«Варяги» перемагають у чернігівському дербі

2020-02-07 10:03

На минулому тижні стартував черговий чемпіонат Чернігівської області з баскетболу серед чоловіків.

Попередній сезон був найдовшим в історії регіонального баскетболу. Підсумок підвели наприкінці 2019-го.За додатковими показниками ,випередивши чернігівські «Десну» та ОКДЮСШ, переміг «НДУ-Ніжин».

А ось цей чемпіонат, навпаки, обіцяє бути найкоротшим: змагання планують провести з лютого по травень, тобто за 4 місяці, проте чемпіон та віцечемпіон регіону-2020 цього разу візьмуть участь у фіналі аматорської баскетбольної ліги України.
В матчі-відкриття турніру у перший день лютого зустрічалися дві чернігівські команди: «Север» приймав одного з тіньових фаворитів першості – «Варягів».

«Свій» суддя?

У минулому сезоні «Север» зайняв останнє 7 місце у чемпіонаті. Втім, одним з лідерів команди був 18-річний Родіон Приходько, який у 2020 році став одним з суддів матчу «Север» – «Варяги».

Ми цивілізовано розсталися з Родіоном. Я радий, що зараз Приходько розпочав суддівську кар’єру. Сьогодні жодних претензій до арбітрів у мене немає, - розповідає форвард «Севера» Михайло Бунак.

Що ж до гри, то матч розпочав форвард «Варягів» Віталій Логвін: 2 очки з фолом плюс реалізація. Незабаром Дмитро Якімець вивів у лідери номінальних господарів матчу: 4-3. Взагалі ж, якщо сіверяни діяли за рахунок командної взаємодії, то «Варягів» у стартові хвилини тягнув за собою Логвін. Цей форвард, який у цьому сезоні заявлений й за БК «Чернігів», у Першій лізі чемпіонату України явно знахо-диться у непоганій формі.

У мене була травма, – пояснив Віталій Логвін, тому у Першій лізі я не дебютував.Проте сезон ще не закінчений. Є ймовірність реально потрапити у плей-оф. Треба вірити у перемогу, налаштовуватися на кожну гру. Суперники не настільки сильні, щоб усім програвати… (зараз БК «Чернігів» на 6 перемог відстає від «Маяка» (Сарни), який займає четверту, «плей-офну» сходинку, й саме з «Маяком» черні-гівці зіграють у гостях 8 та 9 лютого).

Переломним моментом у чверті стала поява на паркеті Ігоря Саченка – відомого розігруючого, який є і головним тренером БК «Чернігів». У цьому матчі Ігор зміг так швидко налагодити командну взаємодію, що після триочкового потрапляння Іллі Силенка за 1 хвилину 19 секунд до перерви, рахунок став 10-19 на користь «Варягів».

В той же час, коли номінальні гості змінювали склад п’ятірками, сіверяни першу заміну провели лише за 6 секунд до кінця стартової чверті: на майданчику з’явився Примак. 12-25 – на користь «Варягів» за підсумками перших 10 хвилин.

Гра зроблена

На початку другої чверті у сіверян виникли проблеми  з підбором: навіть під кільцем номінальних господарів «Варяги» нерідко опинялися у більшості. Тому не дивно, що за 7 хвилин 13 секунд до кінця ігрового відрізку, за рахунку 16-31 на користь гостей, тренери «Севера» взяли тайм-аут. Після нього красивим сольним проходом під кільце відзначився Дмитро Якімець.

Втім, кардинально це ситуацію не змінило: у «Варягів» виходило майже все – Ігор Саченко влучно кидав «трьохі», Роман Саченко потрапляв два з фолом навіть, просто кидаючи м’яча вгору: 28-46.

У третій чверті «Север», відомий Якімцем, спробував перехопити ініціативу, втім чотири поспіль очки Логвіна зупинили ривок господарів.

А у заключній чверті захист сіверян зовсім посипався: Силенко та кампанія творили на майданчику все що хотіли.

Напевно сказалася втома та недостатня довжина лави запасних, – прокоментує провал у четвертій 10-хвилинці Михайло Бунак.

До того ж через травму «Север» втратив В’ячеслава Фролова. Фактично єдиною інтригою останніх хвилин стало: чи наберуть «Варяги» «гросмейстерські» 100 очок.

За 22 секунди до кінця матчу Ігор Саченко упритул наблизив свою команду до цього: 50-98 після потрапляння з середньої дистанції.

Кінець матчу сіверяни провели у атаці: 54-98 – поразка «Севера».

Наша команда – аматори серед аматорів. Й все ж, вважаю, почали матч ми вдало. Враховуючи те, що зібралися лише незадовго до початку чемпіонату, результат не такий вже й поганий, - підведе підсумки матчу важкий форвард «Севера» Михайло Бунак.

Наша мета – щонайменше потрапити у трійку кращих. Суперник був не з найсильніших. Але ми набираємо оберти. Поки зарано про щось казати, крім одного: хочемо завоювати медалі у цьому чемпіонаті, - зазначив гравець «Варягів» Віталій Логвін.

Що ж до футболу, то чернігівська «Десна» в рамках турецьких зборів, двічі зіграла унічию: 1-1 з австрійським «Хартбергом» (на 47-й хвилині відзначився Олександр Філіппов) та 0-0 з «Сараєво» з Боснії і Герцеговіни.

На цьому тижні на чернігівців чекає великий волейбол: у спортзалі НУ «Чернігівського колегіуму» місцевий «Буревісник-ШВСМ» прийматиме 4 етап Кубку країни серед чоловіків. Для  команди Володимира Борисенка це будуть 3 фінали, з яких чернігівцям треба виграти щонайменше два: у середу, після підписання цього номеру до друку, «Буревісник» зіграв з діючими чемпіонами краї-ни з «Барком-Кажанів», 6 лютого чернігівці приймуть «МХП-Вінницю» (Тростянець), а 7 лютого «Буревісник» зійдеться з «Серцем Поділля» (Вінниця).