Музею — 60 років

2020-02-04 11:57

Директорка Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка Н. Сіра й заступниця начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Л. Подоляко взяли участь у святкуванні шістдесятиріччя меморіального музею Миколи Кибальчича в Коропі.

Л. Подоляко розповіла про вклад В.Є. Куриленка у становлення цього музею, адже діяльність відомого земляка – археолога, історика, краєзнавця, художника, засновника Мезинського музею, пов’язана і з цим науковим закладом, де він працював до 1985 року. Варто наголосити, що особливе місце в житті вченого посідає музей – як місце збереження, оприлюднення невмирущих слідів тисячолітніх культур Подесення.

Уже в 1965 році В.Є Куриленко зацікавився видатними постатями краю, серед яких і дідусь Миколи Кибальчича — Максим Іваницький, у якого проживав  Микола з 1859-го по 1863 роки у Мезині. З 1980 року краєзнавець Куриленко розпочав листування з родичами  Кибальчичів-Іваницьких – Давидовськими (це листування зберігається в архівах Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка).

Інформація та фото Мезинського націонаного природного парку

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57