Зимове навчання профспілкової молоді

2020-01-31 09:43

У Чернігові завершилася V Зимова школа для профспілкової молоді «Молодіжний потенціал профспілок: період загроз та можливостей». Захід тривав упродовж 23-26 січня 2020 року і відбувся за підтримки Молодіжної ради Федерації профспілок України та громадської організації «Трудові ініціативи». 

Віталій Копиш – один із організаторів школи, голова Молодіжної ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, розповів, що місія професійних спілок є незмінною та має на меті реалізувати колективний інтерес працюючих громадян щодо більшої заробітної платні та кращих умов праці.

– Завдання ж нашої Школи – дати молодим профлідерам необхідні знання та компетенції для роботи, – зазначив він. – Бо саме молодь є драйвером позитивних змін у профспілковому русі. А без сильних та сучасних профспілок заможна європейська Україна – неможлива!

В ході проведення заходу його учасники мали змогу отримати ґрунтовні знання стосовно  нормативно-правових підстав та гарантій діяльності профспілкових організацій, навчитися вирішувати колективно-трудові суперечки й ознайомитися з методикою питань QBQ для органайзингу та перемовин.

– Школа присвячена більше тим викликам, які постають перед профспілковими організаціями через законопроєкт про працю. – ділиться враженнями Віктор Квітко, заступник голови молодіжної Профспілки металургів і гірників України. – Я отримав більш детальні роз’яснення про ті вектори, за якими слід діяти в цій боротьбі. Як відомо, зараз триває збір підписів на петицію на сайті Верховної Ради, тож на своєму рівні я збираюся залучати членів профспілки до активних дій. Хочу додати, що 30 січня буде акція протесту і ми також будемо брати в ній участь. Ці загальноукраїнські дії, а також медіапідтримка проти законопроєкту є головними нашими напрямами.

Про виклики, які нині постають перед профспілками й про які йшлося під час Зимової школи, висловив думку інший її учасник – Володимир Сафронов, член профспілкового комітету ЧАО “МК Азов-сталь. Зокрема він зазначив, що після детального й повного вивчення тексту законопроекту №2708, наслідків та загроз його впровадження для кожного працівника України, робитиме все можливе для згуртування людей у протидії прийняття нового закону, пояснюючи всі аспекти документу.

Зазначимо, що Зимова школа для профспілкової молоді була започаткована ще 2016 року з метою розвитку та підтримки молодіжних ініціатив у профспілковому русі. З того часу її партнерами залишаються Молодіжна рада Федерації профспілок України, ГО «Трудові ініціативи» та «Центр Солідарності». Цьогоріч одночасно з Черніговом, Зимові школи відбулися також у Львові та Харкові.

Матеріали надано Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області
Фото з Інтернету

Інші новини:


Чернігівщина – читаюча область

Це напевно знає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, адже вже котрий рік поспіль Чернігівська дирекція тримає дуже високий інтегральний показник за різними позиціями і перебуває в п’ятірці кращих.

2022-01-24 10:17