«Качанівський палац – один із туристичних магнітів Чернігівщини»

2020-02-21 11:35

14 лютого голова ОДА Андрій Прокопенко здійснив робочу поїздку на Ічнянщину. Зокрема відвідав унікальний палацовий комплекс у Качанівці.

Палац, поява якого датується 1770-ми роками, був заснований графом Петром Рум’янцевим-Задунайським. Нині Качанівський парк — один із найбільших  у Європі пейзажних садів. Його площа – близько 630 гектарів. 2011 року Качанівський палац увійшов до переліку 7 чудес України. 

В його стінах народжувалися справжні шедеври мистецтва. За часів, коли Качанівкою володіла родина відомих меценатів Тарновських, тут гостювали і творили відомі всьому світу митці. Саме тут Ілля Рєпін працював над картиною «Запорожці пишуть листа турецькому султану», Михайло Глінка писав оперу «Руслан і Людмила». В Качанівці бували Тарас Шевченко та Микола Гоголь…

—   На жаль, цей унікальний архітектурний ансамбль сьогодні перебуває в аварійному стані. Разом із Фондом відродження Качанівки  будемо шукати джерела фінансування для реставрації палацу. Не менш важливими є й питання інфраструктури — для залучення туристів із Києва плануємо відремонтувати відрізок дороги від траси М-03 (Київ-Харків).

Головою ОДА також підписані листи до керівників національних мобільних операторів «Київстар», «Водафон», «Лайфселл» стосовно покращення мобільного зв’язку та інтернету в туристичних магнітах Чернігівщини, зокрема Качанівці.

На засіданні ради Фонду відродження Качанівки були присутні й постійні меценати, члени ради фонду, депутати Чернігівської обласної ради  – ексголова ОДА Валерій Куліч та голова правління ПАТ «Ічнянський завод сухого молока і масла» Віктор Кияновський, котрі віддана займаються відродженням заповідника.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Фото із сайту ОДА

Інші новини:


Що віщує Кассандра Молодіжному театрові?

Молодіжний театр розпочав свій 37-й театральний сезон. І ось прем’єра. «Кассандра» за твором Лесі Українки. До речі, авторці цього року 150 літ із дня народження.

2021-09-21 08:27