Цього потребують наші багатоповерхівки

2020-02-25 10:01

З кожним опалювальним сезоном ми на своїх власних гаманцях упевнюємося в необхідності зростання ефективності використання енергоносіїв. Тобто утеплення наших будинків. Зрозуміло, що в цьому питанні ми на десятиріччя відстаємо від усіх європейським країн, але куди нам до них, коли й досі фінанси нашої держави «співають романси». 

Але й чекати, коли в бюджетах усіх рівнів з’являться необхідні кошти на більш сучасні кроки в цьому напрямку, якими нині переймається Європа, — теж не варто. Адже більшість населення країни щомісяця зо страхом очікує нових платіжок зі збільшеною вартістю наданих послуг з постачання тепла, гарячої води, електроенергії та газу. Нині уряд терміново розробляє програму з приводу ефективності використання енергії на житлових площах. Як до цього готується міська влада Чернігова ? Ми хочемо стати першим містом, яке долучиться до цієї програми!

Нещодавно міський голова Чернігова Владислав Атрошенко озвучив керівникам структурних підрозділів та комунальних підприємств головне завдання на 2020 рік. Його зміст полягає у тому, щоб утеплити принаймні 100 житлових будівель. Таке завдання пов’язане з упровадженням нового проекту, до якого будуть залучені десять міст України, де планується утеплення будинків. Проєкт фінансуватиметься новоствореною державною програмою ефективності використання енергії на житлових площах. У результаті очікується значна економія як енергетичних так і фінансових ресурсів, зменшення витрат на комуналку та вдосконалення житлового фонду. Ще одна перевага проєкту — можливість відкриття додаткових робочих місць у місті.

Крім того міський голова повідомив про наміри першими в Україні діяти за даною програмою. Для досягнення цієї мети закликав починати діяти вже зараз — перш за все потрібно провести термо-дослідження будівель. Другим кроком мають бути пошук і затвердження можливих джерел для фінансування, а згодом– і оголошення тендеру на роботи. Разом із цим Владислав Атрошенко повідомив про важливість підписання меморандуму стосовно програми і пошук державного банку для підписання кредитної угоди.

Для швидшого перебігу подій  детальним вивченням програми наразі займається фінансове управління міськради. Тим часом структурні підрозділи розроблятимуть план проведення усіх процедур, пов’язаних із утепленням будівель. Наприклад, встановити термін дії проєкту, провести відповідні обрахунки для визначення потрібної кількості бригад, матеріалів та, відповідно, коштів. Для прикладу — на один будинок у дев’ять поверхів із двома під’їздами потрібно найняти близько 50 ремонтних бригад,у кожній із яких буде приблизно 6 працівників.Термін робіт у такому будинку — приблизно півтора місяця. 
Також Владислав Атрошенко повідомив про те, що утепленню будуть підлягати багатоповерхівки  на території комунального підприємства «Новозаводське».

Як висловився Владислав Атрошенко: «Для мене аргумент — це слово прем’єр-міністра. Для мене аргумент — закладені 2,6 чи 2,7 мільярда гривень в державний бюджет в напрямку енергоефективності. На мій погляд, коли прем’єр-міністр доповідає президентові та  каже, що це один із пріоритетів урядової політики, і він не може не бути відпрацьованим і тому нам треба бути готовими, щоб освоїти ці кошти. У той же час, якщо новостворений державний Фонд енергоефективності запланував кошти не до цієї програми — значить, ми зменшимо кількість будинків. Але утепляти багатоповерхівки всеодно будемо».

Нагадаємо, наразі у Чернігові діє програма підтримки ОСББ. Для того, щоби спростити механізм участі об’єднань співвласників багатоповерхових будинків у цій державній програмі, виконавчий комітет міської ради уже погодив зміни та доповнення до діючого документу. Їх розглядають 30 січня на сесії міської ради. Згідно з рішенням виконкому, провадження заходів з енергоефективності покладається на комунальне підприємство «Новозаводське», відповідно до укладених з ОСББ договорами.

Проєктом рішення також пропонується збільшити обсяг фінансування за програмою — на 7,8 мільйона гривень. Таким чином, загальний обсяг коштів міського бюджету, необхідних для реалізації програми, становитиме більше 36 мільйонів.

Зауважу, останніми роками кілька громадських організацій Чернігова переймалися цією темою, отримували відповідні гранти та кваліфіковані поради від фахівців із країн Балтії. Як на мене, нашим чиновникам варто було б ознайомитися з їхнім досвідом, не витрачаючи кошти міської скарбниці на відрядження. Вся необхідна методологія є в місті. Варто  тільки її знайти й використати.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55