«Десна» дарує перемогу!

2020-03-12 13:48

Минулого тижня в Чернігові на стадіоні імені Гагаріна відбувся центральний матч 22 туру чемпіонату УПЛ – «Десна» приймала «Зорю». Й хоча обидва колективи вже потрапили у лідируючу шістку, це протистояння було важливим, адже суперники продовжують боротьбу не просто за медалі, а, щонайменше, за «срібло» поточного чемпіонату України.

«Var, Var, VAR!»

Ця зустріч була першою для основного складу деснянців, коли на домашньому матчі нашої команди була використана технологія VAR (відеоасистент рефері), й дуже символічно, що напередодні Міжнародного жіночого дня поєдинок обслуговувала жіноча суддівська бригада на чолі з Катериною Монзуль.

На початку матчу гості володіли певною територіальною перевагою, на 8-й хвилині Богдан Лєднєв пробив зі штрафного – м’яч пролетів біля штанги чернігівських воріт.

А ось на 18-й хвилині сталася перша, м’яко кажучи, дуже суперечлива ситуація: Олексій Гуцуляк (який уперше грав у футболці «Десни» перед рідними трибунами) вибивав м’яч біля свого штрафного, й уже після того, як півзахисник виніс м’яч, його нога за інерцією вдарила Владлена Юрченка, котрий теж пішов у жорсткий стик, намагаючись виграти м’яч для луганчан. Здавалося, все очевидно – ігровий момент та хід зустрічі могли би продовжитися. Проте Катерина Монзуль, за підказкою своїх асистентів, зупинила гру та довго дивилася повтор, а потім… видалила Гуцуляка й призначила небезпечний штрафний біля воріт Паста! «Десна» у меншості вже на 20-й хвилині!

Не варто казати, що у матчі рівних суперників відсутність одного з гравців на полі дає значну перевагу опоненту. Й після цього луганчани повністю заволоділи ініціативою. Деснянцям же довелося перебудовуватися: Олександр Філіппов зайняв місце Гуцуляка на лівому фланзі півзахисту.

Гості намагалися розвинути успіх (успіх… з червоними картками для господарів) – нападник «Зорі» Перович падав при будь-якому контакті з суперником (утім, Монзуль не реагувала на ці падіння ніяк – чорногорець не заробив ані штрафних, ані жовтої картки за симуляцію).

І все ж у «Десни» був момент: на 27-й хвилині Калітвінцев прострілював у  штрафний, де удару по воротах завдавав Філіппов, але Махарадзе перевів м’яч на кутовий.

А на 37-й хвилині чернігівці провели результативну контратаку: Арвеладзе перехопив м’яч, Будківський п’ятою відпасував на хід Філіппову, Олександр прорвався по своєму лівому флангу та вразив ворота. 1-0!

А вже на 45-й хвилині Андрій Мостовий (футболіст, який не тільки не був помічений у симуляціях, а має репутацію людини, що грає до останнього) раптом опинився на газоні у центрі поля. Трибуни скандували «Var, Var, VAR!», – і, справді, незабаром Монзуль побігла дивитися повтор, а потім… урівняла склади, видаливши Луньова.

Хоча при перегляді цього епізоду здається, що, як і у випадку з Гуцуляком, приводів для червоної картки не було. Саме тому питання того, чи зробить VAR футбол кращим та менш упередженим, так й зависло в повітрі... На ділі ж у не грубому матчі за перші 45 хвилин уболівальники побачили 2 видалення, а другий тайм командам належало провести  у форматі 10 на 10.

Н - Надійність

На 54-й хвилині Ловро Цвек завдав потужного удару по воротах, проте Євген Паст потягнув «мертвий» м’яч. На 62-й хвилині Лєднєв бив метрів з 25-ті, проте чернігівський воротар перевів снаряд на кутовий.

В цілому ж чернігівцям явно було грати простіше, ніж у першому таймі, коли вони залишилися у меншості. Не стосувалася ця фраза лише Пилипа Будківського: майже двометровий нападник не дуже пристосований для гри на контратаках (козир Будківського – гра у штрафному на навісах), а тому було помітно, що Пилип щоразу все з більшим напруженням біжить в атаку й ще проблематичніше повертається в оборону. Тому заміна на 64-й хвилині Будківського на Картушова виглядала цілком логічною. До того ж це дало змогу Філіппову повернутися на «рідну» позицію у центрі нападу.

У час, що залишився, команди мали кілька моментів для взяття воріт, утім, захист «Десни» грав достатньо надійно. В доданий час Махарадзе ходив на кутові, й м’яч навіть прилітав у зону, де був луганський голкіпер, однак навіть наявність зайвого гравця не допомогла. «Десна» виграє 1-0 та бере реванш за поразку у матчі першого кола.

Таким чином, перший етап деснянці закінчили на 4 місці, з відставанням у 1 бал від «Зорі», яка займає 3 сходинку, та у 3 очки від «Динамо», що йде другим. Причому саме з «Динамо» в Києві сіверянам належить зіграти вже у першому матчі другого етапу – 15 березня. Втім, до цього на команду Олександра Рябоконя чекає ще кубкова зустріч з «Ворсклою» – сьогодні, 12 березня, о 19-00 на стадіоні ім. Гагаріна.

У той же час волейбольні клуби Чернігівщини невдало провели свої домашні матчі Суперліги. У жіночому турнірі «Університет-ШВСМ» двічі з рахунком 0-3 поступився «Хіміку» (Южне), причому у трьох із шести партій чернігівки  не змогли набрати навіть 10 очок! За 3 тури до закінчення регулярної першості колектив Володимира Жули займає передостанню 8 сходинку.

Чоловічій «Буревісник-ШВСМ» також двічі програв вінницькому «Серцю Поділля» з однаковим рахунком 1-3. Втім, боротьба чернігівців із одним із лідерів чемпіонату вийшла більш напруженою: в трьох із 8 партій команди розділили лише 2 очки.