Компанія COLLAR продемонструвала своє виробництво послу ЄС в Україні Матті Маасікасу

2020-03-12 11:58

Наприкінці лютого поточного року команда Collar Company приймала в себе посла ЄС в Україні Матті Маасікаса.

Делегація посольства відвідала Чернігів та завітала на виробництво Collar, де була приємно вражена змінами, що відбулися, в тому числі й за участі ЄС.

Протягом 2019 року, за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи ЄС EU4Business, на підприємстві впроваджувались інструменти ощадливого виробництва Lean. Була проведена грандіозна робота зі структурованого підходу до консалтингового проєкту, визначення цільових показників за результатами навчання та зосередження всієї команди на значимості проєкту.

Екскурсію підприємством провів керівник виробництва WAUDOG Олександр Скоропис:

— Уже більше 25-ти років COLLAR пропонує широкий асортимент товарів для домашніх вихованців. Компанія постійно перебуває у  стадії розвитку, досліджує, розробляє і вдосконалює продукцію.

— Що змінилося після того, як ви розпочали співпрацювати з ЄБРР?

— Консультативний проєкт з ЄБРР у рамках ініціативи ЄС EU4Business тривав із вересня 2018 року до березня 2019 року. За цей час ми провели колосальну роботу, змінивши звичні правила на виробництві, світогляд і тип мислення кожного співробітника, а також — концепцію роботи, та перейшли на нову форму оплати праці: від відрядної на почасову.

Ми переосмислили тарифні сітки, кваліфікації, кількісні процеси на виробництві. В компанії Collar все більше почало з›являтися універсальних співробітників, які тепер проводять різнопланові операції.

За останні пів року ми змагалися з компаніями легкої промисловості щодо впровадження поліпшень на території виробництва і пишаємося тим, що виграли з великим відривом.

— Розкажіть про поліпшення на прикладі якогось із етапів виробництва?

— Наприклад, на одному з етапів робочого процесу була втрата часу, пов›язана з пошуком конкретної деталі. Проблема вирішилася просто — для всіх комплектуючих було позначено своє місце із зазначенням назви. Кожне маленьке поліпшення істотно заощаджує час і, виходячи з цього, оптимізується виробництво в цілому.

— Виконати належні умови ЄБРР — це велика відповідальність, чи не так?

— ЄБРР виступив основним регулятором проєкту. Це третя сторона співпраці між нами і консалтинговою компанією. Підтримка ЄБРР — це своєрідна гарантія, що дала можливість зробити якісний вибір консультанта, враховуючи нашу проблематику, структурований супровід проєкту протягом усього часу, та виконати конкретні завдання, які ставились на всіх етапах проєкту. Це була грандіозна відповідальність — і наша як замовника, і консультанта як виконавця перед ЄБРР.

— Чи вдалося вам впровадити ощадливе виробництво на своєму підприємстві?

— Це була одна з наших основних проблем на етапі входу в проєкт. Ощадливе виробництво базується на усуненні внутрішніх втрат на виробництві. Великий асортимент продукції, ручна обробка в процесі виробництва давали похибки в обліку, контролі руху замовлень, впливали на терміни виконання, витрату матеріалів, комплектуючих та сировини. Інструменти ощадливого виробництва допомогли розкласти бізнес-систему на частини і вплинути на кожну окремо у форматі усунення втрат та прискоренні потоку, тобто від самого замовлення до отримання клієнтом готової продукції.

— Чи виправдала ініціатива ваші очікування?

— Ми не очікували аж таких приголомшливих результатів. Більше 4 місяців ми проходили навчання, отримували нові знання, завдяки яким підхід і погляди на бізнес-процеси на виробництві абсолютно змінилися та продовжують змінюватися. У нас виробництво, яке постійно розвивається.

Ми ще не досягли ідеальної картинки, адже як тільки ти отримуєш позитивний результат, хочеться досягти ще більшого. Необхідно не тільки вирішувати проблему, а й усувати її симптом.

— Чи є очікування на продовження співпраці з ЄБРР?

— В ЄБРР велика дорожня карта ведення компанії, з якою вони співпрацюють. На даний момент ми пройшли тільки перший етап та, звісно, розраховуємо на подальшу співпрацю й підтримку.

— Як вам вдалося отримати сприяння від міжнародної структури особливо на початковому етапі?

— У нас уже були напрацьована база, досвідчений персонал, хороша історія компанії і знання на ринку. Представники ЄБРР приїжджали в компанію, вели з нами переговори, а ми, в свою чергу, показували своє підприємство та те, на що здатні. Також наше підприємство постійно брало участь у міжнародних виставках і конференціях, тож ми не були новачками.

— Як зросли прибутки компанії за період співпраці у проєкті?

— Прибутки суттєво зросли завдяки багатьом показникам: продуктивність збільшилась на 50%, плинність кадрів становить менше 5%, зменшився рівень складських запасів готової продукції, за півтора року зріс обсяг присутності продуктів компанії в національних мережах.

Під час екскурсії засновник компанії Collar Юрій Синиця висловив подяку ЄС та ЄБРР за плідну співпрацю:

— Наша команда щиро вдячна підтримці ЄС та ЄБРР і всім, хто дотичний до нашого консультаційного проєкту. З кожним подібним проєктом наше виробництво стає все більш ефективним та відповідає гнучким потребам ринку. З кожним інноваційним продуктом ми привносимо нові  яскраві інновації в життя власників та їх домашніх улюбленців, і ми цим пишаємось.

У свою чергу посол ЄС в Україні Матті Маасікас зазначив:

— Одне із завдань європейських інститутів в Україні — допомогти передати успішний досвід вирішення проблем, які європейський бізнес уже подолав. Українські компанії мають великий потенціал для зростання і представленості на ринку ЄС. І ми раді, що COLLAR Company успішно справляється з цим завданням.

Поліна МОГІНСЬКА
Фото Маріанни Харді

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13