28 лютого — Надзвичайний форум реального сектору економіки Чернігівщини

2020-02-21 10:27

Такий захід відбудеться 28 лютого у великій залі засідань Чернігівської обласної ради. Розпочнеться він о 10-й годині ранку й триватиме до 13-ї години. Про те, які теми там обговорюватимуться, йшлося на прес-конференції  минулого четверга, 13 лютого, в конференц-залі готелю «Рейкарц».

Під час цього заходу слово тримали представники підприємницької спільноти Чернігівщини: президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов, голова Чернігівського обласного об’єднання роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар, директорка ПРОТ ЧШФ «ЕЛЕГАНТ» Наталія Романовська, директорка громадської організації «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець, підприємець Сергій Берестовий (обласна організація роботодавців «Асоціація роботодавців Чернігівщини»), Володимир Демиденко, президент антикорупційної громадської спілки «Совість». Саме вони та названі спільноти виступають організаторами Надзвичайного форуму реального сектору економіки Чернігівщини.

На обговорення форуму будуть винесені проблемні питання державної промислової та експортної політики, що різко погіршили  бізнес-клімат в Україні. І це відчули на собі всі, хто причетний до підприємницької діяльності: особливо малий та середній бізнес, експортери тощо. Йшлося і про введення РРО, і про нестабільний курс національної валюти та вплив такої нестабільності на експорт і економіку. Мета форуму – заявити свою незгоду з кроками уряду, що погіршують умови ефективної праці реального сектору економіки, та запропонувати шляхи вирішення цих проблем.

«Відсутність прогнозованої промислової та експортної політики болісно б’є по реальному сектору економіки Чернігівщини, – зазначив президент Чернігівської РТПП Костянтин Іванов. – А я хотів би нагадати всім, що Чернігівщина – це один з усього лише двох регіонів України, котрі мають позитивне сальдо зовнішньої торгівлі. Ми з 2016 року більше експортуємо, ніж імпортуємо. Навіть із невеликим, близько 5%, приростом. І ми завжди вважали, що це гарна, ефективна, бажана модель побудови економіки нашого регіону. Та виявляється, що наші багаторічні зусилля тут, на Чернігівщині,  щоби досягти такого результату, – були марними. І їх можуть звести нанівець – позитивне сальдо в зовнішній торгівлі може бути поламане. Також зазначу, що підтримка експортерів – це наш пріоритет. Адже вони – наш авангард. Це ті люди, які можуть і здатні запропонувати й українцям, й зарубіжжю свої послуги та товари найвищого ґатунку».

Ті, хто виступав на пресконференції, також зазначили: не варто думати, що форум скликається виключно для того, аби скаржитися, що все погано.  Організатори з кожної  тези, винесеної на порядок денний, мають рішення. І в представників підприємницької спільноти Чернігівщини є розуміння, що на рівні  уряду та держави потрібно впроваджувати. До того ж вони готові формулювати ці рішення для влади.

«Ми б хотіли бачити на цьому форумі принаймні Прем’єр-міністра України, – каже голова Чернігівського обласного об’єднання роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар. – Якщо Прем’єр вважає, що такі питання стосуються безпосередньо уряду, то я думаю, що він зобов’язаний приїхати. Коли ми вважаємо, що ми одне ціле цієї держави. І, звісно, нам би хотілося бачити принаймні депутатів Верховної Ради України,  обраних за  мажоритарними округами Чернігівської області. Оскільки вони  приймають закони. А закони, вважаю, повинні прийматися ті, котрі потрібні для розвитку країни».

Костянтин Іванов у свою чергу зазначив, що ініціатори форуму в рамках заходу прагнуть прямого діалогу з владою. Адже вони хочуть, аби можновладці почули представників підприємницької спільноти Чернігівщини. Дослухалися до аргументів, запропонованих  рішень. І, врешті, прийняли такі корегування, котрі поліпшать бізнес-клімат в Україні загалом та в нашій області зокрема.

Про те, що ситуація така у всіх регіонах країни, сказав і Віктор Лазар. Та зазначив, що цей форум буде початком діалогу здорового глузду із владою. І коли не відбудеться якихось глобальних змін, то, вірогідно, влітку збереться всеукраїнський форум, куди буде запрошений і Президент. Адже бізнес не просить жодних компенсацій. Лише встановити чіткі, чесні правила гри в країні, за якими всі будуть працювати.

«Президент і уряд запрошують іноземних інвесторів приходити в Україну, – додав він. – А ми що, не інвестори? Давайте подивимося, скільки внутрішніх проєктів було реалізовано за останні 4-5 років в Чернігівській області. Можу вам сказати, щороку наша компанія, яка займається промисловим будівництвом, споруджувала 4-5 зернопереробних, сушильних комплексів в області. А взагалі, їх будувалося більше 40. На цей рік – 0. Жодного проєкту нема! Чому? Тому що бізнес не розуміє, як при цій ситуації вкладати кошти у свій розвиток. От уявіть собі, що фермер побудує зерносушильний комплекс, який коштує десь 20-25 млн гривень. І уявіть іншу ситуацію – відкрили ринок землі. Незрозуміло, залишиться у фермера ця земля чи ні. Купити він її точно не зможе. І тоді цей зерносушильний комплекс буде пам’ятником його діяльності. Оце така наразі ситуація».

Загалом же, з промов виступаючих на пресконференції було  зрозуміло, що вони серйозно налаштовані йти до самісінького краю в боротьбі за права простих підприємців, за спроможність українського виробника працювати у себе вдома  в межах законів України.

Підготував Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото надане ЧРТПП

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13