У Чернігові понад тисячу громадян виступили проти законопроєкту «Про працю» та змін у  законі про діяльність професійних спілок

2020-02-06 11:12

30 січня 2020 року в усій Україні відбулися акції протесту проти законопроєкту «Про працю» та «антипрофспілкового» законопроєкту №2681

Чернігів не став винятком – в обласному центрі на мітинг вийшли понад тисячу представників профспілок області різних галузей. Серед яких освітяни, медики, працівники агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства, лісового господарства, соціальної сфери, держустанов, енергетики тощо. Долучилися до акції і просто небайдужі мешканці міста. В Чернігові мітинг проходив на Алеї героїв. Організатором заходу виступила Федерація профспілкових організацій Чернігівської області.

Причина невдоволення профспілок та громадян полягає в тому, що запропоновані урядом  законопроєкти звужують трудові права працівників, надаючи необмежені права роботодавцю. Зокрема зазначені законопроєкти порушують основоположні статті Конституції України, Конвенції МОП №87, 117, 135, 158, Рекомендації МОП №143, 166, Директиви 2003/88/ЄС.

Очільник Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко зазначив, що такі ініціативи влади не лише не сприяють розбудові громадянського суспільства, а навпаки – містять окремі норми, що повертають до узурпації державою та підконтрольності їй громадських організацій. У тому числі й профспілок.

Результатом мітингу стало підготоване звернення до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. В ньому вимагається ініціювати звільнення міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова за ініціативи та рішення, що підривають розвиток економіки, системи соціального захисту, перешкоджають законній діяльності профспілок, провокують загострення протистояння в суспільстві. А також звернення до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з вимогою зупинити процеси руйнування трудового законодавства, трудових прав, законодавства про гарантії діяльності професійних спілок та відкликати з Верховної Ради проєкт Закону України «Про працю» (2708), а також  проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок, №2681). Крім того там міститься вимога ініціювати негайне відкликання з посади голови Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третякової за просування антинародних законопроєктів.

Загалом учасниками мітингу було зібрано 1122 підписи, та понад 12 тисяч підписів працюючі громадяни Чернігівщини надіслали на адресу Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, які також було додано до вищезгаданих звернень. 

Матеріали надано Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21