Недобудоване «Дворянське зібрання» на Валу все-таки знесуть?

2020-03-03 08:57

Адже те, в якому нині жахливому стані цей довгобуд — викликає справедливий гнів мешканців Чернігова. І справа не лише в обмальованих напівзруйнованих стінах; в іржавій арматурі, що стирчить як із споруди, так і з землі; не в кількох групах бомжів, що там живуть, а також і великої зграї безпритульних собак. Навіть не в тому, що там іноді проводять «вечорниці» міські наркозалежні. І не в тому, що туристи далеко не в захваті від цього видовища. А в тому, що  охорони немає й багато дітлахів та  підлітків часто-густо проводять там своє дозвілля. І це дуже небезпечно для їхнього життя та здоров’я! Хоча, свого часу, ідея цього будівництва була дуже гарною та актуальною.

Історія довгобуду на Валу бере початок 2004 року, коли сесія міськради надала в оренду приватному підприємству «Айва» пів гектара землі на Валу для будівництва п’ятизіркового (це три зірки за світовою системою оцінювання) туристичного  готелю, який був би майже ідентичним справжньому царському «Дворянському зібранню». Зауважу, на той час іще жодного тризіркового готелю на території Чернігова не було — а туризм потихеньку почав відновлюватися. І відсутність хоча би одного готелю такого класу — його доволі суттєво гальмувала.

Фактично роботи розпочалися 2007-го, тривали вони чотири роки, а потім зупинилися через фінансову неспроможність інвестора. Крім того, хтось із місцевих (а може, й немісцевих) бізнесменів розпочав інформаційну війну проти цього будівництва. Так уже сталося, що згодом цю недобудову перепродали іншій фірмі, але від того нікому легше не стало — будівництвом більше ніхто не займався. Охороні недобудови перестали платити. Паркан навкруги ламали в різних місцях мало не щодня, а найбільш «ласі» для продажу будматеріали  крали з вечора до ранку.

Врешті-решт,  2017-го міськрада почала судитися з інвестором, аби демонтувати довгобуд. Адже якимось чином зв’язатися з ним було неможливо — номери телефону, вказані у єдиному реєстрі фізичних та юридичних осіб, були недійсними, або з тих, що не обслуговуються. 

Не мені вам розповідати, як у нас працює судова система — справи в  господарських судах тягнуться роками. Іноді десятиліттями. Вже кілька останніх років міські чиновники інформували нас про те, що от-от — і місто отримає рішення суду та  нарешті закриє це питання. І щоразу наступала на одні й ті ж самі граблі — не з нашим щастям! 

Остаточне рішення на користь Чернігова суд ухвалив лише у лютому поточного року. Зауважимо, це рішення вже вступило в законну силу та не призупиняється у разі його оскарження до суду касаційної інстанції. Недобудова на Валу має бути знесеною! І це мав би зробити забудовник (компанія «Айва»). Але у неї, як кажуть у народі, — «фінанси співають романси»! На балансі немає ані грошей, ані майна, яке би можна було стягнути як компенсацію. 

Тому міськрада проситиме судових виконавців домогтися виконання Постанови суду в максимально швидкі терміни. Тим більше, що представники мерії вже забрали всю документацію, яка розроблялася на замовлення виконавчої служби Міністерства юстиції зі знесення цього об’єкта. Крім того влада Чернігова готова фінансово (інакше чекати можна ще декілька років) допомогти власникам недобудови виконати рішення суду. Вже найближчим часом міське управління ЖКГ (після того, як відповідне чисто технічне рішення ухвалять наші депутати на черговій сесії) проведе відповідний тендер  на суму, що буде договірною, та укладе договір на знесення з підрядною організацією. Це точно коштуватиме кілька мільйонів гривень. Роботи з демонтажу «Дворянського зібрання» на Валу можуть розпочати вже у травні. Орієнтовно роботи триватимуть від 3-х до 6-ти місяців. Всі зовнішні конструкції планують розібрати до Дня міста – 21 вересня.

Що буде замість недобудови на Валу? Поки що невідомо. Хоча містом уже поширюються чутки, що там споруджуватимуться багатоповерхівка, музей, ресторан тощо. Розмови про це, на думку влади, — безпідставні. Найкраще, що зараз може зробити місто — просто демонтувати недобудову. І зробити там гарний газон, оригінальну клумбу чи інший об‘єкт благоустрою.
Ну, а в якійсь віддаленій перспективі — все можливо. Адже місце там дуже гарне. А поки що головне — швидше демонтувати будівлю, що несе в собі небезпеку.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42