«Дороги життя» Олексія Брика

2020-02-07 12:09

Високосний рік буває щасливим. У відомого чернігівського письменника Олексія Брика він розпочався саме так. Адже наприкінці січня у Чернігівській ОУНБ ім. Короленка відбулася презентація роману Олексія Брика «Дороги життя». І це ювілейний твір автора – 25 книга, яку він написав. Але вже чекає друку наступний роман письменника. Так тримати, Олексію Григоровичу!

Також 2020 рік для Олексія Брика – 85-й у його житті.  І саме презентовані автобіографічні «Дороги життя» охоплюють «труди і дні» Олексія Григоровича з дитинства й до наших часів. Читати роман захопливо – кажу як редактор цієї книги. Часом пронизливо, часом весело, часом сумно й очі на мокрому місці… Співпереживаєш героям, стаєш ніби учасником подій. 
А описані часи були дуже непростими! Нелегкі довоєнні роки з «присмаком» голоду, війна, розруха, відновлення країни. Дивлюся на поважного письменника і бачу білявого хлопчика, який бігає наввипередки з кізкою, тікає від сусідських старших хлопців, просить маму, яку дуже любить, частіше бувати вдома, слухає бабусині розповіді… Хто б сьогодні міг подумати, що такий позитивний письменник Олексій Брик пережив чимало лихих моментів у житті… Його мало не вбив поліцай – хлоп’я тільки дивом урятувалося. Тяжка хвороба могла теж позбавити життя – допоміг лист, написаний Сталіну. Юнак не побоявся його надіслати в ті часи… А потім – студентські роки, робота директором шкіл. До речі, уявіть собі, у школі, якій керував Олексій Григорович, вів уроки… священник. І це було за часів Союзу… Переживав автор роману і доноси колег, і гнів начальників, але не поступався принциповістю й совістю. Створив гарну родину, виховав дітей. А доля нагородила його й цікавими зустрічами – ще школярем познайомився з Володимиром Висоцьким, коли той жив у дядька на Вінниччині. А коли керував школою в Шестовиці, там якраз знімали фільм «У бій ідуть одні старики». Актори ночували в приміщенні навчального закладу…

Не розкриватиму всі секрети й цікавинки роману. Автор подарував його у бібліотеки Чернігова. Тож хто бажає, може його прочитати.

Презентувала роман модератор заходу – голова Чернігівської обласної організації Національної Спілки письменників України Ганна Арсенич-Баран. Чимало добрих слів про автора та його нову книгу сказали, зокрема Надзвичайний і Повноважний Посол України Петро Шаповал, директорка ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, головний лікар обласної дитячої лікарні Олександр Карета, голова обласної єврейської громади Семен Бельман, голова благодійного єврейського фонду “Хесед Естер” Ірина Ліпкина, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського Анатолій Заліський… Чудовим музичним вітанням стала пісня композитора Володимира Горленка на вірш Олексія Брика.

А завершити хочу словами письменника з презентованої книги: «Життя продовжується… Бажаю Україні і всім народам світу миру, взаєморозуміння, щастя і добробуту! І поки житиму, я писатиму твори, що возвеличують життя й добро для всіх людей Землі!»

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42