Пенсію на пошті отримують без оформлення карт та відкриття рахунків

2020-03-04 10:25

Все більшого попиту у сучасних умовах набирають безготівкові платежі, розрахунки карткою в магазинах, сплата комунальних послуг онлайн, а також переведення пенсії на карткові рахунки. Проте, для пенсіонерів цей процес частіше викликає більше складнощів, ніж зручностей.

Чи обов’язково пенсіонеру переходити на банківське обслуговування, і чи можна продовжити отримувати пенсію на пошті, –коментує Директор філії Чернігівська дирекція О. М. Дорошенко.

«На сьогоднішній день майже 40% пенсіонерів отримують пенсію через Укрпошту (близько 4 млн.), на Чернігівщині їх –  біля  140 тисяч. Останнім часом почастішали звернення із проханням прокоментувати чи можна продовжувати отримувати пенсію на пошті. Адже безумовні плюси банківського обслуговування для людей похилого віку (особливо тих, хто проживає у сільській місцевості) перетворюються на великі проблеми.

Необхідність не тільки оформити власне картку, а й періодично проходити обов’язкову ідентифікацію у банку; складнощі із доступністю до банкоматів (непоодинокі випадки, коли в селі банкомати в принципі відсутні і навряд чи скоро з’являться); неможливість самостійно зняти кошти в будь-який момент для оплати актуальних потреб; потреба раз на місяць їхати до найближчого банкомату (добре, якщо в межах одного населеного пункту, часто – в інший) або просити зняти кошти родичів чи знайомих, – це неповний перелік проблем, з якими стикаються пенсіонери.

Зважаючи на те, що поштові відділення знаходяться майже у кожному населеному пункті, а листоноші обслуговують мешканців усіх без виключення сіл, селищ, хуторів (навіть найвіддаленіших), можливості пошти доставити та виплатити пенсію на порядок вищі за будь-який банк.

Банківська мережа останніми роками невпинно скорочувалась, лише за останній рік банківських відділень стало майже на тисячу менше, а вся банківська система скоротилась до 8,5 тис. офісів. Натомість, Укрпошта зберегла унікальну мережу з понад 11 тис. відділень.

І головне: похилий вік, наявність захворювань (чи інвалідності) часто роблять процес отримання пенсії надзвичайно складним навіть поза межами власного дому, а послуги листоноші – не просто зручними й корисними, а й вкрай необхідними. Адже листоноша не тільки принесе кошти додому, передасть пенсію «із рук в руки», а й прийме оплату за комунальні послуги, продасть  за соціальними цінами товари першої необхідності.

Тож, якщо є необхідність або просто бажання отримувати пенсію чи соціальну допомогу та субсидію, які ми теж виплачуємо в Укрпошті, сплатити за комунальні чи інші  платежі за вигідними тарифами, необхідно зробити наступне:

– особисто звернутись до управління Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про призначення пенсії та відповідними документами.

У заяві необхідно зазначити: «виплату пенсії (соціальної допомоги) прошу проводити через поштове  відділення  АТ «Укрпошта» (вказати індекс свого відділення)».

Якщо пенсіонер вже отримує пенсію у банку, а хоче отримувати її через Укрпошту:

  • він може звернутись із відповідною заявою  до територіального управління того державного органу, в якому вона була оформлена, і подати заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання через поштове відділення АТ «Укрпошта» із зазначенням індексу;
  • або оформити своє звернення  рекомендованим листом  з вкладенням заяви відповідної форми щодо бажання переведення виплат пенсії через поштове відділення , копії паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду (завірені відповідно в селищній раді або ОТГ) за адресою: 14005, вул. П’ятницька, 83-А , м.Чернігів, Головне Управління ПФУ в Чернігівській області. 

Допомогу з оформлення заяви можна отримати в будь-якому поштовому відділенні області, в тому числі і пересувному.

Матеріал надано Чернігівською філією Укрпошти

Інші новини:


Що віщує Кассандра Молодіжному театрові?

Молодіжний театр розпочав свій 37-й театральний сезон. І ось прем’єра. «Кассандра» за твором Лесі Українки. До речі, авторці цього року 150 літ із дня народження.

2021-09-21 08:27