Юрій Король потрапив у туризм «випадково» й затримався на 12 років

2020-02-26 10:22

Уже кілька років у нашій області проходить конкурс «Чернігівщина туристична». Серед номінацій є й така – «Фахівець туристичного супроводу», і за підсумками 2019-го переможцем у ній визнаний Юрій Король – гід-перекладач Черніговом та областю. За словами самого Юрія, він не планував затримуватися в цій сфері, точніше, тоді ще не розумів, не відчував, чи це його справа. 12 років тому «випадково» побачив оголошення про вакансію на посаду менеджера з туризму-гіда та вирішив спробувати. «Поступово мене затягло в цю сферу, і щось змінювати поки що не збираюся», – розповідає він нашим читачам. 21 лютого Юрій та його колеги відзначатимуть своє професійне свято. Ми зустрілися з чоловіком, аби розпитати про особливості цієї справи.

– Юрію, що вам найбільше подобається в цій роботі?

– Це, звичайно, зустрічі з новими людьми, що постійно приносить масу нових вражень, емоцій і цікавого спілкування.

– А які складнощі з цим пов’язані?

– Як правило, я працюю не просто гідом, а пропоную тури  містом та областю на день чи навіть декілька. Тому постійно треба думати наперед й прораховувати найкращі варіанти: де поселити гостей, чим нагодувати, як доїхати, а потім все це синхронізувати в часі і «вписатися» в бюджет.

– Цікаво, хто зараз найчастіше приїздить до Чернігова? 

– Останнім часом спостерігається тенденція, що це невеликі групи (родина чи дружня компанія з 4-6 чоловік). Якщо говорити про географію, то вже не один рік поспіль Київ у лідерах, хоча й інші регіони не пасуть задніх. Збільшується кількість туристів із Харкова, Одеси, Сум, Запоріжжя, Полтави. Зростає зацікавлення гостей із Західної України до Чернігівщини.

А що, на твою думку, найбільше приваблює людей?

– Наш обласний центр із кожним роком стає все більш комфортним для туристів, історія Чернігівщини дуже багата й відома всім ще зі шкільних років. До того ж приваблює чудова природа та свіже повітря, можливість відпочити на водоймах, у лісі. І все це – за прийнятними для середньостатистичного туриста цінами.

Що ще варто було б зробити в туристичній сфері?

– Завжди казав і буду казати, що непотрібно вигадувати щороку тисячу нових маршрутів. Варто довести до ладу все, що маємо зараз, аби не втратити це остаточно. В першу чергу йдеться про реконструкцію та охорону пам’яток історії. По-друге, це розвиток інфраструктури нашого обласного центру та районних. По-третє, організація нормального й доступного транспортного сполучення з іншими регіонами України, особливо залізничного. Решту речей відрегулює ринок, воно само собою підтягнеться.

– Юрію, можливо, згадаєте якісь кумедні випадки, пов’язані з вашою роботою?

– Часто буває так, що зустрічаєш групу в столиці і везеш у Чернігів, а по дорозі розказуєш історію нашого краю. Коли це збірна група, то завжди є список і ти перевіряєш всіх поіменно. А коли корпоративне замовлення, як правило, люди знають одне одного, і коли всі зібралися, директор «дає відмалку» стартувати. Так от, якось чекаємо колектив на станції метро «Лісова». Підходить мужик і питає:

– Чернігів?

– Так! – кажу я. 

Він заходить до автобуса і сідає. За декілька хвилин ми стартуємо, я всю дорогу розповідаю, яка чудова та стародавня Чернігівщина. І от уже перед самісіньким Черніговом оголошую розпорядок нашого дня, кажу, що спочатку буде екскурсія по Валу, потім обід і т.д. І раптом лунає голос цього мужика з гальорки:

– Яка ще екскурсія? Куди я потрапив?

– А Ви куди взагалі їхали? – перепитую я.

– У Чернігів. Це хіба не маршрутка? 

– Та взагалі-то «корпоратив», екскурсія… А вас останні 100 км не дивувало, що я постійно щось розказую про історію?!

– Ні, я подумав, що це такий новий сервіс. До Європи ж рухаємося!

– А це ідея! Треба починати «продавати» туристичні послуги вже в автобусі! До речі, які туристичні тренди цього року ви прогнозуєте?

– Як на мене, ще зарано говорити про тренди. Туристичний сезон поки що в стані зимового анабіозу. Травень-червень покажуть більш конкретні результати. Але якщо брати до уваги попередні бронювання від постійних замовників, то в лідерах, як завжди, Чернігів, Батурин, Качанівка і Тростянець.

Вікторія СИДОРОВА
Фото з архіву співрозмовника

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13