Ювілейна сесія: злісні неплатники «Водоканалу» ходитимуть по воду до вуличних колонок

2020-02-07 09:26

У Чернігові відбулася 50-та сесія міськради. Питань на порядку денному було не так уже й багато — лише 14.. Але ще одне додали в останню хвилину. І засідання…

Отже, наразі найбільш цікаві моменти цієї сесії.

Подібне рішення в місті прийняли вперше

За пропозицією комісії з питань комунальної власності, бюджету і фінансів, додатково до порядку денного включили питання: «Про заходи, спрямовані на забезпечення своєчасного розрахунку споживачів за послуги, надані комунальним підприємством
«Чернігівводоканал». За словами заступника директора підприємства Павла Вовка, «у населення накопичилися великі борги перед підприємством, що загрожує відключенням від водопостачання». Пропонується відключати злісних неплатників. При цьому наголошувалося, що це рішення спрямоване на захист сумлінних платників, які без вини потерпають у разі накопичення великих боргів їх недобросовісними сусідами. Рішення зобов’язує «Чернігівводоканал» обмежити надання послуг із централізованого водопостачання злісним боржникам, забезпечуючи його не до квартир, а шляхом облаштування вуличної водорозбірної колонки.

Прописано, що це стосується тільки тих боржників, які мають заборгованість за послуги централізованого водопостачання та водовідведення більш, як за три місяці – при наявності рішення суду про стягнення заборгованості, що набрало законної сили. Тобто спочатку підприємство застосовує до них усі інші можливі способи впливу і тільки потім обмежує постачання води. При цьому розрахунки з такими боржниками теж переведуть на нормативи, передбачені для користувачів води із вуличних колонок.

Нагадаємо, наприкінці минулого року «Чернігівводоканал» через значну заборгованість перед ним не зміг своєчасно розрахуватися за спожиту електроенергію з ТОВ «Енера Чернігів». Як наслідок, у листопаді та грудні кілька насосних станцій були знеструмлені, а мешканці десятка багатоповерхівок лишалися без централізованого водопостачання. Навіть міська лікарня №4 відчувала проблеми з тиском води в мережі. Тоді ця ситуація спричинила обурення серед мешканців, які не мають заборгованості за послуги перед «Чернігівводоканалом». Вони справедливо вимагали проводити роботу безпосередньо з боржниками підприємства, обмежуючи послуги останнім, а не всім поспіль.

Нині заборгованість споживачів перед КП «Чернігівводоканал» сумарно складає майже 30 мільйонів гривень. Але понад третину цього боргу накопичив фактично лише 1% усіх споживачів. Це ті, хто не платить роками та ігнорує навіть судові рішення. Наприклад,  борги тягнуться з 2009 чи 2012 років. Як заявив представник «Чернігівводоканалу», законодавчо є таке поняття, як «екологічна броня». Адже залишити споживача без води не можна. Тому послуга буде забезпечена. Але вже не до квартири боржника, а до його двору шляхом встановлення там водорозбірної колонки. Технічна можливість поквартирного відключення в багатьох будинках є, хоч це й залежить від схеми розведення мереж. Почнуть, імовірно, з будинку по вулиці Мазепи, 37. Деякі мешканці цього 180-ти квартирного будинку (з 20-ти квартир) не платили взагалі й винні підприємству 120 тисяч гривень.

«Це будуть кроки стимулюючого характеру, тому що за послуги треба платити, — прокоментував рішення міський голова Владислав Атрошенко. – Інакше у нас «найрозумніші» члени громади не заплатять за питну воду — а підприємство не заплатить за електроенергію. І йому просто банально її відключать. Знеструмлять КНС, свердловини, підвищувальні насосні станції. Це колапс. І нам треба максимально, в тому числі й такими кроками, не допускати цього колапсу».

Поки невідомо, яка кількість колонок знадобиться, але оскільки саме «Чернігівводоканал» займався свого часу їх демонтажем, то нічого додатково їм закуповувати не потрібно. Витрати на установку будуть з прибутку підприємства, але це дуже мало в порівнянні з тими збитками, яких завдають боржники. І це може змусити їх поміркувати про своєчасну оплату послуги.
«Я розумію абсурдність ідеї з установкою колонок, — підсумував Владислав Атрошенко. — Але більше 5 мільйонів боргу за електроенергію — це серйозна причина для прийняття радикальних заходів».

Нарешті дали вільну

На минулій сесії заява депутата Андрія Заїки («Самопоміч») про дострокове припинення своїх депутатських повноважень не знайшла підтримки в депутатському корпусі. На цій сесії вона нарешті була задоволена 24 голосами «за», хоча сам депутат на сесії не був.

Святе місце, як відомо, порожнім не буває. Хто наступний? Нагадаємо, існує внутрішній партійний рейтинг кандидатів, який утворюється в залежності від проголосованих відсотків за кожного депутата й кількості голосів за партію. Отже, на позачерговому засіданні виборчої комісії буде розглянуто кандидатуру наступника і якщо він не відмовиться від цієї пропозиції, то стане депутатом міськради від об’єднання «Самопоміч». Їм може бути підприємець Віталій Козирєв.

Без скандалу не обійшлося

Мер міста Владислав Атрошенко звинуватив власників ресторану «Градецький» у недобросовісній сплаті податків. Саме через це цьому підприємству, яке пов’язують із родиною Тарасовців, було відмовлено в дозволі на розроблення проєктів землеустрою. За словами чиновників мерії, керівництво ресторану обрало таку форму оподаткування, за якою вони платять менше. «Ресторан «Градецький» повинен  сплачувати земельного податку 364 тисячі на рік. Водночас маємо надходження за єдиним податком у сумі 28 тисяч», — повідомив начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко. Частина депутатів звинуватила міську владу в корупції та тиску на бізнес. Сам представник «обділеного» підприємства утримався від коментарів. 

Медсестрам у школах бути

Один із депутатів подав запит про чергування медичних сестер у школах міста. «Зваживши всі «за» і «проти», ми залишаємо медичних сестер у штаті школи. Оскільки державою зняте відповідне фінансування й сьогодні медсестри виводяться поза штат управління охорони здоров’я — вони будуть  у штаті управління освіти, — проінформував депутатів Владислав Атрошенко. — Аби залишити медсестер, із міського бюджету додатково необхідно буде спрямувати орієнтовно 3 млн. грн. Таке рішення більш політичне, ніж раціональне. Воно було прийняте, щоби не збурювати батьків та вчителів. Практично, для того, аби директор і вчителі не відчували відповідальності. Адже, фактично, шкільні медсестри реальної фахової медичної допомоги надавати не будуть, бо, зокрема, не мають права давати дитині жодних ліків».

Наприкінці сесії депутати вислухали скарги і прохання жителів міста.На цьому  ювілейна сесія добігла кінця. Чомусь упевнений, що, починаючи з наступної, — сесії ставатимуть «гарячішими». Міські вибори відбудуться восени, та й тарифи на комунальні послуги зростають. Уже з лютого — на воду та вивіз сміття. 

Олександр ШИЛО

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37