Молодіжна виставка

2020-02-25 10:54

Чернігівська обласна організація Національної спілки художників України презентувала колективну виставку молодих чернігівських митців. У виставковій залі Спілки представлені твори 16 авторів. Неординарних, креативних людей, які інакше бачать світ і постійно шукають нові форми мистецтва. Живопис, графіка, ассамбляж, скульптура, кераміка. Всі роботи індивідуальні і сповнені власним філософським змістом.

Дехто з учасників експозиції вже знайомий чернігівським поціновувачам мистецтва. Дмитро Зуганов, Сергій Тонканов, Олена Загребіна, Роман Ткачов, Марія Рибіна-Ткач неодноразово брали участь у різних виставках, організованих Спілкою. Деякі імена на виставці були відкриті вперше.

— Для того, щоб Спілка не зупинялася на досягнутому і розвивалася далі, ми залучаємо молодих художників Чернігова та області до участі в різних виставках. Працюємо також із дітьми, які навчаються у художніх школах і студіях. Цього року вчетверте будемо проводити експозиції за їх участю. Звісно, що не всі з них у подальшому стають професійними художниками, але талановитих ми спонукаємо до подальшого навчання. І сподіваємося, що колись вони приєднаються до нас.

На цій молодіжній виставці жоден із представлених авторів не є членом Національної спілки художників України. У них нема спеціальної художньої освіти. Тому поки що ці люди вважаються художниками-аматорами. Нині потік творчої молоді уповільнився, тому ми вирішили самі знайти їх і запросити у свою виставкову залу. Щоб визначити, з ким із них і в якому напрямку можна працювати в подальшому. Серед авторів ми вже побачили трьох молодих людей, які не мають спеціальної художньої освіти, але пройшли цілий цикл підготовок у різних студіях для того, щоб у подальшому стати професійними митцями. Це дійсно талановита молодь, — каже Віталій Василевський, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки художників України.

Кураторка молодіжної виставки і член Національної спілки художників України Олена Саченко розповіла, що твори для виставки відбирала спеціальна комісія. Це мали бути авторські роботи з оригінальними ідеями. Про стилі непрофесійних художників говорити зарано, але у декого вже вимальовується свій власний стиль. Сучасна молодь працює в різних жанрах: реалістичному, поп-арті, наближеному до сюрреалізму. На виставці були представлені цікаві асамбляжі, інсталяції. Дуже оригінальна і професійна графіка окремих авторів.

— Виставка організована з метою побачити творчий потенціал Чернігова серед художників непрофесіоналів, які не мають спеціальної художньої освіти. Адже серед таких людей дуже часто зустрічаються неординарні і талановиті митці. Ми маємо певний досвід і надбання в цьому напрямку, бо за останні кілька років до спілки вступили три молодих художники, які не мають професійної освіти, але дуже талановиті. Вони продовжують свій професійний ріст разом із нами. Це — живописець Роман Найдьон, живописець і графіст Євген Шаповалов, графіст і чудовий аквареліст Юрій Присяжний, — говорить Олена Саченко. 

Серед нових учасників куратор виставки відзначила оригінальну графіку Дар’ї Пастревич, живопис Андрія Сергєєва, талановиту кераміку Марини Гандиш, Ганни Макеєвої та Марії Рибіної-Ткач. До речі, Марія і раніше брала активну участь у виставках Спілки, але як аквареліст.

Молодіжна виставка дає можливість не лише дізнатися думку професіоналів про свої роботи, отримати від них настанови і потім вчитися у них майстерності. А й оцінити свої роботи поза майстернею. Оцінити свій потенціал, рівень умінь. Картини молодих митців експонуватимуться у виставковій залі Спілки до 1 березня. Вхід вільний.

Валентина НАУМЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21