Музею — 60 років

2020-02-04 11:57

Директорка Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка Н. Сіра й заступниця начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Л. Подоляко взяли участь у святкуванні шістдесятиріччя меморіального музею Миколи Кибальчича в Коропі.

Л. Подоляко розповіла про вклад В.Є. Куриленка у становлення цього музею, адже діяльність відомого земляка – археолога, історика, краєзнавця, художника, засновника Мезинського музею, пов’язана і з цим науковим закладом, де він працював до 1985 року. Варто наголосити, що особливе місце в житті вченого посідає музей – як місце збереження, оприлюднення невмирущих слідів тисячолітніх культур Подесення.

Уже в 1965 році В.Є Куриленко зацікавився видатними постатями краю, серед яких і дідусь Миколи Кибальчича — Максим Іваницький, у якого проживав  Микола з 1859-го по 1863 роки у Мезині. З 1980 року краєзнавець Куриленко розпочав листування з родичами  Кибальчичів-Іваницьких – Давидовськими (це листування зберігається в архівах Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка).

Інформація та фото Мезинського націонаного природного парку

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21