Першими йдуть кращі

2020-02-20 18:02

Пам’яті Героїв Небесної сотні

Події 18-21 лютого 2014 року стали вирішальними в історії «Євромайдану» та визначальними в історії України. Саме тоді влада Віктора Януковича спробувала «зачистити» київський Майдан від митінгувальників. Саме тоді Євромайдан та Революція гідності перемогли. Ось тільки за ту перемогу близько сотні українців, найменш байдужих та найбільш щирих, віддали свої життя. 

Втім, смерті на Євромайдані почалися раніше – 22 січня 2014 року від куль снайперів загинули українець Сергій Нігоян та громадянин Білорусі Михайло Жизневський.

Українці, які вийшли на площі з вимогою підписання асоціації з Євросоюзом та метою покращити життя в своїй країні, були розстріляні, й лише ціною власних життів та поранень зкинули владу Віктора Януковича та здобули перемогу. Тільки на 18-21 лютого загинули 82 особи (71 мітингувальник та 11 правоохоронців), ще 622 людини були поранені. 

Серед загиблих були чернігівці – 33-річний волонтер Медичної служби Василь Прохорський з села Щуча Гребля Бахмацького району (який отримав смертельне поранення 18 лютого, завантажуючи інших поранених до швидкої), 34-річний волонтер Євромайдану Андрій Мовчан  (помер від кількох кульових поранень на барикадах 20 лютого) та 54-річний Віктор Орленко з Талалаївки Ніжинського району (18 лютого на Євромайдані Віктор намагався врятувати пораненого сина й отримав кульове поранення в голову, помер Віктор Миколайович у 2015-му році у лікарні). Всі троє посмертно отримали звання Героїв України. 

На жаль, за великим рахунком, боротьба, яку розпочав Євромайдан продовжується й через 6 років. Й не тільки на сході, де у вівторок, 18 лютого, у річницю трагедії, терористи так званої ЛНР пішли у черговий наступ. Боротьба продовжується й у глибокому тилу: тільки ми, разом, зможемо зробити так, щоб жертва Героїв Небесної сотні була не марною. Варто пам’ятати про українців, які загинули у січні-лютому на Євромайдані, а потім – на сході, захищаючи свою країну. Й, напевно, краща пам’ять про Героїв Небесної сотні – це зробити Україну успішною та процвітаючою. Але це можливо тільки, якщо українці об’єднаються та, як би банально це не звучало, кожен почне з себе та сам стане трішечки менш байдужим…

20 лютого у День Героїв Небесної сотні у Чернігові пройде покладання квітів до стели Героїв Небесної сотні та молебень за загиблими. Початок заходу о 18-00.

Сєргєй КАРАСЬ
Фото з «Вікіпедії»

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13