігратися – Сергій Старенький відправив м’яч у ворота, проте суддя, після тривалого консультування з асистентами та перегляду VAR, відмінив взяття воріт через положення «поза грою».

Й все ж сіверяни зуміли зрівняти рахунок: Олександр Філіппов використав помилку захисту киян, переграв Бущана, який задалеко вийшов із воріт, та відправив м’яч у створ. 1-1.

Таким чином, «Десна» з 43 балами залишилася на 4 позиції з відставанням від луганської «Зорі» та «Динамо», які ділять 2-3 сходинки, у 3 бали. На ті ж 3 очки деснянці випереджають «Олександрію», що займає 5 місце.