Оксана АНДРІАНОВА: «У нас безліч планів на покращення рівня життя в громаді»

2020-03-12 10:00

Ічнянська об’єднана територіальна громада була утворена 23 лютого 2017 року. До ОТГ увійшли Ічнянська міська рада та 20 сільських рад Ічнянського району.

Нині ця громада впевнено створює кращі умови для життя регіону. Про секрети успіху ми розпитали голову Ічнянської ОТГ Оксану Андріанову.

— Наша Ічнянська міська об’єднана територіальна громада сформувалась наприкінці 2017 року, до її складу  увійшов 51 населений пункт, де мешкає 22 517 осіб. Нині ми працюємо задля благоустрою наших старостинських округів та міста: проводимо реконструкції в рамках відновлення мереж зовнішнього освітлення, ремонти приміщень закладів освіти,  розробляємо проєктно-кошторисну  документацію на капітальний та поточний ремонти доріг, об’єктів нерухомості тощо.

— Розкажіть, як ви впоралися з надзвичайною ситуацією, яка виникла у 2018 році? (У ніч із 8 на 9 жовтня на складах боєприпасів біля Ічні почалися вибухи. - Авт.)

— 9 жовтня 2018 року екстрено була проведена евакуація населення, і, на щастя, обійшлося без жертв, але було зруйновано чимало об’єктів нерухомості. Гроші, виділені на придбання житла після надзвичайної ситуації, ми використали в повному обсязі, а на ремонтні роботи кошти були повернуті, бо закінчився бюджетний рік.

У 2019 році ми зверталися до Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА з проханням порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України стосовно  виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для продовження робіт з  ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, однак досі кошти так і не виділили.

— Чи повернулися люди після вибухів до своїх домівок?

Практично через декілька днів після евакуації люди повернулись до своїх осель. Із 19 зруйнованих будинків ми придбали 17, а дві родини, з особистих причин,  відмовились від запропонованого житла.

— Яка зараз ситуація зі складами боєприпасів?

— На технічній території військової частини проводяться підривні роботи – знищуються вибухонебезпечні предмети, котрі неможливо транспортувати й зберігати.

— Питання якої галузі у вашій громаді сьогодні перші на порядку денному?

— Одним із важливих питань є збереження  лікарні, бо планується її реорганізація. Чималі кошти йдуть на утримання закладу, бо ті функції, які  повинна виконувати держава, переклали на громади. Наприклад, ми купуємо ті ж інсулін,  автотранспорт за кошти саме місцевого бюджету. Торік спільно з Ічнянською РДА було придбано 2 автомобілі швидкої допомоги, які можуть  за необхідності  доставити пацієнта до Чернігова або Києва. Цьогоріч ми вже виділили 270 тис грн на зарплату працівникам лікарні, 200 тис — на придбання комп’ютерної техніки, 144 тис планується на туберкулін. Міська рада витратила понад 3 млн гривень на утримання ФАПів, тому що ми  не можемо залишити людей без елементарної медичної допомоги. Якби на ці потреби кошти були виділені з державного бюджету, то місцевий можна було би використати на розвиток нашої громади:  як старостинських округів, так і міста. Коли вирішувалось питання про об’єднання територіальних громад, були дещо інші умови розподілу бюджету, а тепер на наші плечі лягають ті функції, які повинна виконувати держава.

— Як вирішуються проблеми у сфері освіти?

— Наразі планується капітальний ремонт будівлі  гімназії імені Васильченка, тому що після надзвичайної ситуації, що сталася 9 жовтня  2018 року, приміщення було частково зруйновано. Не у всіх школах є санвузли, тому з міського бюджету виділятимуться кошти на вирішення цієї проблеми. Закуповуємо спортивні дитячі майданчики, комп’ютерну техніку та інше  для закладів загальної середньої освіти. Ми виступаємо проти закриття освітніх установ, бо не можемо допустити звільнення вчителів – село повинне мати перспективи у майбутньому.

— Як ви співпрацюєте з поліцією та ДСНС?

— Ми прийняли програму щодо забезпечення міста камерами відеоспостереження, також хотілося би встановити камери на в’їзді і виїзді перед іншими населеними пунктами, що входять до складу ОТГ.

Навесні та восени постійно виникають пожежі в лісах та на торфовищах, тому ми тісно співпрацюємо з рятувальниками, допомагаючи їм у придбанні паливно-мастильних матеріалів та обладнання.

— До яких підприємств можна звернутися щодо працевлаштування?

В Ічні є такі великі підприємства, як Ічнянський завод сухого молока і масла, СТОВ «Інтер», ТОВ «Сідко», ТОВ «ГОЛДПАК», де постійно створюються нові робочі місця.

— Одним із гострих питань наразі є ринок землі. Люди отримують свої законні гектари?

— Нам було  передано повноваження щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.  Після того, як ми зареєструємо землю за комунальною власністю міської ради, люди можуть подавати заяви на оформлення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. З кожного питання окремо засідає комісія, а потім воно  виноситься на розгляд сесії  міської ради, де вже депутати приймають рішення про  надання дозволу на розробку документації із землеустрою. Якщо ж на земельну ділянку надходить декілька заяв, земельна комісія з числа депутатів виносить пропозицію на розгляд сесії щодо проведення аукціону чи розподілу землі між усіма заявниками.

— ОТГ повинні самі залучати  інвестиції?

— З місцевого бюджету ми не можемо взяти потрібну нам суму, тому шукаємо інвесторів. Нам у цьому питанні допомагають обласні депутати Віктор Павлович Кияновський і Юрій Віталійович Болоховець. Вони вирішують питання залучення коштів не тільки на рівні Чернігова, а й Києва. За їх допомогою цьогоріч ми зробили реконструкцію очисних споруд КП ВКГ «Ічень».

— Ми були приємно здивовані досить непоганим станом доріг в Ічні.

— Так, у порівнянні з іншими районами у нас дорожнє покриття набагато краще.

— Яку техніку ви придбали для комунальних підприємств?

— Щороку по можливості для КП ВКГ «Ічень» та КП «Ічнянське ВУЖКГ» ми закуповуємо автотранспорт, уже придбали автомобільний кран, грейдер, бульдозер та іншу техніку.

— Чи інвестуєте кошти на розвиток спорту?

— Звичайно. У нас велика спортивна школа. Наші команди завойовують призові місця не тільки в Ічні, але й у Чернігові. Також ми співпрацюємо з прилуцькими тренерами. Облаштували волейбольний майданчик, де влітку проводяться змагання. Щороку все більше команд із різних сіл беруть участь у “Веселих стартах”.

— Якщо туристи приїжджають в Ічнянську ОТГ, куди ви порадите з’їздити?

— На території Ічнянської ОТГ працює Ічнянський районний краєзнавчий музей, де представлені цікаві експонати, які розповідають про історію краю та видатних людей. В Іржавці розташовано музей-садибу Левка Ревуцького, в якому налічується більше 1000 експонатів. В музеї відбувається чимало заходів, зокрема фестиваль “Сонечко”, який проходить щорічно 1 червня.

У 2019 році Чернігівською обласною радою прийнято рішення «Про заснування  обласної Премії  імені Левка Ревуцького».

Відділом культури і туризму Ічнянської міської ради було порушено клопотання про присудження премії Людмилі Володимирівні Осадчій – директорові Музею-садиби Л.М. Ревуцького за плідну творчу діяльність, вагомий особистий внесок у збереження та популяризацію культурного надбання Чернігівщини.

І ось 20 лютого у Чернігові в приміщенні КВНЗ «Чернігівський музичний коледж ім. Л.Ревуцького» Людмилі Володимирівні вручені Обласна премія імені Левка Ревуцького за видатні досягнення у сфері культурно-просвітницької діяльності  та відповідний Диплом.

— Розкажіть про свій шлях до посади голови ОТГ.

Я народилася у Ташкенті в сім’ї військовослужбовців. Мати родом із Ічні, а батько з Сахаліну. Тож коли настав час вирішити, де жити, ми переїхали до України. Півтора року я пропрацювала в Ічнянській  військовій частині, потім влаштувалась на роботу судовим виконавцем. Опісля працювала начальником виконавчої служби, а потім начальником управління юстиції.  2015 року мене було обрано міським головою, а вже 2017 року –  очільницею створеної Ічнянської ОТГ.

— Поділіться, будь ласка, секретами успішного керівництва.

Мій день розпочинається о 5 ранку, до 8 ранку я вже відкрита до запланованих зустрічей і відвідувачів. Щотижня  на планових нарадах керівники відділів доповідають про проведену роботу. Проблемні питання людей намагаюсь вирішувати навіть у неприйомні години.

— Яким ви бачите розвиток вашої ОТГ у найближчому майбутньому?

— Звісно, я би хотіла, щоби жителі громади отримували всі послуги у повному обсязі – як в освітній, медичній, так і в інших сферах. Також  потрібно створювати нові робочі місця, аби якомога більше молоді залишалося в громаді. Будемо покращувати благоустрій та якість життя в цілому у кожному населеному пункті.

Спілкувалася Поліна МОГІНСЬКА
Фото надане респонденткою

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21