«Десна» розгромила «Маріуполь»

2020-03-05 12:42

На минулому тижні на стадіоні імені Гагаріна у Чернігові місцева «Десна» у рамках 20-го туру футбольної Прем’єр-Ліги приймала «Маріуполь».

Напередодні, на «генеральній репетиції» цього протистояння – у чемпіонаті УПЛ U-21, деснянці поступилися одноліткам з Донеччини: 1-3 (єдиний гол «Десни» на рахунку Іллі Чайки). На жаль, ця поразка перекреслила надії юних чернігівців потрапити у лідируючу шістку за підсумками першого етапу чемпіонату.

А ось в основи «Десни» ситуація дещо інша: «синьо-білі» вже гарантували собі потрапляння у першу шістку, але тепер в останніх матчах першого етапу намагаються не відстати від конкурентів в боротьбі за медалі – «Динамо» та «Зорі», та не дати перегнати себе «Олександрії». В той же час «Маріуполю», щоб не відставати від «Колосу» та спробувати «застрибнути» у шістку лідерів, потрібна була перемога у Чернігові.

В «Десні» зі стартових хвилин вийшли відразу 3 зимових новачка: Йоонас Тамм замінив у центрі захисту травмованого Імерекова, а Андрій Тотовицький та Леван Арвеладзе зайняли місця у центрі півзахисту.

Й саме Андрій, який ще у 2018-му виступав за «Маріуполь», з особливим настроєм розпочав цей матч: на 6-й хвилині Тотовицький заробив небезпечний стандарт. До м’яча підійшов Калітвінцев. Удар! Поперечина!

На 10-й хвилині м’яч побував у воротах Євгена Паста, проте суддя зафіксував порушення, та відмінив взяття воріт.

А ще через кілька секунд Тотовицький, після масованої атаки чернігівців, забив свій дебютний гол за сіверян. 1-0

На 20-й хвилині Гальчук заледве витягнув з кута м’яч, який спрямовував у ворота Калітвінцев. Кутовий. Який, як виявилося, став фатальним для гостей: захисник гостей Дава головою підрізав м’яч у напрямку воріт, де Тотовицький добив снаряд у сітку. 2-0!

Прийти у себе донеччани змогли лише ближче до закінчення тайму. Втім якихось небезпек біля воріт Паста гості так й не створили. 2-0 до перерви.

На 48-й хвилині чернігівський воротар рукою точно вкинув м’яч на Кузика, Орест легко убігав по лівому флангу, проте сіверянина руками намагався зупинити Чоботенко, й… не зміг. Кузик хоч й трохи збавив темп, але дійшов до штрафного й пробив – дещо вище.

«Десна» впевнено тримала гру під контролем. На 55-й хвилині забивати міг Мостовий, але його удару не вистачило влучності.
А на 57-й хвилині Філіппов, здавалося, трохи безрозсудно пішов в обіграш відразу на трьох суперників. Проте цього разу для Олександра все закінчилося успішно – пенальті. До м’яча Філіппов підійшов сам, й відправив воротаря та ігровий снаряд у різні кути. 3-0! Олександр забиває 10-й м’яч у поточному сезоні УПЛ й продовжує гонку за звання кращого бомбардира ліги.

Не дивлячись на те, що грати залишалося ще багато, складалося враження, що команда з Донеччини  вже не вірила у власні сили. «Десна» впевнено контролювала хід гри. Й все ж на 90+2 хвилині м’яч ще раз побував у воротах Гальчука: Будківський п’ятою віддав пас на Калітвінцева, а Владислав з метра розстріляв сітку. 4-0

«Десна» не просто виграє, а здобуває першу розгромну перемогу на власному полі в еліті українського футболу!

Ми сьогодні бачили на полі одну команду – ту, що перемогла. У перші 20 хвилин гра була зроблена. Як ми вийшли сонні на матч, так сонні його й закінчили. Це нас не влаштовує. Будемо розбиратися, – зазначить після матчу головний тренер «Маріуполя» Олександр Бабич.

Перший тайм був більш напружений. Ми реалізували стандартні ситуації. У другому, після третього голу, команда грала у своє задоволення. Можна сказати, на куражі довели матч до логічного завершення, – скаже наставник чернігівців Олександр Рябоконь.

Втім, не дивлячись на цю перемогу, розслаблятися «Десні» зарано. У середу, 4 березня, чернігівці на виїзді зіграли проти донецького «Олімпіка». А вже у суботу, 7 березня, на команду Олександра Рябоконя чекає домашнє протистояння з одним із прямих конкурентів – луганською «Зорею». Наразі (коли пишеться цей матеріал ми ще не знаємо результати 21-го туру), луганчани випереджають «синьо-білих» на чотири очки.