Кадрові баталії в Чернігівській ОДА?

2020-02-13 12:24

11 лютого в приміщенні Чернігівського обласного молодіжного центру під головуванням Валерія Куліча відбулося чергове засідання виконавчого комітету Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області. В ході заходу було розглянуто низку питань як пов’язаних безпосередньо з олімпійським рухом, так і таких, що зачіпають честь та репутацію всесвітньовідомих чернігівських спортсменів. 

Серед іншого на порядок денний було винесено затвердження плану засідань виконкомів, календарний план заходів Відділення на 2020-й рік. Обговорили ротації у зміні членів виконкому і членів  Відділення НОК. Також серед важливого розглянули питання про етичний кодекс олімпійського руху України. Він був підтриманий членами виконкому. 

А наприкінці засідання, у питаннях «Різне», голова Відділення НОК України в Чернігівській області Валерій Куліч зініціював  звернення до голови ОДА в розрізі підтримки директорки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Ніни Лемеш в ситуації, котра склалася щодо публікацій звинувачень на адресу очільниці Департаменту в засобах масової інформації та на самому інтернетпорталі облдержадміністрації.

Нагадаємо, що 5 лютого на сайті Чернігівської ОДА з’явився матеріал під назвою «За ознаками можливих кримінальних правопорушень у Департаменті сім’ї, молоді та спорту ОДА матеріали направлені до правоохоронних органів». А в самому повідомленні йдеться про те, що «з приводу можливих корупційних правопорушень у цьому Департаменті неодноразово надходили звернення від спортсменів та громадськості», «на даний час виявлені ознаки можливих порушень на суму 1,14 мільйона гривень», «також наявні ознаки порушення керівником Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Закону України «Про запобігання корупції». До всього там зазначається, що матеріали передані до правоохоронних органів і триває внутрішня перевірка.

Що цікаво, зазвичай , коли в такого роду установах справді відбувається спроба розібратися в ситуації, то подібні оголошення не оприлюднюються, як мінімум, до висновків правоохоронних органів. Адже такі бездоказові закиди шкодять як репутації департаментів, так і самої ОДА. Метафорично висловлюючись, це все одно, як кричати посеред вулиці, що в тебе вдома живуть крадії, але ти не впевнений і ще будеш розбиратися. 

Якщо ж говорити серйозно, то звернімо увагу на те, як побудовані закиди в повідомленні на сайті облдержадміністрації. Там відсутні чіткі факти, що свідчили би про будь-які злочинні дії. Так, там зазначено цифру, що створює ілюзію фактажу та додає вагомості своєю сумою, однак, як ми можемо бачити, по суті справи фактаж і конкретику в матеріалі уникають використовувати. Натомість – лише обтічні висловлювання, котрі в будь-який момент можна перекрутити.

Наприклад, зазначається, що неодноразово надходили звернення від спортсменів та громадськості. Але ці звернення не опубліковані, їх зміст не подається. Лише сказано, що ці звернення про «можливі корупційні правопорушення». Так само й далі: «виявлені ознаки можливих порушень». І затим йдеться про «ознаки порушення керівником Департаменту…» Проте, по-перше, не зазначено, які саме ознаки, а по-друге, що більш важливо, «ознаки» – доволі зручне формулювання, щоби в майбутньому зняти з себе відповідальність за наклеп. Певно, доволі зручно використовувати такі обтічні слизькі формулювання, коли відсутні факти. Чи не так?

Відповідно виникає питання: навіщо так робити? Навіщо підставляти Департамент, що входить в структуру ОДА, та привертати зайву негативну увагу до самої адміністрації?

Можливо, відповідь на це криється в коментарі, який надала журналістам сама директорка Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніна Лемеш у ті дні, коли на сайті ОДА з’явився відповідний матеріал?

«Мені запропонували написати заяву на звільнення. У мене не було намірів звільнятися. І коли під тиском у кабінеті голови обласної державної адміністрації мені сказали: «Пиши заяву»,я відповіла, що під тиском писати заяву не буду. Та зазначила, що Департамент під її керівництвом із 2015-го року працює в межах чинного законодавства».

Тож логічним постає питання:  чи не стали політичні ігри з кадрами справжньою причиною таких заяв, що з’являються на сайті обласної державної адміністрації Чернігівщини? Адже дивно, коли, по суті, керівництво публічно звинувачує своїх підлеглих, замість того, щоби розібратися та вирішити питання внутрішньо, без удару по репутації своєї установи.

Голова виконкому Відділення НОК України в Чернігівській області Валерій Куліч після засідання так прокоментував ситуацію:

«Неможна безпідставно звинувачувати людину та навішувати ярлики. Коли є якісь  претензії, то, щоби їх озвучувати, а тим більше – виносити на широкий загал, спочатку мають бути проведені всі перевірки, отримано факти, зроблено висновки. Окрім того в таких діях, які ми бачимо з боку керівництва ОДА, відслідковується політична складова. Зрозуміло, що коли змінюється керівництво, то воно прагне привести свою команду. Однак, якщо в цьому є потреба, то людині про це повідомляють і пропонують піти з посади. Й оскільки всі це розуміють і якщо це зроблено в рамках закону та етично, зазвичай, людина сама пише заяву на звільнення та спокійно полишає посаду. Однак тут навіщось вирішили створити  скандал, закинули звинувачення. А це взагалі ненормальна ситуація, коли публікуються такі безпідставні, не підтверджені фактами звинувачення».

Автор матеріалу і фото Степан Руденко

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55