Чужих дітей не буває

2019-06-27 13:41

26 червня відбулося пленарне засідання вісімнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання. До порядку денного було включено понад 90 питань. Це і внесення змін до попередніх рішень обласної ради, і про комунальні підприємства, земельні ділянки для некомерційних підприємств тощо.

Однак, до честі депутатів, слід зазначити, що першими було розглянуто проєкти, що стосуються військовослужбовців, які брали участь у конфлікті на сході України, та сімей загиблих учасників антитерористичної операції. Однією з таких стала пропозиція рішення «Про внесення змін до Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, бійців-добровольців у Чернігівській області на 2019-2023 роки». Його подали на розгляд сесії два депутати обласної ради – Валерій Куліч та Сергій Сергієнко.

За цим рішенням щорічно для підтримки 78 дітей загиблих військових із бюджету сумарно виділятиметься 400 тисяч гривень. Програма такої підтримки працюватиме через Департамент соціального захисту населення ОДА.

Не обійшлося й без казусів. Представник однієї з партій виступив із закидом, що такі рішення пропонуються на тлі виборів до Верховної Ради. На що більшість депутатів обласної ради відреагувала усмішками. Адже зрозуміло, що такі заяви якраз вказують на тих, хто для просування своїх кандидатів не гребує спробами передвиборчих скандалів. Виходячи з логіки, можна зробити висновок, що взагалі «краще» нічого не потрібно робити для жителів області, особливо напередодні виборів до Верховної Ради. А може, декому слід просто взятися до роботи й не переносити передвиборчі перегони до сесійної зали?

Повертаючись до питання, Валерій Куліч, який вносив проєкт рішення на розгляд, дав такий коментар: «Звернулася до нас організація «Родинне коло Чернігівщини», котра об’єднує батьків, чиї діти загинули на війні на Донбасі. Прохання було – розглянути можливість виділення коштів для підтримки дітей із таких родин. Мною та депутатом Сергієм Сергієнком внесено пропозицію і проєкт рішення, яке сьогодні було прийняте на сесії обласної ради, про те, щоби кожній дитині з родин загиблих до Дня захисту дітей щорічно виділяти по 5 тисяч гривень». Також депутат зазначив, що оскільки цього року День захисту дітей уже минув, то гроші мають надійти дітям до першого вересня. Це допоможе їм краще підготуватися до навчального року.

Степан РУДЬКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13