Сергій ПАЩЕНКО: «Продаж Української землі не можна допустити»

2020-02-20 17:23

На сьогодні ключовим питанням на порядку денному залишається Закон про продаж землі. На думку депутата Сергія Пащенка та партії «Батьківщина», якщо в Україні продаватимуть землю, то можна буде ставити крапку на суверенітеті нашої держави.

— Чому не можна продавати землю?

— Тому, що такі потужні розвинуті країни, як Франція, Німеччина, США, Ізраїль, масово скуповують свої землі назад до своїх держав. А чому ми повинні продавати свою землю? Закон про розпродаж української землі, який намагається ухвалити влада, завдасть непоправної шкоди аграріям.

— Можливо, інші держави будуть створювати на цих землях нові робочі місця?

— В законі, який зараз пропонують, є ряд питань, які надважливо виділити. По-перше, в Законі про землю міжнародним банкам дозволено викуповувати землю шляхом застави, по-друге, держава не може контролювати те, що надалі будуть робити з землею. Наприклад, там прописано, що, можливо, буде зніматися верхній шар землі, а це є наші надра. Ліси, заповідники та природоохоронні зони можна буде використовувати як сільськогосподарську землю. Ми розуміємо, що монополії, які захочуть купити землю, не будуть її використовувати на благо України. Вже близько 80 мільярдів доларів виділено Ізраїлем на закупівлю української землі, щоб використовувати її для власних цілей.

Сівообіг, який потрібен для родючості, також не буде підлягати контролю з боку держави. Власникам можна буде сіяти одну й ту саму культуру, яка стане економічно вигідною для їх підприємств.

Відповідно, може скорочуватися поголів’я худоби, і, як наслідок, зменшення й молочної продукції.

— Чи є прихильники Закону про землю?

— Аналізуючи опитування, які проводяться, більшість людей проти продажу земель, яке пропонує чинна влада, і ми просимо провести референдум.

— Хто є тією ключовою силою проведення референдуму?

— На Чернігівщині проти продажу землі виступають аграрії, наша політична сила, Національний Корпус, також більшість фермерів та селян підтримують наші акції.

— Кому вигідний такий закон?

— В першу чергу, виключно міжнародним глобальним корпораціям, які мають мільярдні рахунки. Коли вони заволодіють землею, то зможуть робити з нею все що завгодно.

— Коли чекати нових акцій протесту?

— Ми будемо збирати «круглий стіл» з фермерами області та асоціаціями землевласників і готуватися до мирних акцій. Паралельно ми зі своєю командою збираємося зустрічатися з представниками політичної сили «Зе-команди», які обиралися від Чернігівщини, та просити їх підписати заперечення, що вони не будуть голосувати за закон.

До речі, більшість населення також не знає про те, що держава зобов’язана за законом кожному громадянину України по 2 га землі. У багатьох цих гектарів немає і вже може не бути після прийняття такого закону. Тому наша політична сила виступає за проведення референдуму , в результаті якого самі люди зможуть відповісти на питання, чи підтримують вони продаж землі.

— Є прошарок людей, які чомусь вважають, що продаж землі іноземцям буде вкрай вигідним фінансовим вкладенням. Звідки ця пропаганда?

— На сьогоднішній день ринкова вартість 1 га землі становить близько 1000 доларів. Це для пересічного селянина чималі кошти, бо саме влада зробила все, щоб люди жили в злиднях і були згодні продавати землю за копійки. Люди хочуть отримати гроші, щоб вижити, і не думають про можливі жахливі наслідки.

— Щодо грабуючих платіжок, які отримують люди. Як ви боретесь із надвисокими тарифами для населення?

— Ми постійно виступаємо проти підвищення тарифів. Всі пам’ятають обіцянку Володимира Зеленського, що коли він прийде до влади, тарифи зменшаться. Але що ми бачимо? Зараз надходять вже по дві платіжки за газ, і це нас, звісно, обурює.

— Розкажіть про ваші особисті проєкти, які ви вже втілили?

— Я народився і закінчив школу у Прилуках, тому відповідно обирався по рідному округу. На сьогоднішній день мною було ініційовано і виділено близько 50 млн гривень на капітальний ремонт автодороги перед в’їздом у Прилуки. За моєї ініціативи відкрився міні-футбольний майданчик, який декілька років до того не могли довести до ладу.

Нашою партією був реалізований цікавий проєкт, який має назву «Твій під’їзд починається з тебе», завдяки якому власними силами провели ремонт у багатьох під’їздах Прилук, Ніжина та Чернігова.

Більшості медичним закладам області ми подарували сучасне обладнання. Й кожен депутат нашої команди виділив певну суму власних коштів, які були направлені в дитячу обласну лікарню для придбання медичних апаратів.

— У Прилуках утворилася Сухополов’янська сільська ОТГ, яку очолив екскерівник РДА у минулому Денис Росовський. Чи підтримуєте ви його?

— У нього була досить нелегка боротьба, тому що по інший бік були депутати ВР, які підтримували інших кандидатів і використовували брудні технології. Але він переміг, і сьогодні про нього говорять, як про професіонала, якого ми також підтримуємо. Денис Росовський молодий, але досвічений фахівець, який знає свою справу.

— Ситуація, яка склалася навколо Чернігівського обласного молодіжного центру, сколихнула громадськість. Керівника Департаменту сім’ї, молоді та спорту Ніну Лемеш безпідставно звинувачують у корупції. Як ви до цього ставитесь?

— За період моєї каденції з Ніною Лемеш у нас була плідна співпраця, і ми завжди знаходили з нею спільну мову. Навіть, коли у нас були певні дискусії щодо бюджету, на відміну від інших керівників департаментів Ніна Лемеш завжди мала час, ми обговорювали питання і приходили до спільного знаменника. Завдяки таким зустрічам у минулому році ми збільшили фінансування на оздоровлення дітей на 1 млн гривень. Вона досягла вагомих результатів не тільки в спорті, а й у керівництві, тому Ніна Лемеш повинна очолювати цей напрямок.

Позиція нової влади та псевдокерівників певних громадських організацій ставити умови і тиснути мені не зрозуміла і я вважаю це певним політичним замовленням.

— Також під тиск попала і директор Молодіжного центру Ірина Сімонова…

— Позиція не тільки нашої політичної сили, а також, судячи з 100% результатами голосування, і обласної ради – продовжити контракт пані Ірині ще на 5 років. Ми збиралися з представниками трьох політичних сил та завітали на прийом до голови облдержадміністрації щодо питання непідписання контракту з Іриною Сімоновою. Тільки тоді нам вдалося спільними зусиллями добитися підписання контракту.

Зараз стоїть питання боротьби за 40 млн гривень, які були виділені  Державним фондом регіонального розвитку. Це безглуздя – повертати кошти назад у той момент, коли треба їх залучати на розвиток області.

— На Чернігівщині було урізано одноразову матеріальну допомогу на виконання депутатських повноважень, чи вважаєте ви це справедливим рішенням?

— У мене за 2019 рік всі депутатські кошти пішли виключно на фінансову допомогу та лікування дітям і матерям. Зараз виділяють 100 тисяч гривень на депутата, це вкрай мізерна сума, і нерідко доводиться долучати власні кошти. Наприклад, у Житомирській області виділяють близько 700 тисяч гривень. Очевидно, щоб мати змогу допомагати людям, фінансування треба збільшити.

— Яка перспектива розвитку нашого регіону?

— В першу чергу, потрібна допомога аграріям, бо Чернігівщина – це,насамперед, аграрна область. Відповідно треба робити урядові та державні програми, які будуть розвивати цю галузь.

В нашій області є досить великий перелік підприємств, яким потрібна підтримка на рівні голови ОДА, який може поїхати до уряду чи до офісу Президента щодо державної допомоги з бюджету. Влада не повинна створювати бар’єри і має бути відкритою до діалогу та співпраці.

— Як ви готуєтесь до наступних виборів?

— Ми будемо рекомендувати представників партії «Батьківщина» на посади голів територіальних громад, повністю заповнювати списки депутатів міських та селищних рад, також готуємо потужну команду до обласної ради і, звісно, будемо залучати активну молодь до політичного життя. Наша ціль – перемога!

Спілкувалась Поліна МОГІНСЬКА
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42