«Новостворена Сухополов’янська ОТГ має стати територією комфорту й добробуту»

2020-01-31 09:59

Минулого понеділка відбулось засідання першої сесії Сухополов’янської сільської ради сьомого скликання. Згідно із чинним законодавством про місцеве самоврядування в Україні, першу сесію новообраної сільради скликала сільська територіальна виборча комісія.

Відкриваючи її, голова комісії Ольга Скнар зазначила, що 22 грудня минулого року було обрано 25 депутатів та сільського голову, а 12 січня ц. р. на повторних виборах – іще одного депутата, які у повному складі прибули на засідання.

У роботі сесії також взяли участь голова Прилуцької районної ради Василь Малик, в. о. голови Прилуцької райдержадміністрації Світлана Александрова, депутати Чернігівської обласної ради, члени сільської ТВК, голови сільських рад, які добровільно об’єднались у ОТГ, представники уже діючих Малодівицької, Линовицької ОТГ та місцевих організацій політичних партій, які представлені у раді.

Повідомляючи про підсумки виборів депутатів Сухополов’янської сільської ради на перших виборах об’єднаної територіальної громади, Ольга Скнар поіменно назвала склад депутатського корпусу, зауважила, що з моменту офіційного оголошення підсумків виборів починаються повноваження депутатів, привітала їх та побажала здоров’я і порозуміння у нелегкій і відповідальній праці.

Голова комісії повідомила, що за результатами виборів Сухополов’янського сільського голови визнано обраним на цю посаду Дениса Михайловича Росовського, громадянина України, 1974 року народження, самовисуванця, за якого проголосував кожен четвертий житель громади. Вона поздоровила його з обранням, побажала успіхів у роботі та запросила скласти присягу посадової особи місцевого самоврядування. А після її складання вручила посвідчення сільського голови.

З моменту набуття повноважень, як і передбачено законодавством, Денис Росовський приступив до головування на сесії, зайнявши місце в президії для подальшого ведення засідання. І – привітав присутніх із створенням ще однієї ОТГ в районі: «Сьогодні воістину історичний момент. На карті Прилуччини з’явилася ще одна об’єднана територіальна громада – найбільша у Прилуцькому районі та області. І ми, усі з вами, творці цієї історії. 19 сільських рад, 52 населені пункти, 13 тисяч жителів Прилуцького краю вирішили об’єднатися для того, щоби пройти етап децентралізації і зробити своє життя кращим. 

Основні критерії визначення ресурсної спроможності громад дотримані, й наша об’єднана громада є економічно ефективною та фінансово самодостатньою. За розрахунками департаменту фінансів, доходи загального бюджету становитимуть майже 91 млн грн, із яких власних доходів – понад 55 млн грн. Однією з особливостей діяльності громади поточного року є окреме виконання бюджетів місцевих рад, що об’єдналися. Адже Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» не передбачені прямі міжбюджетні трансферти між громадою і державним бюджетом. На період окремого виконання цих бюджетів їх показники включаються до зведеного бюджету району.

Шлях створення Сухополов’янської ОТГ був складним та тернистим, але, незважаючи на це, громада відбулась. Завдяки спільним зусиллям сільських рад, громадськості, депутатів усіх рівнів, зокрема обласної ради, які сьогодні присутні в цій залі. 
Свої вітання з нагоди проведення першої сесії передає Ірина Грозенко – голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, яка послідовно підтримувала нас на всіх етапах створення громади й пообіцяла, що обов’язково приїде на друге засідання сесії. Також наразі у залі перебувають експерти Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик та Олександр Мельник, які нещодавно надавали нам консультаційну допомогу у питаннях проведення першої сесії та бюджету.

Висловлюю подяку всім виборцям, які взяли участь у виборах депутатів та  сільського голови. А також подяку голові та членам територіальної виборчої комісії за належно організовані й проведені вибори. Закликаю до дієвої та злагодженої співпраці новообраних депутатів, незважаючи на їх політичну приналежність, для виконання тих обіцянок, які ми давали виборцям.

Розраховуємо на підтримку депутатів обласної ради, керівництва районного рівня заради гідного й достойного життя жителів громади та району.

Попереду у нас чимало роботи: ремонт доріг, вуличне освітлення, доступний інтернет, наявність якісних медичних та освітніх послуг, розвиток культури й спорту.

Сухополов’янська громада – це край з історією, якою варто пишатися, з майбутнім, у якому хочеться жити й виховувати дітей, з потужним соціально-економічним та духовним потенціалом. Завдання у нас одне – не втратити досягнуте, не розчаруватися в об’єднанні, а навпаки, спираючись на людський потенціал та багаті землі, зробити  нашу громаду територією розвитку комфорту й добробуту».

Сесія розглянула великий пакет питань (усього – 63). Передусім, визнала повноваження новообраних депутатів сільської ради, кожному із яких сільський голова урочисто вручив депутатські посвідчення та значки й привітав із початком депутатської діяльності.

У результаті таємного голосування секретарем сільської ради обрано Ольгу Андріївну Євтушенко, яка до цього працювала головним спеціалістом відділу економіки та агропромислового розвитку РДА. Заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради затверджено Сергія Миколайовича Проценка, який до цього обіймав посаду Сухополов’янського сільського голови. У зв’язку з цим Сергій Проценко склав повноваження депутата сільської ради, через що на одному з виборчих округів повинні відбутися довибори. На сесії, зокрема, обрано персональний склад постійних комісій сільської ради, припинено повноваження сільських голів та секретарів, утворено старостинські округи, затверджено положення про старосту та розглянуто цілу низку інших невідкладних питань.

Текст і фото надані газетою «Прилуччина»

Інші новини:


Данівська школа – один із центрів соціального життя

Такий школі, як у Данівці, можуть позаздрити і більші населенні пункти. Велика двоповерхова будівля, доглянута заквітчана територія, всередині – чистота і порядок.

2021-09-19 07:21