Підприємство «АРДІ КА» проектує на совість!

2019-07-04 12:15

Автосалон Toyota й заправка Wog у Чернігові, торгово-розважальний комплекс «Базис» і торгівельно-офісний центр «Седам» (навпроти «Мегацентру»), креативний «Будка-бар» і крафтова броварня «Бірвіль» – ці об’єкти можна назвати «візитівками» приватного підприємства «АРДІ КА», що з 2006 року діє в нашому обласному центрі. Цікаво, що це справа сімейна. Директор підприємства – Оксана Козир, головний архітектор – її чоловік Олександр Козир, у колективі трудиться і їхня донька, котра закінчила Київський університет архітектури й будівництва.

Особливість ПП «АРДІ КА» в тому, що воно займається проектуванням будівель і споруд практично будь-якого призначення, в тому числі – приватних житлових, окрім багатоповерхових житлових будівель. Крім того його фахівці розробляють містобудівну документацію. Йдеться про генеральні й детальні плани населених пунктів, чого нині вимагає наше законодавство.

Проектуємо навіть храми!

– Ми проектуємо підприємства – такі як СТО, автомийки, АЗС, газові модулі, – розповідає про свою щоденну діяльність Оксана Козир. – І, звісно, пишаємося кожним об’єктом, адже це все наші «діти». Тому всі й пропускаємо через серце. Перш за все намагаємося зрозуміти, чого людина хоче, шукаємо компроміс між «хочу» і «можна», адже є законодавство, існують певні норми та вимоги – технічні, санітарні, екологічні тощо. Проектуємо навіть храми. Один із них ви можете побачити майже навпроти нашого офісу по вулиці 1 Травня в мікрорайоні Олександрівка. Це Свято-Покровський храм. Наразі розробляємо проект храму по вулиці Іллінській біля будиночку преподобного Лаврентія.

Сьогодні у дружному колективі ПП «АРДІ КА» працюють 11 чоловіків і жінок. Чотири з них – архітектори. Окрім Олександра Козиря та доньки подружжя засновників це Петро Наливайко – друг і товариш пана Олександра, з яким вони разом навчалися. До 2014 року Петро Іванович працював головним архітектором у Краснодоні, але йому довелося залишити свою посаду й домівку. Нині в Чернігові Петро Наливайко «курує» напрям містобудівної документації. Йому допомагає молодий фахівець, випускник Полтавського університету.

В колективі є також два інженери-конструктори, інженер-електрик і незамінна помічниця директорки пані Наталя, яка працює в цій фірмі з першого дня. «Інженер-конструктор Галина Анатоліївна теж з нами з першого дня, – продовжує розповідь Оксана Козир. – Є у нас інженер-конструктор Юрій Мисливець, котрий прийшов на підприємство одразу після закінчення інституту, а тепер може похвалитися зведеними з нуля об’єктами. І це наша особлива гордість. Ми дуже пишаємося, коли молоде покоління себе реалізує, йде в ногу з часом, вивчає нові комп’ютерні програми. Я й сама горю цією роботою, тому фахівці, яким не притаманне таке ставлення до справи, у нас надовго не затримуються».

Найважливіше у професії – мати уяву

До речі, ПП «АРДІ КА» планує розширення й готове запропонувати молодим фахівцям можливість здобути безцінний досвід. Умови роботи тут комфортні, взаємини в колективі – доволі демократичні, хоча керівники можуть бути і суворими, й вимогливими, адже бізнес – це бізнес. Я поцікавилася у пані Оксани й пана Олександра, скільки часу повинно минути і який шлях має подолати молода людина, аби вона відбулася як архітектор і почувалася впевнено в цій професії. Цікаво також, від чого це залежить.

– Вважаю, що головне – це бажання людини працювати, вдосконалюватися, пізнавати щось нове, – відповідає Оксана Козир. – Наша галузь розвивається космічними темпами, тому процес навчання триває все життя. Особисто я – не архітектор, у мене інша освіта. Так склалося життя, що довелося бути дотичною до цієї сфери. Це підприємство народилося завдяки моєму чоловікові, який – архітектор до кінчиків нігтів, він буквально живе улюбленою справою. Гадаю, інакше досягти успіху просто неможливо.

– Звісно, після здобуття освіти для становлення фахівця дуже важливий досвід роботи, – продовжує Олександр Козир. – Ми постійно вдосконалюємо свої навички, вивчаємо нормативну літературу. Наприклад, коли займаємося розробкою проекту автосалону, вивчаємо всі моменти, пов’язані з цією сферою діяльності. Та крок за кроком накопичується досвід. Так і стають архітекторами. Але головне в цій професії, на мою думку, – мати фантазію. Колись один славетний архітектор сказав, що «раціональне начало губить фантазію архітектора». Якщо людина одразу починає підходити до об’єкта надто раціонально, то багато втрачає. У результаті проект буде звичайний, нічим не виразний.

Чим вища планка – тим цікавіше

Загалом від початку обговорення ідеї до створення готового проекту минає 7-8 місяців. Це залежить від масштабу об’єкта, до різних категорій об’єктів є різні нормативні вимоги, які варто враховувати. Приватний будинок проектується набагато швидше, підприємство – довше. Все відбувається в постійному діалозі із замовником. Готовий проект не буде затверджений без суворої експертизи.

Наступний після проектування етап, як розповіла мені директор ПП «Арді КА», – авторський нагляд під час будівництва. Адже будівельні організації бувають різними. Хтось може дати пораду замовникові: відступимо від проекту – вийде дешевше. Але згодом така будівля дає тріщини, десь щось замокає тощо. Аби у процесі експлуатації об’єкта не виникало жодних проблем, фахівці підприємства обов’язково здійснюють такий нагляд.

– Наразі у нас у роботі дуже цікавий об’єкт, – коли Оксана Ігорівна починає про це розповідати, в її очах одразу ж спалахує вогник. – У Чемері працює аграрна компанія «Еко-парк», яка займається вирощуванням ягід – лохини (голубики) й полуниці. Ми проектуємо для неї холодильний склад для переробки та зберігання цієї продукції на 3000 квадратних метрів. Це для нас абсолютно новий об’єкт і у плані конс-труктивного рішення, й у плані технологій. Замовник – дякую йому за це – навіть відправляв мене до Голландії на подібні об’єкти. Сподіваюся, все складеться добре. Отже, наше першочергове завдання – реалізувати цей проект. А загалом усі наші проекти доволі амбіційні, інакше просто нецікаво працювати. Чим вищу ми собі ставимо планку, тим більше розвиваємося, пізнаємо. Вважаю, це важливо.

На початку липня фахівці цієї сфери відзначають професійне свято – День архітектора. З цієї нагоди пані Оксана та пан Олександр Козирі звертаються до колег із такими словами:

«Шановні колеги, дорогі партнери!

Хочемо побажати кожному з вас, аби все на вашому життєвому шляху складалося вдало! Цікавих проектів і щедрих замовників! Творчого розвитку, завзяття й оптимізму! Зичимо вам ніколи не опускати руки, йти з високо піднятою головою до своїх цілей! Хочемо побажати і грамотних надійних фахівців поруч. Нехай усі у ваших родинах будуть здорові! А ще нам хочеться побажати миру нашій країні, аби ми всі були впевнені в завтрашньому дні. Вперед, до нових вершин!»

Вікторія СИДОРОВА

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31