«Буревісник» закохує у волейбол

2020-02-21 11:48

Чотирнадцятого лютого у спортзалі НУ «Чернігівського колегіуму» пройшов матч 11-го туру чоловічої волейбольної Суперліги, в якому місцевий «Буревісник-ШВСМ» приймав хмельницький «Новатор».

Не дивлячись на те, що команди знаходилися на сусідніх місцях у таблиці (чернігівці на сьомому, а гості на останньому – восьмому), явним фаворитом протистояння вважався «Буревісник», й не тільки тому, що чернігівці тижнем раніше вийшли у «Фінал Чотирьох» національного кубку, здолавши на шляху двох грандів українського волейболу – «Серце Поділля» та «Барком Кажанів». Вся справа у тому, що «Новатор» у цьому сезоні не тільки програв усі 20 матчів, але й не виграв жодної партії у жодної команди елітного дивізіону.

Бенефіс Камінського

Тим не менш головний тренер чернігівців Володимир Борисенко обрав той самий стартовий склад, який здобував путівку у «Фінал Чотирьох» у кубку. На початку гри у чернігівців впевнено працював блок та додавав надійності один з кращих подаючих ліги – Дмитро Шаповал, що й обумовило перевагу господарів: 6-2.

Втім, ключовим у сеті став момент за рахунку 7-3 – саме тоді на подачі з’явився діагональний чернігівців Павло Камінський, який й вирішив долю партії: 15 подач поспіль, з яких 7 – ейси.

А за рахунку 21-4 (лише тоді Павло потрапив в аут), боротьби вже не вийшло: 25-6 у сеті та 1-0 у матчі.

Гонитва за «Локо»

Друга партія була більш напруженою за рахунком, проте за грою все одне здавалося, що у чернігівців є запас міцності. Ближче до кінця партії тренери «Буревісника» наважилися на подвійну заміну: Олега Ларко та Дмитра Шаповала замінили Денис Карпенко та Дмитро Прищепа. Й якщо Карпенко – це постійний гравець ротації, то Прищепу, який у двох попередніх сезонах був одним з основних центральних блокуючих команди, у 2019/20 волейбольному році автор цих рядків ще не бачив на майданчику.

Цього сезону я беру участь в іграх, ходжу на роботу – тому буваю не на всіх тренуваннях, – розповість про те, чому вболівальники рідко бачать його на майданчику, Дмитро Прищепа.

Своє повернення на майданчик Прищепа відразу відзначив виграним м’ячем: 20-15 на користь «Буревісника». Втім, на подачі Максима Ткача гості упритул наблизилися у рахунку: 20-19. Однак, Олександр Лук’янець не дозволив «Новатору» наздогнати чернігівців: точна атака та вдала серія подач догравальника дозволили господарям виграти й другій сет: 25-19 та 2-0 у матчі.

Третя партія почалася з ривка «Буревісника» на подачі Дениса Копича: 8-0. Й хоча потім гості дещо виправили ситуацію, реальної боротьби не вийшло: 25-15 у сеті та 3-0 у матчі – впевнена перемога чернігівців.

Чернігівці – потужна команда, яка майже не припускалася помилок та не надала жодних шансів нашому колективу. Мої гравці вперше зібралися у такому складі, й відповідно, не змогли налагодити командну взаємодію – звідси й результат, – пояснить причини поразки головний тренер «Новатора» Роман Ковальчук.

В другому матчі цих суперників «Буревісник» знову переміг: 3-0 (25-21, 25-18, 25-23). Це дозволило команді Володимира Борисенка піднятися на 6 місце у таблиці: «Буревісник» та харківський «Локомотив» тепер мають по 6 перемог у активі, але чернігівці перегнали харків’ян, бо набрали на чотири очки більше.

А ось інший чернігівський клуб – НУЧК невдало провів другий тур жіночої Першої ліги. В Черкасах команда Сергія Дуденка з однаковим рахунком 0-3 поступилася «Радіусу-СДЮСШОР № 2», НУФВСУ та «ФОГТЛАНДу». Таким чином, перед заключним 3 туром регулярного чемпіонату, чернігівки посідають останнє 8 місце у групі «А».

Футбольна «Десна» завершає підготовку до весняного сезону. На зборах у Туреччині підлеглі Олександра Рябоконя переграли датський «Віборг»: 2-0 (Калітвінцев, 44, Філіппов, 72), латвійську «Валь-мієру»: 1-0 (Гуцуляк, 61), білоруський «Вітебськ»: 4-0 (Мостовий, 27, Тотовицький, 31, Фаворов, 72, 90) та китайський «Чжецзян Грінтаун»: 3-2 (Єрмаков, 44, 89, Будківський, 79). До того ж команду покинув захисник Віталій Приндета, який продовжить кар’єру у луцькій «Волині». А вже 23 лютого о 17-00 деснянці у гостях протистоятимуть діючим чемпіонам – донецькому «Шахтарю» у матчі 19-го туру УПЛ.

На чемпіонаті світу з біатлону, що пройшов в італійському Антхольц-Антерсельве чернігівці Артем Прима та Сергій Семенов зайняли 24 та 41 місця у гонці переслідування. У спринті Прима став 25-м, Семенов – 42-м. А у змішаній естафеті українська збірна, за яку разом з чернігівцем Примою виступали Юлія Джима, Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина, посіла п’яту сходинку.