Прем’єр-міністр України ознайомився із лісопромисловим комплексом Чернігівщини

2020-02-27 11:02

20 лютого на Придесенні з робочою поїздкою перебував Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Головною метою відвідування очільником Уряду Чернігівщини стало знайомство із ситуацією, що склалась у сфері лісового господарства області, станом справ у галузі обігу деревини, переробки та виробництва лісопродукції.

Візит Прем’єр-міністра України розпочався із відвідування Козельця. Олексій Гончарук разом із головою обласної ради Ігорем Вдовенком, очільником облдержадміністрації Андрієм Прокопенком вклонилися пам’яті Героїв Небесної сотні та воїнів, які загинули під час військового протистояння на сході України, хвилиною мовчання вшанували полеглих у боротьбі за незалежність нашої держави.

Після цього очільник Уряду ознайомився із діяльністю ДП «Остерське лісове господарство». Олексій Гончарук разом із керівництвом області оглянули потужності лісопромислового комплексу. На базі однієї з ділянок Горбачівського лісництва ознайомились із функціонуванням системи електронного обліку деревини та випробували на практиці процес чіпування дерев.

Цього ж дня під головуванням Прем’єр-міністра України відбулася нарада з керівниками лісогосподарських підприємств області з приводу протидії незаконній вирубці лісів. Про стан реалізації заходів з удосконалення функціонування лісової галузі України розповів голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький, який зазначив, що серед основних заходів важливим є запровадження системи електронного обліку деревини, яке нині перебуває на завершальному етапі. Ця ініціатива забезпечить прозорість у лісовій галузі, зменшення тіньового обігу деревини, підвищення відповідальності за порушення у сфері лісового господарства, доступ громадян до інформації, що стосується стану довкілля, та посилить відповідальність за порушення у сфері лісового господарства й обігу деревини. Андрій Прокопенко поінформував присутніх про запровадження електронного обліку деревини на лісозаготівельних підприємствах області. За словами голови ОДА, станом на 1 січня цього року електронний облік лісу в області працював лише на 17 лісогосподарських підприємствах. А на сьогодні електронний облік деревини  впроваджений на 38 підприємствах, у тому числі в 17 комунальних підприємствах КП «Чернігівоблагроліс», 12 державних лісгоспах, військовому лісгоспі, 2 комунальних підприємствах районних рад та 6 приватних підприємствах. У свою чергу начальник Головного управління національної поліції у Чернігівській області озвучив інформацію про вжиті правоохоронцями заходи з протидії незаконному обігу деревини на території Чернігівщини.

Також розглядалися питання необхідності та законності санітарних рубок, проведення інвентаризації лісів, придбання бірок для маркування деревини, порушувалося проблемне питання обліку лісосмуг. Зустріч із лісокористувачами продовжилася у форматі діалогу з подальшими практичними рішеннями.

На прес-конференції, підбиваючи підсумки, Прем’єр-міністр повідомив, що доручив Державному агентству лісових ресурсів України провести в області аудит лісогосподарських підприємств, після чого будуть прийняті кадрові рішення.

Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53