Чуми — не виявлено. Випадки сказу — зведені до мінімуму

2020-03-04 09:34

Чернігівщина стала однією з небагатьох областей, де протягом 2019 року не зареєстровано жодного випадку захворювання на африканську чуму свиней. Завдяки чому не було ніяких перешкод у питанні експортно-імпортних операцій для виробників та реалізаторів сільськогосподарської продукції. Докорінно змінилася й ситуація зі сказом. Кількість тварин, що захворіли на сказ, значно зменшилася: у 2019-му таких випадків зареєстровано менше на 77 у порівнянні з попереднім 2018 роком.  

Таких позитивних результатів вдалося досягти завдяки ефективності профілактичної роботи. У минулому році спеціалісти державної служби ветеринарної медицини області провели 11 мільйонів щеплень, понад 470 тисяч лікувально-профілактичних обробок тварин, 1,2 мільйона діагностичних досліджень, зареєстрували 1449 потужностей операторів ринку. Про ці та інші результати роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розповів його керівник Юрій Павлішен

У 2019 році було зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. Внаслідок цього постраждало 49 осіб, з яких 33 — діти. «Основна причина — порушення правил особистої гігієни працівниками їдальні. Виявлені порушення гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів, порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у закладі», — зазначив Юрій Павлішен. На щастя, фахівці Держпродспоживслужби швидко відреагували на спалах небезпечної хвороби. І винних притягли до відповідальності. Був накладений штраф у розмірі 41 730 гривень.

Фахівці управління також взяли участь у розслідуванні 10 випадків захворювання на ботулізм, що сталися в Козелецькому, Ріпкинському та Чернігівському районах. У всіх випадках люди захворіли через вживання рибної продукції власного виробництва, що була виготовлена в домашніх умовах з порушеннями технологічного процесу. Із 13 хворих одна людина померла. 

За минулий рік фахівці служби провели 1808 перевірок, з яких 1477 — планові, а 331 — позапланову.  

— За результатами перевірок у даній сфері штрафні санкції застосовано до 10 суб’єктів господарювання на загальну суму понад 367 тисяч гривень. Було прийнято 5 рішень про тимчасове припинення обігу харчових продуктів. Видано більше 600 приписів, і окремо по ветеринарній медицині було притягнуто до відповідальності 18 осіб за порушення законодавства про ветеринарну медицину. А в результаті перевірок інспекторами агропродовольчих ринків не допущено до реалізації понад 35 тисяч кг  продукції тваринного і рослинного походження. Зокрема, більше 22 тисяч кг м’яса та м’ясопродуктів, понад 3 тисяч кг молока та молокопродуктів, 894 кг рослинницької продукції. З них понад 28 тисяч кг неякісної та небезпечної продукції тваринного і рослинного походження утилізовано, — прозвітував Юрій Павлішен.

Щодо діяльності у сфері здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, ринкового та метрологічного нагляду. Управлінням захисту споживачів протягом 2019 року проведено 200 перевірок у сфері контролю торгівлі, робіт та послуг, 55 планових перевірок характеристик продукції — у сфері ринкового нагляду, 43 планові перевірки — у сфері метрологічного нагляду. Протягом року до Управління захисту споживачів звернувся 941 споживач. Після розгляду чисельних звернень споживачам повернули понад 135 із половиною тисяч гривень.

За словами керівника Головного управління Держпродспоживслужби, у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін торік було проведено 22 планові та 6 позапланових перевірок. У результаті чого споживачам повернули необґрунтовано отриманої виручки більше ніж 1,6 мільйона гривень. 

Протягом 2019 року опрацьовано 396 звітів по аптечних закладах міста і області, що беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки». За наданими звітами здійснена перевірка інформації щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних цін, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торговельних надбавок на ліки, які увійшли до програми реімбурсації. 

Проаналізувавши діяльність різних підрозділів служби за минулий рік, зокрема у сферах карантину та захисту рослин, насінництва і розсадництва, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, ринкового та метрологічного нагляду, Юрій Павлішен відзначив, що торік фахівці Головного управління і структурних підрозділів Держпродспоживслужби здійснили значний обсяг робіт по забезпеченню епізоотичного благополуччя і безпечності харчових продуктів. Фахівці проводили роз’яснювальну роботу у закладах освіти, громадського харчування, спілкувалися з мешканцями населених пунктів області, в тому числі у сільській місцевості.

Валентина НАУМЕНКО
Фото надане Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13