Коли в області стартує туристичний сезон?

2020-02-21 13:20

Про завдання на 2020-й рік у сфері розвитку туризму, які ставить перед собою Департамент культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, ведемо розмову з заступником директора Департаменту, начальником управління туризму та охорони культурної спадщини Павлом Веселовим.

Ролики про Чернігівщину в Інтернеті та на великих екранах

— Обласна програма розвитку туризму була прийнята у 2012 році, і термін її дії збігає у 2020-му. Тому зараз ми плануємо зібрати робочу групу з представників туристичної сфери та громадськості для підготовки та розробки проєкту нової програми на 2021-2027 роки. Готуємося наприкінці року запропонувати її на розгляд депутатів обласної ради та затвердити, — повідомив, зокрема, Павло Олександрович.

— Гадаю, нашим читачам буде цікаво довідатися про певні результати. Що вдалося зробити?

— Про заключні підсумки реалізації цієї програми ми поспілкуємось, напевно, окремо, ближче до кінця року, тому що у нас багато важливих завдань, які ми плануємо реалізувати у 2020 році. Зокрема, плануємо продовжити роботу з формування брендбуку Чернігівщини, а саме створити проморолики про туристичний потенціал нашої області.

— Цікава й потрібна справа! На якому вона етапі?

— Щоб розпочати цю роботу, ми повинні спочатку визначитися з кошторисом і зрозуміти, скільки можемо витратити саме цього року. Після цього буде оголошений конкурс, прописане технічне завдання. Ми прагнемо, щоб ці ролики мали різне тематичне спрямування: подієвий туризм, гастротуризм, пізнавальний тощо. Будемо шукати потенційних партнерів – компанії, які зможуть це зробити достойно, бо нам потрібна належна якість.

— Створити ролики – це півсправи, а що з ними робити далі?

— Будемо розміщувати в ЗМІ – обласних і всеукраїнських, домовлятися про показ в ефірі. Також проведемо перемовини з великими торговельними центрами, аби демонстрували ці ролики на екрані, є намір домовитися з мережею кінотеатрів. З допомогою профільного міністерства хочемо вийти на адміністрацію вокзалів, аеропортів, а також домовитися, аби ролики про Чернігівщину туристичну демонстрували під час міжнародних форумів, виставок. Наш Департамент був ініціатором створення обласного сайту – «Чернігівщина туристична», який в найближчий перспективі стане основним туристичним порталом області. Нещодавно ми створили ще й туристичний ютубканал. Плануємо розміщувати матеріали, що стосуються Чернігівщини та пов›язані з туризмом. Це інформація не лише про музеї та заповідники, а й про готелі, туристичні садиби, цікаві маршрути. Це має бути саме той майданчик, що представляє всі об’єкти, цікаві туристам. Нагадаю читачам, що сайт «Чернігівщина туристична» має також свою сторінку на ФБ та планує вийти в інстаграм.

Туристично-інформаційний центр акумулює ідеї

— Ще один з напрямків роботи нашого управління в цьому році – створення єдиної бази туристичних об’єктів області. Що я маю на увазі? На одному із засідань нашого уряду прозвучало завдання створити регіональні туристичні центри, а також єдиний туристичний портал України. Тож ми вже працюємо в цьому напрямі. Щодо єдиної бази об’єктів, вона вже розміщена на сайті, але потребує постійного оновлення, чим ми також займаємося. Вивчаємо, що нового з’явилося в області, які комплекси, екскурсоводи, садиби, маршрути, музеї та ін. 

— А чим живе обласний Туристично-інформаційний центр?

— Зараз наш регіональний ТІЦ готує грантові заявки. Один з проєктів передбачає створення туристичного хабу області. Це той аналітично-організаційний центр, що працюватиме в напрямі промоції регіону, вивчатиме тенденції туристичного ринку та, можливо, надаватиме послуги з екскурсійного обслуговування.

Звісно, будемо продовжувати видавничу роботу, готувати та друкувати інформаційно-поліграфічну продукцію про туристично-рекреаційний потенціал Чернігівщини. Будемо представляти потенціал нашої області на туристичних виставках як в Україні, так і за кордоном. Плануємо посилити співпрацю з сусідніми регіонами – такими, як Гомельська область Білорусі, Полтавська та Сумська області, щоб забезпечити динаміку візитів.

До речі, наші екскурсоводи вже розробили та проводять спільні туристичні маршрути, зокрема: Батурин-Глухів, Новгород-Сіверський-Путивль та ін. Хочемо приділити цьому аспекту більше уваги.

У фокусі – туристична навігація та інфраструктура

— Також важливий елемент нашої роботи – туристична інфраструктура. На жаль, не на все ми можемо вплинути, маємо доволі обмежені можливості. Зокрема, не ремонтуємо дороги, але вивчаємо стан під’їзних шляхів, які ведуть до основних туристичних об’єктів, визначаємо, ця чи інша ділянка потребує ремонту. Цю інформацію узагальнюємо та передаємо до ОДА, до служби автомобільних доріг області. Маємо надію, наші аргументи враховують.

Також моніторимо інформацію про необхідність встановлення дороговказів до туристичних об’єктів. Тут також потрібна допомога органів місцевого самоврядування, керівництва об’єднаних громад, а також наших колег з обласних управлінь, зокрема, управління капітального будівництва. Сподіваюся, цього року нам вдасться встановити ще більше дороговказів. Торік встановили 6 і незабаром будуть встановлені ще два. До речі, закликаю голів ОТГ, якщо вони знають про необхідність встановлення таких знаків, звертайтеся до нас, будемо спільно працювати. Власники великих готельних комплексів, звісно, своїми силами вже проводять цю роботу, а ми хочемо допомогти тим, у кого ресурси дещо обмежені. Втім, наш пріоритет – дороговкази до пам’яток архітектури, історії, музеїв.

Ще один важливий момент, на якому я хочу акцентувати увагу – відновлення пам’яток. Зокрема, під час урочистого зібрання Чернігівського земляцтва в Києві голова Чернігівської ОДА А. Прокопенко зазначив, що розробляється програма з відновлення Георгіївського храму в Седневі. Ця унікальна пам’ятка потребує ремонту. Але таких об’єктів в області багато. До переліку об’єктів, які потребують першочергової уваги, треба додати ще й Покорщину в Козельці, Тріумфальну арку в Новгороді-Сіверському, дивовижний палац у Вишеньках. Маємо надію, що депутати обласної ради підтримають цю програму. 

Як «Беремицьке» просуває Чернігівщину

— І наостанок хочу запитати про умовний старт туристичного сезону на Чернігівщині. Зрозуміло, що він не припиняється, але ця символічна подія привертає увагу ЗМІ та громадськості. Тож чи плануєте проводити якісь заходи?

— Цього року ініціативу проявила адміністрація парку природи «Беремицьке», що в Козелецькому районі. Вони запропонували і ми, звісно, підтримали ідею 18 березня провести міжнародну конференцію з розвитку туризму, під загальною назвою «Історично – культурна спадщина як ресурс туристичної привабливості регіону: досвід, практики, інновації». На заході будуть розглядатися і питання ревайлдинку (відновлення) територій, і нові туристичні атракції та пропозиції 2020, нові екскурсійні маршрути тощо. «Беремицьке» запросить до себе в гості представників столичних туристичних компаній. Ми запросимо колег із Гомельської області та представників турфірм, які займаються організацією внутрішнього туризму, з прикордонних з Чернігівщиною областей: Сумської, Полтавської та інших. Тож користь від такої співпраці для нашої області очевидна. А взагалі подібні промотури плануємо проводити щороку і щоразу в нових цікавих місцях Чернігівщини. А так званий «старт» активного туристичного сезону робити щороку в різних містах та селищах Чернігівщини. 

Вікторія СИДОРОВА
Фото з архіву респондента

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42